Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik másokat rasszistának...

Akik másokat rasszistának tartanak, nem gondolnak arra hogy az illető nem annak született?

Figyelt kérdés
Senki sem születik rasszistának, hanem azzá teszik, de akik ítélkeznek felette, nem gondolnak arra hogy az illetőt jó irányba ,, terelgessék" azzal hogy pozitívan gondolkodnak, és a helyes viselkedést mutassák a ,,rasszista" illetőnek? Ha utálnak valakit mert ,, rasszista" , akkor ők sem különbek nála nem?

2021. márc. 27. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem annak született, de te meg azt várod el tölem, hogy terelgessem egy olyan uton amelytöl eddig ovták papája, mamája, tanitoi, ....stb. Sokat kérsz tölem, Megállapitom MAGAMBAN, hogy egy rasszista barom és ennyi! Igyekszem magamat távoltartani töle. De nem zavar, ha te odamész hozzá és elöadod a hittéritöt!
2021. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Lehet,hogy megérdemli de az is lehet,hogy csak egy újabb ok okozat kezdődik. A földi lét a lélekszámára mindaddig lesz amíg ki nem kerül a körforgásból.Tehát értelemszerűen addig amíg azt nem cselekszi ami számos vallásnak az alapja.
2021. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"nem lettem okosabb"

Kicsit pontosítanod kéne a kérdésed. A problémát értem, csak azt nem, hogy erre mit lehetne egyáltalán válaszolni. Egyik ember elítéli a másikat, igen. Ilyenek vagyunk, lehet berzenkedni. :))


Vagy most az a kérdés, hogy az emberek miért elítélőek a rasszistákkal? Egy gyerek esetében még lenne értelme kedvesen elmagyarázni, hogy miért nem király, de felnőtteknél kevéssé hatásos. Talán a vallás kategóriában jobb válaszokat kapsz. :)

2021. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Már, hogy lenne benne minden emberben az előítélet?

7,5 milliárd ember van a földön érdemes megnézni kikből tevődik össze :)

2021. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Megpróbálom pontosítani....lehet letiltanak, lehet nem. Egy Roma származású nem jön rá arra, hogy sokan azért rasszisták vele szemben, mert a saját viselkedésével váltja ki a gyűlöletet azzal ahogyan viselkedik? És ha megpróbálna változtatni magán és beilleszkedni, akkor nem táplálná a fajgyűlöletet, és gyűlölet helyett megpróbálná bizonyítani, hogy ő különbözik. De ha valaki rasszistázik egy kopasz emberen ok nélkül, vagy csúnyán néz rá a tömegközlekedésen, akkor ő is rasszista nem? ( Special magamra gondolok) Kopasz vagyok és átlagos,soha nem kötök bele senkibe, mégis többször jártam így, hogy a kopasz fejem miatt csúnyán néztek rám, holott hozzájuk sem szóltam! Volt hogy abszolut ok nélkül megvertek a Romák fiatalon, elvették a pénzemet. Ezek után nem sok kedvem van a villamoson vagy a buszon romák mellé ülni, akik ránézésre börtöntöltelékek. Amelyik dolgozik építkezéseken, nem zavar. Akkor ez szerintem nem rasszizmus, hanem tartózkodás ami nem alaptalan nem? Az Ázsiaiakat akik keményen dolgoznak, nagyra becsülöm.
2021. márc. 28. 14:06
 16/21 anonim ***** válasza:

Előítélet nélküli ember nkncsen.

Az előítélet önmagában nem is káros, egy védelmi mechanizmus.

Olyan összefüggéseket keres az ember, ami már jó előre felfedi a veszélyhelyzetet.


Példa nyárom ballonkabátos férfi a játszótéren, a ballonkabát alók kilóg a fedetlen lábszára....

-persze hogy a legtöbb szülő egy szatírra gondol, lehet nem az, de jobb biztonságban tudni a gyereket.


Vagy a barátnőddel sétálsz este a kihalt utcán és egy hangos banda husángokkal közelít.

Persze hogy lefordulsz az útról és elkerülöd a bagázst.

Lehet nem agresszívak, de nem kockáztatsz...


Ezek a természetes reakciók mind előítéletből születnek, és megvédenek minket.

2021. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm, ez egy igazán kielégítő válasz volt!🙂
2021. márc. 28. 15:17
 18/21 anonim válasza:

Ergo félelem keltő.

Tehát akkor valaki minél előítéletesebb annál jobban fél.

Ebből aztán megszületnek a modern kor mentális betegei.

2021. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
félelemkeltő*
2021. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az egészséges félelem nem gyenlő a szorongásos betegségekkel.


Aki nem fél semmitől az idióta.

Tartani dolgoktól a túlélés és biztonság záloga.

2021. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!