Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A neten látható kínai filmek,...

A neten látható kínai filmek, filmrészletek témája gyakran a japán elleni háború? Ez mennyire hangsúlyos manapság a kínai filmgyártásban?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy a kínai filmek jelentős része arról szól hogy a hős Kína hogyan győzi le a japán katonákat. Ez náluk olyan mint nálunk a 80-as évekig a náci németekről szóló háborús filmek? Csak ez nálunk véget ért és nem gerjesztik az ellenségképet a mai németek ellen. Kínában ez elég durván megy ezek szerint.

2021. ápr. 15. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmm... Nem tudom milyen filmeket nézel, de én nem ezt tapasztalom. Ajánlom, hogy lesd meg az iQiYi-t, YouKu-t stb... Látni fogod, hogy nem igazán ez a fő téma.


Egyébként nem gerjesztenek ellenszenvet, hanem bemutatják, hogy mi is volt az igazi történelemben. A probléma ott van, hogy Japán ezt nem igazán ismeri el, és nagyon sokszor olyan "hősöket" avatnak és tisztelnek, ajnároznak, akik a Kínai-japán konfliktus idején több ezer, tízezer kínai haláláért felelős. Ezt a japánok (többnyire a politikai réteg) nem fogadja el. Ami azt illeti, Dél-Koreának is ugyan ez a problémája Japánnal, ezért feketelistázták egymást az utóbbi 2 évben gazdaságilag.


Szóval Kínában nem megy semmi durván, nem kell ilyen miatt aggódni.

2021. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak azt nem értem, hogy ha a mai Japán (szerintem még ma is) olyan szinten elhatárolódott a második vh-s szerepétől, ami nem csak a szövegükből, hanem a tetteikből is látszik, akkor miért tagadja le azt, akit csinált? Miért nem szakít azzal a korszakkal végleg pl úgy is, hogy nem favorizálja az akkori "hőseit"!


Ez a tendencia különbözik a német hozzáállástól? Tehát a németek nem ismerik el a nácik világháborús "hőseit"?


Csak mert ez nagyon durva lenne Japánban is, ha így lenne.

2023. jan. 28. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!