Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szeretnék Amerikába költözn...

Ha szeretnék Amerikába költözni, ott élni, és ott karriert építeni, az nagyon elszállt és távoli álom? Vagy sikerülhet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy működik ez az egész. De már gyerekkorom óta arról álmodozok, hogy felnőttként kiköltözök majd végleg és ott építem fel az életem. De nincs semmim, amin elindulhatnék... de ismerősök vagy rokonok, akik segíthetnének, se pénz, se különleges és kiemelkedő tehetségem vagy képességem valamihez... sikerülhet e így? Hogy kezdjek bele? Van e lehetőségem arra, hogy "álférj" nélkül is beilleszkedjek és letelepedjek? És van e lehetőségem arra, hogy ne csak pincérnő vagy mosogató legyek, hanem idővel felküzdjem magam és valami komoly területen építhessek karriert?

Szívesen olvasnék történeteket azoktól, akiknek ez már sikerült, akár itt, akár privátban. Most 21 éves vagyok, jövőre lesz egy töri szakos alapdiplomám, de nem igazán szeretnék ezzel kezdeni semmit sem, bármi újra nyitott vagyok, valóban új életet kezdenék, ha lehetne.


2011. máj. 8. 23:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
zöldkártya.a diplomádat alapból nem fogadják el,még az orvosit is honosíttatni kell,a tiédet meg el se ismerik.Próbálkozz alapítványoknál vagy civil szervezeteknél önkéntes munkára jelentkezni Amerikába,ha már kint vagy,lehet továbblépni.A magyar nagykövetség száma meg legyen első helyen a telefonkönyvedben!
2011. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Ne add fel! Nekem sem volt ismerosom/rokonom es minden lehetseges legalis uttal probalkoztam, hogy kijussak. Ugy gondolom, hogy aki ki akar jutni, az valahogy megtalalja a legalis utat, csak ugye tenni kell erte. Szerintem a lenyeg, hogy 1. zoldkartyalottozz minden evben a hivatalos oldalon, hisz ingyen van es meg kell adni magadnak azt a pici eselyt, 2. munkavallalas altal is ki lehet jutni. Pl. olyan szakmat erdemes valasztani, amire nagy igeny van (egeszsegugy ilyen) vagy ha az nem megy, akkor mas teruleten is lehet nagyon magas szintre jutni sok szorgalommal (irtad, hogy bolcsesz vagy, hat ha termeszettudomanyos szakon lennel, siman tanarkent is ki tudnal jonni ugynoksegen keresztul, de ha a torivel nagyon magas szintre kepezned magad, akar azzal is). Pl. nekem az volt a tervem, hogy Phd-zek es igy jutok ki, ha a lottoval nem sikerul, de kozben egy masik orszagban teljesen veletlenul megtalaltam az igazit, aki amerikai allampolgar volt es igy jottem ki.


Van lehetoseg arra, hogy komoly munkat kapj, de ahhoz olyan szakmat kell valasztani illetve ha magyar diplomat kapsz, utana tovabb kell tanulnod amerikai egyetemen. Pincerno, mosogato nem is lehetsz, hisz ha legalisan itt akarsz elni, ahhoz komoly vegzettseg kell, ha munkavallaloit akarsz kapni. Illegalitasba ne menj bele!


Tori szak...nem tudom, hogy elfogadnak-e. En itt az USA-ban csinaltam tori szakot es nagyon mas, mint Magyarorszagon.


Hazasodasrol: ez sem konnyu, mert nezik, hogy valos-e a hazassag, ujra es ujra papirokat kell benyujtani a bevandorlasiaknak, szoval kamu hazassagba ne menj bele, de ettol lehet ismerkedni es lehet, hogy te is megtalalod az igazit. Sok sikert!

2011. máj. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Sikerülhet, de vedd figyelembe, hogy az USA nem az, mint ami 30 éve volt. 1980-ban mondjuk a magyar bérek (reálértéken) 10-20-szorosát lehetett ott megkeresni, csak frikciós munkanélküliség volt, azaz aki dolgozni akart, az egyből el tudott helyezkedni, és bárhol kereshetett annyit, amennyiből félre is tudott rakni. Ezt hívták amerikai álomnak. Ez már rég megszűnt.


Most az a helyzet, hogy 10%-os munkanélküliség van, és nehéz megmondani, hogy magas, piacképes végzettség nélkül ugyan miért pont téged alkalmaznának egy helybéli helyett, miért is kapnál letelepedési engedélyt, és ha valami alacsony munkát kapnál, akkor lenne-e annyi pénzed, amennyiből félre tudsz rakni és megvalósíthatod az amerikai álmot. Ne felejtsd el, hogy jelenleg az USA-ban már 44 millióan kapnak food stamps-et, szóval valami nagyon nincs rendben gazdasági és szociális téren.


Ami a béreket illeti: Dánia, Norvégia, Svédország és Ausztrália jobban fizető és biztonságosabb állásokat kínál.


Orvosi vagy műszaki végzettséggel talán labdába rúghatsz, anélkül már nem jelenti az USA az "ígéret földjét".

