Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit fontos tudni az alter...

Mit fontos tudni az alter stílusról?

Figyelt kérdés
Ahogy utána olvastam ennek, rájöttem hogy egy csomó cuccom, meg ruha összeállításom alteros. És Péterfy Bori, Intim Torna Illegál, Quimby hatalmas nagy kedvenceim. Szimpatikus ez a stílus. Tudna valaki mesélni nekem róla? (Google barátom semmi értelmessel nem szolgál.)
2010. aug. 21. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nemtom, de a barátom beceneve Alter. Ő csak fekete cuccokba járkál... bár inkább csak mert neki az tetszik.

Amúgy fingom sincs mi az az alter stílus, de a qimby-t mi is szeretjük :)

2010. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom köze van a punk zenéhez és kinézethez, mármint abból lehet eredeztetni.
2010. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én annyit tudok az alter stílusról, hogy mindenre rámondják amit máshová nem lehet tenni. Kb ennyi. Miért milyen az alteros öltözet? :D
2010. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Esme.avantgarde ***** válasza:
100%
itt jelentkezik egy alteros >.< denemazért, a stílus az belülről jön, nem utánaolvasás után szerintem...mindegy. Alteros az... minden ami nem megszokott,de még nem Lady Gagai perverzióba fordul. Kockásing, farmer, tornacipő...zenébe meg amiket írtál meg kaukázus,kispál... nyáron fesztiválozás,ha nem fesztivál vagy koncert akkor meg filozófálósan kisfröccsözés valami istenhátamögötti kocsmában. Amúgy az alter közelebb van a countryhoz mint a punkhoz.bár én a punkot is szeretem. alterosok álltalában a bölcsészek (khm.én őő ja énia az vagyok xD) meg a tízen-húszonéves humánértelmiség.
2010. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm. :)) Hát az meglehet, hogy belülről jön. Vettem egy kockás kalapot, és arra mondták, hogy alter, azért néztem utána. Kockás ing stimmel. Van 14 darab karkötőm (gyöngyös, fonott, köves, meg mindenféle tarka) amit felszoktam egy kezemre venni mikor egy fekete pólót veszek... Nem megszokott. xD De sok ilyen dolgom van.


Azért tettem fel a kérdésemet, mert nem szeretnék pózer lenni, de tényleg mintha ez az 'én' stílusom lenne.

2010. aug. 21. 16:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mondtad, hogy google nem segített, de szerintem ennél potosabban úgyse nagyon fogja senki leírni:

[link]


Egyébként, ha szabad néhány egyéni vélemény:

1. Szerintem nagyon kevés ember van, aki be lehet skatulyázni egy fajta stílusba, szerintem te sem ilyen vagy, (remélem :) ).


2. Az alternatív zene igencsak (nagyon-nagyon) széleskörű, és ahogy előttem valaki írta, tényleg kb minden benne van, ami nem tartozik a mainstream zenei irányzathoz.


3. Az együtteseket, amiket írtál én is imádom, és valóban "hivatalosan" alternatív együttesek, DE azért érdemes elgondolkodni azon, hogy az alternatív zene/stílus/életérzés _lényege_, hogy nem azt hallgatjuk, ami a rádiókból ömlik. Ezért - bár magam is nehezen mondom ki - a Quimbyt és Borit én nem nevezném igazi alternek. (Abszolut saját vélemény!)


4. Megintcsak abszolut saját vélemény. Mivel egy igazi alter próbál elszakadni a populáris világszemlélettől, pl attól, hogy bármilyen stílushoz kötődjön, hogy bármilyen stílusirányzat "elvárásaihoz" igazodjon, így az életbe nem fogja kimondani azt, hogy nekem ez meg ez a stílusom. Még akkor sem, ha az "ez meg ez" helyére az alter szócska kerül.


Ismétlem, ez saját vélemény, az altert sokféle képpen lehet felfogni, hisz attól alter, hogy "alternatívát" nyújt a többivel szemben. :)

2010. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
sok semmirekellő. miért kell magatokat kategorizálni? nem jobb, ha valaki egyedi? bírom, mikor Gödörnél sétálgatva ülnek ezek a kalapos, sálas idióták, vízipipáznak és az hiszik, mekkora egyéniségek, holott mindegyik ugyanolyan.
2010. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Főleg aki leírta a saját véleményét, hogy ez egy eléggé szabad, tág stílus.

Mondjuk úgyse fogom kiírni a homlokamra, hogy: "ALTER VAGYOK" :D de ha úgy vesszük mindenki egyedi, és mégis mindenki egyforma. A kettőt egy megismerés választja el egymástól.

2010. aug. 21. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Hogy szar.


Bővebben: nem túl mélyértelmű zenék, filozófálások, felszínkarcolgatás jellemzi az altereseket. Azért van az egész, hogy a kényelmesfoteles középosztálybeli fiatal elhiggye, a világ megismerhető a kényelmes fotelből.

2015. febr. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
most már 4 és fél év távlatából én is ezt gondolom kedves utolsó válaszoló :D
2015. febr. 8. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!