Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten melyek az elit...

Budapesten melyek az elit kerületek, amik nagyon szépek, és melyek amik a legrosszabbnak számítanak?

Figyelt kérdés
Ma voltam Pesten a Nyugatinál és a Lehel téren, de nagyon kiabrandito volt az egész, a sok hajléktalan, az egész közeg olyan szinten aluli volt,nem volt szép. Én egy kis faluból származom, szóval nem leszólásból mondom ezt.
2021. febr. 20. 22:12
1 2
 1/15 savanyújóska ***** válasza:
81%

Pedig a Lehel tér annyira nem is vészes, és a Nyugati is inkább a csomóponti jellege miatt ilyan lelakott, ha az Oktogon felé bemész, sokat javul a helyzet, illetve a Lehel térnél a Duna felé. Klasszikusan a Budai és a belvárosi kerületek egy része, különösen az állami intézmények körül az "elit" helyek, V-VI. kerület, II.,XII. kerület, pl. Ami nem annyira jó hely historikusan, az a VII-VIII.-XI. kerület (de ma már csak egyes részei, nagyon sok helyen modern, felújított városrészek vannak), külső kerületek (X., XIX., XVIII., XX. XXI.).


De nem lehet egyébként pontosan kerületre lebontani, csomó kerületnél vannak az általad említetteknél rosszabb részek (pl. IX. kerület, Orczy tér), de közben meg máshol, a kerületben belül teljesen oké (Kálvin tér, Ráday utca). Főleg a kinti kerületeknél jellemző egyébként a nyugis, kertvárosias környezet, pl. XVI., XVII., XXI. kerület déli része.


TL;DR Az említett részek valóban nem túl lélekemelők, de ha tudja az ember, hol keresse, a legtöbb kerületben azért lehet találni szép, kellemes helyeket.


Bónusz pont, ha valaki a fentiekből kitalálja, hogy én melyik kerületben nőttem fel, főleg, hogy igyekeztem, hogy ez ne befolyásolja a dolgot.

2021. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a III. kerületben nőttél fel. A westend környéke sztem nagyon lelakott. Zsúfolt minden, egymás hegyén hátán vannak a boltok, autók, lakások.
2021. febr. 20. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Írod: "egy kis faluból származom, szóval nem leszólásból mondom"... a kis falvak szerintem jóval szebbek, mint Bp. külső kerületei ;)))

Tapasztalatom (elég sokfelé megfordulok Bp-en):

I. ker: gyönyörű

II: a Batthyány u. környéke nem a legkellemesebb, de nem is túl lepukkant, kijjebb nagyon elit

III: vannak gyönyörű részei, de sok az elhanyagolt lakótelep, és a Szentendrei út környékén sok a régről ittmaradt kihasználatlan ipari objektum

IV: egy része átlagos kertváros, más része mint III.

V: nagyrészt nagyon repis, de túl nyüzsgő, és Lipótvárosban vannak lepusztultabb mellékutcák is

VI: kiábrándító, h Andrássytól beljebb mellékutcák mennyire lerobbantak

VII: egész mint VI mellékutcái, néhány elszigetelten felújított rész kivételével

VIII: Palotanegyed dettó mint V, kijjebb mint VI mellékutcái, vagy még rosszabb

IX: az egész iszonyat kiábrándító - Vámház krt szép, de egy utcányira bűzlő mocsok, ez kb Illatos útig igaz, kivéve Lurdy ház, Praktiker

X: legrosszabb - sajnálom azokat, akik a Richterbe/Boschba járnak dolgozni, azok szép komplexumok, de odébb még gyalog se lehet közlekedni

XI: kulturált, kb olyan, mint egy vidéki nagyváros

XII: Déli környékén pár u. kicsit lerobbant, de amúgy legkellemesebb villaházas, kertvárosi kerület

XIII: fokozatos átmenet Lipótváros és Újpest (IV) közt, szerintem itt inkább a mellékutcák tűrhetők, néhol igényes újszerű lakónegyedekkel, Váci út elég vegyes (itt van ugye a Nyugati és a Lehel tér is)

XIV: majdnem mint XIII - Róbert Károly krt körül nagyon lerobbant, de vannak szebb belső területek, és itt van a Városliget is

XV: amit én láttam belőle, az egy elég lepukkant külváros volt

XVI: ez csinos kertváros, szinte nem is Bp

XVII: ez is

XVIII: kb mint egy alföldi telepített iparváros, elég átlagos

XIX: amit láttam belőle, az nem tetszett - Kőbányánál kicsit jobb

XX: jobb, mint IX vagy XIX, de nem az igazi - kicsit szegényes, de nem is igénytelenül lepusztult