2011. máj. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Masodik vagyok: 00:31 teljesen realisan latja a helyzetet, de ne add fel, ha ez az almod, csak a realitashoz hozza tartozik, hogy tudod, hogy sokat kell majd dolgoznod es nem biztos, hogy annyira bejon majd.
2011. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem álmodoztam sosem gazdagságról meg fényűzésről. Nem az lebeg a szemem előtt, hanem maga a hely... a sokszínűsége, az hogy ott minden van, de tényleg...az emberek sokszínűsége, a kultúra sokszínűsége. A legtöbb dolog, ami tetszik, ami érdekel, ami filmeken foglalkoztat, ott van, itt nincs. Itthon semmi sincs. Egy szürke maszlag, szürke emberekkel. A politikai helyzetről nem is beszélve.

Nem kergetek nagy álmokat, csak annyit szeretnék, hogy legyen egy munkám, amit szeretek, amiben elismerést szerezhetek, és hogy legyen annyi pénzem, hogy éppen megéljek. Hogy ne kelljen már hó közepén az apró után átkutatni az összes zsebemet meg a szomszédba menni egy szelet kenyérért. Hogy idővel legyen egy kis kertes házam, meg egy autóm, és ennyi. Tehát csak egy átlag színvonalú életet szeretnék... Attól rosszabb pedig semmiképp nem lehet ott sem, mint itt. Ettől, ami itthon várna rám, csak jobb lehet bármi.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a bíztatást. Még annyit kérdeznék, ha lehet, hogy hol találok egy listát a hiányszakmákról? Próbáltam keresni, de nem találtam...át szeretném bogarászni, talán valami megtetszene...

2011. máj. 10. 12:16
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon minden infot megtalalsz a munkavallalasrol, a vizumok minden fajtajarol, ossze is lehet oket hasonlitani: [link]


Van nekik egy sponsorship centeruk, de termeszetesen fizetos.


Filmek...hat itt azert mas. Amit nem latsz a filmeken, az a nagy getto. Nagyon sok amerikai olyan korulmenyek kozott el, hogy magyar nem menne oda. Ilyen putri szinten trailerekben. Szoval azert nem ugy van minden, ahogy latod.


Azert nem talaltal, mert ilyen lista az USA-ban nincs. Amiert egybol, munkavallaloi nelkul tuti zoldkartyat lehet kapni, az a registered nurse szakma. Minden munka szponzoralas alapjan megy. Ahhoz pedig 2 dolog szukseges. Hogy talalj egy amerikai munkaadot, aki teged valaszt a szakmara es az, hogy olyan szakma legyen, amit amerikai allampolgar vagy zoldkartyas nem tud betolteni, hiany van belole. Ilyen jelenleg nem nagyon van, hisz a munkanelkuliseg nagyon nagy, ezt a vizum kategoriat egyre jobban korlatozzak es alakitjak "vendeg" vizumma, ami azt jelenti, hogy par evig itt dolgozol es utana vissza kell menned az orszagodba, hogy ott hasznositsd a tapasztalatodat, a helyedre meg jon mas, aki szinten lehetoseget kap, hogy par evre az USA-ban eljen. Csak bizonyos teruletekrol lehet beszelni, amiken nagyobb eselyed van. Kutato, tanar, mernok, orvos, szakmunkas (nem tudom, hogy USA-ban adnak-e ra munkavallaloit, de pl. Kanadaban hegesztoknek es hasonloknak is adnak letelepedesit). A kanadai bevandorlas konnyebb meg mindig. Az kevesbe a szerencsen mulik, ott a kepessegeket, nyelvtudast is jobban nezik. Esetleg azt is erdemes megnezni.


Vannak ugynoksegek, amelyek munkakozvetitessel foglalkoznak. Mint pl. ez [link]


Nem tudom, hogy tudnanak-e talalni neked munkat, mert meg fizetni is kell azert, hogy a CV-det feltegyek es en nem hiszem, hogy talalnal. Ahhoz mas fajta vegzettseg kellene.

2011. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy azért lenne jó tudni, milyen szakmát válasszak, mert akkor már eleve azt tanulnám, olyan diplomát szereznék, lehetőleg azt is ottani egyetemen... találtam egy jó programot, ami külföldi egyetemekre közvetít diákokat, egy ilyen programon keresztül szeretnék amerikai diplomát szerezni... de ehhez kellene tudnom, mit is válasszak, ami előnyt jelent később... ami a legjobban érdekel, az a kriminálpszichológia és a jog, de van egy olyan sejtésem, hogy egyikben sem szenvednek hiányt...
2011. máj. 10. 15:03
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Utolso vagyok: en is jogi teruleten tanultam tovabb, igy tudom, hogy az sajnos tenyleg nem hianyszakma. Nagyon nagy most a munkanelkuliseg, lehet, hogy par even belul sokkal jobb lehetosegeid lesznek. En azt javasolnam, hogy gyere ki au-pairnek egy evre, sok ismerosom ugy ismerkedett meg a parjaval es ugy kaptak zoldkartyat vagy legalabb megtapasztalod, hogy ezt akarod-e biztosan.
2011. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Létezik egy EVS nevű program. Igaz, hogy Európai Önkéntes szolgálat, de Európán kívül is működnek! Ez még nm feltétlenül a kiköltözés, mert a program keretein belül dolgozni küldenek ki minimum 3 hét, maximum egy évre. De ez idő alatt szerintem, ha a későbbi visszautazás és kiköltözés a célod, biztos, hogy tudnál hasznos kapcsolatokat kiépíteni. Szerintem nézz utána!


[link]

2011. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Gergő1210 válasza:
Sikerült az 'álom'?:)
2014. aug. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!