Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki fognak közösíteni emiatt?

Ki fognak közösíteni emiatt?

Figyelt kérdés
Most megyek középiskolába. Tesiből nagyon béna vagyok, szó szerint nem tudok megcsinálni semmit. Általános iskolában is utáltam a tesit, mert mindig röhögtek rajtam. :( Félek, hogy emiatt kiközösítenek. 15/L
2010. aug. 19. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy kiközöítenének. Nekem is voltak hasonló problémáim anno (97-ben fejeztem be a középsulit), de nem ért semmilyen atrocitás. Megjegyzem, némely tornagyakorlat nem csak nekem okozott gondot.

Szerintem a legjobb, ha nem görcsölsz ezen. Tedd meg, amit tudsz, ha valamit veszélyesnek találsz, udvariasan de határozottan közöld, hogy nem csinálod. Ez még mindig jobb, mintha félelemből elrontod, és esetleg valami sérülést szerzel. Ugyanakkor hasznos lehet, ha magadtól is végzel valami mozgást, valamihez mindenkinek van érzéke. :) Az egyrészt jót is tesz, másrészt nem keltesz olyan benyomást, hogy csak ki akarod vonni magad.

Nálam ez bevált, szerintem Nálad is be fog!

2010. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na lassabban kicsit! Hacsaknem erős pluszkilók vannak rajtad, mindig van vmi amiben ügyes lehetsz. Én pl. sose tudtam jól szekrénytugrani, de tudtam köteletmászni és távolugrani.
2010. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is béna voltam tesiből, általánosban néha cikiztek is emiatt. De gimiben már nagasabb az "értelmi színvonal" ennél! (Már ahol, nyilván egy C kategóriás gimiben nem annyira...)
2010. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kokas Lajos ***** válasza:

Félre értések elkerülése végett: a testnevelés az egy tantárgy, meg is lehet bukni belőle. Neked nem azt kell eldöntened, hogy mi az amit megcsinálsz és mi az amit nem, hanem azt, hogy akarsz-e az adott feltételekkel tovább tanulni, vagy sem!!!!! Nem kell mindenkinek diploma!!! A tantárgyak azért vannak, hogy mi megfeleljünk neki és nem azért, hogy "udvariasan elhárítsuk" magunktól azt ami nekünk nem tetszik. Mert ugye a többi tantárgyban sem válogathatunk.

Nem vizet prédikálok. Nekem sem ment a tesi, nincs labda érzékem és futásban az utólsók között voltam, de megcsináltam mindent becsületesen, ha én értem az öltözőbe utolsónak akkor is. A többiek nem cikiztek, sőt sokan segítettek is. Mindíg focizhattam a srácokkal, beválogattak a csapatba, bár labda érzékem nem volt, de lelkes voltam és nem adtam fel. Középiskolában aztán annyit kellett futni, hogy ott én untam meg a "bénaságomat", elkezdtem egyedül futni és mikor már sikereim voltak, meg is szerettem (siker alatt értsd: magamhoz képest).

Vannak helyek, ahol nincs tere a liberalizmusnak és ez így van rendjén!

2010. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak kiközösíteni. Elfogadják, hogy te ilyen vagy és kész. Senkit nem érdekel, hogy a másik mit tud vagy akar megcsinálni tesnevelés órán.

Én is így mentem középiskolába. Mindig minden mozgásformában béna voltam. Ha magasugrás jött elő az órákon, képes voltam annyira felidegesíteni magam már 10 évesen is, hogy 38 fokos lázam lett és édesanyámék rohanhattak velem az ügyeletre.

Túl lehet élni, ne izgulj.

2010. aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban tantárgy a tesi is. Csak az a különbség, hogy ha valaki mondjuk a deriválás folyamatát nem bírja megérteni, az kevésbé látványos. Kap egy egyest a dogájára, és kész, majd javít a tárgyból valami más témában. Tesiből viszont akkor is meg kéne csinálni a gyakorlatot, amikor talán nem kéne annyira erőltetni.


Kokas Lajos: Minden tisztelet a teljesítményedért! Szerintem valójában egyet gondolunk. Ha jól láttam, senki nem azt javasolta a kérdezőnek, hogy építse le a tárgyat. Hanem éppen ellenkezőleg, tegye meg, amire csak képes. Ugyanakkor szerintem ha valaki nem csinálja meg a zsugorfejállást a gerendán, mert esetleg tényleg nem képes rá, és ezt jelzi is, még nem dől össze a világ. Sokkal nagyobb gond, ha valaki nincs tisztában a saját határaival, hanem csakazértis meg akarja mutatni, és leesik. Ez azért nem ugyanaz a kategória, mint egy matekdoga.

Egyébként meg tényleg mindenki hozza ki magából a legtöbbet!

09.24-es vagyok

2010. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én például nem szerettem tizenkétperceset futni, mert nem bírtam. De szívesen ugrottam távol, löktem súlyt, floorballoztam, kiütőztem vagy dobtam kislabdát. (középiskola)

Általánosban utáltam a tesit, mert ott minden jegyre ment, én meg egy csomó dolgot nem mertem megcsinálni. Kézenállás, bukfenc, kötélmászás. Így éppen kettes voltam belőle. De szerintem hülyeség osztályozni a testnevelést, ha nem vagy tesitagozatos. Meg összehasonlítani, hogy most egy a gyerek öt perc alatt lefutja azt, amit a másik csak tíz alatt, de az lehet, hogy jobb matekból.

2010. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak kiközösíteni, hidd el nekem.

Tavaly voltam kilencedikes és én is béne vagyok tesiből, de még mennyire :D

Például ott van a szekrényugrás. 3 éve csináljuk és sosem tudtam felugrani rá. Általánosban cikitek emiatt, itt már nem. Sőt, amikor átestem a szerkényen, akkor együtt nevettem velük, hogy milyen béna vagyok. Kötelet sem tudok mászni, ez van. Tartom azt a szintet, hogy ne bukjak meg belőle, de ez a tantárgy érdekel a legkevésbé.

2010. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ehh, rajtam erős plusz kilók vannak (legalább 50) és 5-ös vagyok tesiből. :D

Mondjuk a tanárral bírjuk egymást, jó fej férfi, de megcsinálok mindent, amit tudok. (nem kell félre érteni...)

Szóval ne aggódj, tégy meg mindent, amit tudsz! :)

20/L

2010. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!