Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri Párizsba költözni?...

Megéri Párizsba költözni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik Párizs - sok szempontból is, erről most nem írnék.

De nagyon sokan 'lebeszélnek' róla itt Gyakori Kérdéseken, így nem tudom... Szerinetek megéri kiköltözni?

Egyébként azt mondják, hogy Párizs

- koszos, szemetes,

- veszélyes /rossz a közbiztonság/,

- nagy a munkanélküliség,

- felsőfokú francia nyelvtudás nélkül semmi esélyem,

- nagyon barátságtalanok a franciák...

:(

15/f


2010. aug. 17. 21:53
 1/5 Dymo ***** válasza:
100%

koszos,szemetes: nagy város,vannak részei amelyek szemetesek,koszosak (pl a folyó partján),de máshol tiszta volt,legalábbis a belvárosi része,de még a gettónak számító lakóházas négerek lakta rész is tiszta volt.

közbiztonság: 2 napot voltunk ott,nem lehet megállapítani ennyi idő alatt,de a Sacre Cournél (nemtom hogy jól írtam-e) vigyázzál a karkötős négerekkel.

Munkanélküliség: passz,nézz utánna a gazdasági adatainak.

Nyelvtudás: csak franciául hajlandóak megszólalni,beképzelt,barátságtalan egy népség,nagyon nem bírom őket

2010. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közbiztonság nem túl jó. Én többet voltam ott 2 napnál.

Vannak olyan környékek ahová a haverom nappal se meri betenni a lábát, és hülyének tartott, hogy én arra kószáltam.

Munkát magyarként nem egyszerű találni, de jobb környékeken sokszor albérletet se szívesen adják ki külföldieknek.

A franciák kicsit el vannak szálva maguktól, sok a barátságtalan.

15 évesen még úgyis messze van az, hogy kiköltözz Ilyen fiatalon rettentő nagy butaság lenne.


Érdemes pár hétre kimenni, és megismerkedni a város nem turistáknak szánt részével is.

2010. aug. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:D

de nem most akarok kimenni, majd csak ha elvégeztem a gimit, 4-5 év múlva:D

2010. aug. 18. 13:59
 4/5 anonim válasza:

Szia! Párizs nekem is az álmom, csak épp 25 évesen :) Koszos, szemetes annyiban túlzás, hogy ahol az egyik válaszoló is írta nem mindenhol, 3 Budapest is van ennyire koszos akkor.

A közbiztonságot nem mondják jónak, van olyan metró megálló ahol kifejezetten javasolták ( maguk a franciák személyesen) hogy vigyázzunk a táskáinkra mert lopnak, de alap, hogy az értékekre vigyázunk. Mozgalmas város, szerintem van más város is ennyire rossz közbiztonsággal. London pl sokkal kaotikusabb.

Párizsra lebontva nemtuom a választ, de Franciaországban is van és nem kevés munkanélküliség sajnos.

Hogy a melóhoz mit hol várnak el, azt nemtudom, de ha olyan munkát végzel hogy ágyakat húzol át, takarítasz nevetnék, ha kéne az a felsőfok. Mégse vezérigazgatóként kezded kinn a pályádat, bár én is tudom, hogy mivel a lakás- meló, meló-lakás nagyon összefonodik náluk, nem könnyű kijutni, hacsak nincs kinn valakid, vagy nem mész feleségül egy franciához.

Amúgy szerintem egyáltalán nem barátságtalanok, és az alap francia tudásommal nem adtak el kinn, de elég sokszor kérés nélkül ők maguk mondták angolul. Vagy mixelték. Vették mindenre a lapot. Persze hülyék mindenhol vannak, de hol nem? :) Mindenesetre szerintem látogass ki a szüleiddel egy pár napra nézd meg milyen és ha még mindig szereted, akkor el kezdheted tanulni a nyelvet, ha még nem tetted meg. Ha még nem voltál kinn, szerezz saját tapasztalatot és úgy dönts, mindenesetre tényleg nem könnyű kijutni, és talán ez így is van jól.

2015. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Végül kiköltöztél Párizsba? Ha igen, akkor leírod, hogy hogyan, találtál-e munkát, milyen ott élni?
2023. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!