Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik másokat rasszistának...

Akik másokat rasszistának tartanak, nem gondolnak arra hogy az illető nem annak született?

Figyelt kérdés
Senki sem születik rasszistának, hanem azzá teszik, de akik ítélkeznek felette, nem gondolnak arra hogy az illetőt jó irányba ,, terelgessék" azzal hogy pozitívan gondolkodnak, és a helyes viselkedést mutassák a ,,rasszista" illetőnek? Ha utálnak valakit mert ,, rasszista" , akkor ők sem különbek nála nem?

2021. márc. 27. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

De, pont ez a lényeg. Hogy nem annak született, ez csak viselkedésbeli dolog, ezen lehet változtatni.

Ellentétben a rasszizmussal, amikor olyan dolgokért részesíted hátrányos megkülönböztetésben a másikat, amiről nem tehet, hisz olyannak született.

2021. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Egy rasszistát nem könnyű jó példával "terelgetni", pláne ha az illető sértésnek veszi még a figyelemfelhívást is. (Ahogy a sulipszichológus mondta a South Parkban: Az árja nem járja, érteeem?)

A másik, hogy ilyen alapon senki nem tehet semmilyen hibájáról, mert vagy úgy született, vagy mások vitték rossz utakra. Ilyen hozzáállással nehéz lesz megváltozni, nem lehet mindig másokra mutogatni. :)

2021. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oké, de az úgynevezett ,,antifasiszták" ugyanúgy gyűlölködnek, akkor mitől hiszik különbnek magukat, ha gyűlöletet terjesztenek a szeretet helyett? Attól nem fog valaki megváltozni pozitív irányba, sőt ezzel csak olajat öntenek a tűzre! Engem például nehéz helyreigazítani, amikor 100 roma származásuból 99 becsapott, s a végén a 100.-ban is csalódtam! És ez a tapasztalataimon alapult nem abőrszínen! Vannak eredeti rézbőrű Amerikai Indián barátaim, meg Ázsiaiak, azok soha sem gyűlöltették meg magukat, mindíg arra törekedtek, hogy elfogadják a másik kultúrát, én meg az övéket, ezért nem alakult ki bennem gyűlölet!
2021. márc. 27. 10:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van a sztereotípiára építő rasszizmus, és a tapasztalatra építő. Ez már egy másik kérdés, hogy mi a különbség a kettő között. Épp ezért érzékeny téma, amikor a tapasztalat alakít ki bennünk egy párhuzamot pl. egy rasszal. Ha valaki mondjuk a feketéket utálja, az rasszizmus. Ha egy rasszal napi szinten találkozik, próbál pozitívan hozzáállni de sűrűn csalódik, az már egy nehezebb kérdés. Ez már a kulturális feszültségek és az integrálódás témaköre felé visz.
2021. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

"Oké, de az úgynevezett ,,antifasiszták" ugyanúgy gyűlölködnek, akkor mitől hiszik különbnek magukat, ha gyűlöletet terjesztenek a szeretet helyett? "


Ennek semmi köze a szeretet terjesztéséhez. Magától értetődik, hogy az rosszabb ha valaki olyasmiért gyűlölködik, amiről a másik még csak nem is tehet.

2021. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként gyakran nem is azt nézik egy adott médiumon, közleményen emberen, hogy rasszista e, hanem hogy rasszistán lehet e érteni az adott megszólalást.


És ez a szándékos túlérzékenység engem zavar.


Példa hogy mire gondolok:

A pokemonban van egy jynx nevű zsebszörny ami fekete volt eredetileg vastag szájakkal.

A pokemon egy japán folklórban található hegyvidéki rémségre reflektált, de ez senkit nem érdekelt, perelték a céget, hogy a feketéket parodizálja, és azóta lila a lény.

2021. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
59%

Azok akiknek a felmenőik a rabszolgasággal kellet, hogy megküzdjenek csupán azért mert olyannak születtek, akik eleve oda tartoztak, talán érthető,hogy érzékenyebben ragálnak még a XXI.sz-ban is.Micsoda történelmi esemény és megannyi emberi élet mi csupán a hovatartozásról szól.

Amúgy nekem meggyőződésem,hogy aki előző életében ilyen nézőpontot képvisel az a következő életében tuti a másik oldalt fogja gyarapítani.

Azokra is értem például: Akik állatkínzók.A következő életében tuti kutyus lesz ugyan azzal a sorssal amit szánt a saját kutyájának.

2021. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"ezen lehet változtatni."


Gyere, mutasd meg, hogyan kell ezen változtatni;)


Megint olyan emberek válaszolnak, akik lövésük nincs semmiről.

2021. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Na mindegy, nem lettem okosabb, de azért köszi a válaszokat!🙂
2021. márc. 27. 15:35
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

#7: Aki nem fog emlékezni arra, hogy mit tett előző életében még emberként. Elnyerte a méltó büntetését egy másik lény cselekedeteiért, akiből csak egy lélekcsíra került át, ami nem hordozza a személyiség még egy apró darabját sem, viszont a tetteinek következményeit igen.

És honnan tudod, hogy valóban ártatlanul szenved az a kutyus? Lehet, hogy előző életében állatkínzó volt, tehát megérdemli a sorsát. Vagy mégsem?

2021. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!