Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy milliárd ember éhezik a...

Egy milliárd ember éhezik a földön, és senki nem tesz semmit. Más is rosszul érzi magát emiatt?

Figyelt kérdés

Engem nagyon lehangol, és annyira rossz, hogy nem tudok nekik segíteni sehogy sem.


Nem értem azt a sok gazdag embert, akik milliárdosok, mennyiből tartana segíteni kicsit ezeken az embereken.


Nem hiszem, hogy ha egy kicsit adna mindegyik, akkor belerokkannának...



2011. nov. 2. 00:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gazdag segit a raszorulokon. De nemcsak gazdag segithet, pici segitseg is sokat szamit. Teged mi tart vissza, hogy segits?
2011. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy munkanélküli vagyok, és egyik napról a másikra élek. Például ez.
2011. nov. 2. 01:33
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
nem lehet megváltani a világot.
2011. nov. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, de számomra akkor is felháborító az a közöny, ami az emberekből árad.
2011. nov. 2. 01:37
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Tudjátok mi a lehangoló? Az adománymaffia. 10-20 évvel ezelőtt nagyon felkapott volt, hogy segítsünk a kis afrikaiakon. Sokan segítettek. Sokan nagyon sokat kaszáltak.


Van itt egy egyszerű játékszabály a földön, mindenki azok szerint játszik. Amíg nem változtatunk a szabályokon, mi sem fogunk változni. És nem, nem diktatúráról beszélek. De nem is az áldemokráciáról, ami most van.


Zeitgeist. Keress rá, nézd végig, nagyon érdekes gondolatok vannak benne. Sokan lökött utópiának leírják, szerintem zseniális.


Kérdésedre visszatérve, Bill Gates is pl nagyon sokat adományoz.

2011. nov. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Megmentenénk jó párat akkor azok is szaporodnának, még többen lesznek még többen halnak meg éhezésben.

És azért azt meg ne várjuk el hogy a gazdagok tartsanak el 1 milliárd embert....

Ilyen az élet, ott van népességrobbanás ahol már amúgy se tudnak mit kajálni, hát viselniük kell a következményeiket is sajnos...

2011. nov. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Hogy varhatsz el barkitol barmit is, ha te sem teszel semmi? Ha ennyure segiteni akarsz es nincs munkad, vallalj onkentes munkat, arra mindig szukseg van.

Honnan tudod, hogy kozonyosek az emberek? Valoban sok a nem torodo ember, de vannak jo emberek is. Sokan tesznek is valamit masokert. Sokszor epp a szegeny segit az utolso penzebol a masikat, vagy elmegy onkentes munkara es nem mutogat masra ujjal. Igy konnyu mondogatni. Sokan tesznek masokert, szegenyek es gazdagok is egyarant. Nemcsak reklambol, van, aki titkositast ker, ha milliardokat adomanyoz az ehezoknek, raszorultaknak.

2011. nov. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam rosszul miatta. Én is éhezek, mégse segít rajtam senki, nem is várom. Napi 300 ft jut kajára, 200 ft-os órabért kapok gyakornokként, karnyújtásnyira a diplomától... Semmivel nem tudok kevesebbet, mint 2 hónap múlva fogok tudni, de ennyit jelent a papír.
2011. nov. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, te miért nem adsz nekik semmi? Te sem rokkannál bele. Tudod csak egy kicsit adj.
2011. nov. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Tudod mit, kérdező, a gyerekekről gondoskodjanak a saját szüleik, ha már megcsinálták, akkor etessék is, a felnőttek pedig gondoskodjanak magukról, leszarom, hogy hogyan. Nekem sem segített soha senki, szóval az én pénzemet nem fogom idegenekre költeni. Te pedig ne turkálj idegenek pénztárcájában, gusztustalan szokás, még ha milliomos is valaki, akkor sem kötelessége senkiért felelősséget vállalni.
2011. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!