XXI: inkább elkerülöm, ha lehet, nagyon proletárváros, főleg, hogy ide telepítették a Corvin negyed lezüllött szociális lakásbérlőit

XXII: vasút környéke és Leányka u-i ltp nagyon lepukkant, de beljebb szép kertvárosi részek

XXIII: nem igazán ismerem, amit láttam belőle, az egy átlagos kertváros volt

2021. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 savanyújóska ***** válasza:

Üdv a belvárosban! Sajnos, nem sajnos, az összes belső kerület ilyen, akkor neked talán a Gellért hegy, és onnan kifelé a budai oldal, illetve a kinti kertvárosias részek jönnének be. Speciel én pont most költöztem be, egy, a Nyugati környékéhez hasonló környékre (csak nyilván belső utca, hogy hangos ne legyen), pont azért mert hiányzott ez a nyüzsgés, és, hogy minden elérhető, de abszolút megértelek, simán wl tudom képzelni, hogy 5-10 év múlva én is ezt fogom gondolni, és épphogy kintebbre fogok költözni.


És nem, soha életemben nem laktam a III. kerületben, Dél-Pesten (XVII-XX-XXI-XXIII voltunk mindig :)

2021. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 savanyújóska ***** válasza:
#3 Azért Csepel (XXI.) ma már ennyire nem vészes, nyilván sok a nyugdíjas, de pont az általad említett generáció már kezd kihalni/kitelepülni. A többi kerület mintájára a bejárat és a központ nem tényleg elég proli, panelek és putrik vannak, meg egy Aldi, de kintebb már nagyrészt kertvárosias, családi házas, nyugis rész, vidéki város feeling.
2021. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

#1 kedves Savanyújóska, biztos, hogy a XI. kerületet akartad írni, hogy historikusan nem túl jó?

Szerintem az egyik legszebb a fővárosban. Tény, hogy nagy a forgalom, de szinte minden ilyen főúton zöldsávok/fasorok vannak (kivéve Okt. 23. u.), bár a forgalom zaja sajnos a legnyugisabb villanegyedekig elhallatszik.

80-90 éves korú részei egész elegánsak, kivéve talán a BME melletti szűkutcás részt, ami kissé pestiesen levegőtlen. Kelenföld kertvárosi, családi házas külső részeiben nekem az nem tetszik, hogy nagyon mérnökileg megszerkesztett, párhuzamos és merőleges utcák halmaza, köztük kvázi gyorsforgalmi utakkal. De a Gellérthegy vagy Sasad egyenesen csodás, utóbbiba nem is ér el a lenti város zaja, ha az ember messzebb eltávolodik a Budaörsi úttól.

2021. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6. voltam, annyi még Kelenföldhöz, hogy pár éve furcsállva konstatáltam, hogy vhol a külső Budafoki, Szerémi útnál épült egy társasházi komplexum, magányosan a volt ipari barnamezős területen, olyan kinézetű, mint vmi autós gyorsszálloda, a házak mellett hatalmas felszíni "plázaparkolók", fák csak mint csemeték, odébb a többsávos nyílegyenes főutak, meg a Főtáv földfeletti gerincvezetéke, még odébb irodaházak, depók, parkolók. Sajnálom azt a gyereket, aki ott fog felnőni... De lehet, neki ez éppoly természetes lesz, mint hogy én egy vidéki történelmi belvárosban nőttem fel.
2021. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 savanyújóska ***** válasza:
87%
#6 Valóban a sajtóhuba felütötte itt is a fejét, IX. akart az lenni, a XI.-hez nem is nagyon tudok mit hozzátenni, szép és élhető hely, sok forgalommal.
2021. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ajánlanám szociológiai tanulmánykörútnak megtekintésre a Keleti mögött a Százház nyomortelepet, a Józsefvárosban a Kálvária tér környéki mellékutcákat vagy valamelyik Pongrác úti gettót. Utána rájönnél, hogy a Nyugati-Lehel környéke az egyik legmenőbb luxusnegyed Pesten. Ott tíz emberre nem tizennégy láb, és hetven fog jut. Múltkor vmi szociális ételosztás volt a Keletinél, végignéztem a soron... hát Afrikában jobbak a kilátások.
2021. febr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedési csomópontokat gyakran belepik a hajlékonyak, egyébként ha a Leheltől ha pár utcát a Duna felé mész, az a pesti oldal egyik legdrágább része, Újlipótváros, ami egy eléggé elit negyed.
2021. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!