Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért helyezik gyakran a...

LakatosAnonymus kérdése:

Miért helyezik gyakran a homofóbiát a rasszizmus mellé?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, miért tartják olyan gyűlölködő tulajdonságnak a homofóbiát, mint a rasszimust?


Minden melegpárti ember azt hiszi, hogy a homofóbok csak gyűlölködni akarnak, nem akarják elfogadni mások tulajdonságait. Vannak kivételek, de ez nem így van. Mi arra akarjuk felhivni a figyelmet, hogy a melegek/melegpártiak szembemennek a természettel.

Ellenben a rasszistákkal akik maguk mennek szembe a természettet: gyűlölnek olyan embereket, akik tényleg nem tehetnek arról, hogy milyennek születtek.



#meleg #homofóbia #Melegpárti
2021. máj. 10. 09:26
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
A "szembemennek a természettel" a lehető legsz*rabb megfogalmazás, nagyon cringe, de megmagyarázom, ha kell...
2021. máj. 10. 09:27
 2/38 anonim válasza:
87%
A melegek sem tehetnek arról hogy annak születtek, ez nem választható dolog. A másik dolog hogy senkinek semmi rosszat nem tesznek azzal hogy ők melegek, csak éppen a saját nemükhöz vonzódnak, a saját neműket szeretik.
2021. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
40%
A mi amire céloztál a kérdésben kiket takar? Csak mert jó lenne tudni, hogy ki mondja, hisz van az mondás, hogy nem az a lényeg hogy mit hanem hogy ki mondja :)
2021. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
71%
Nem tudom, hogy tudsz-e róla de a természetben az állatok közt is van példa homoszexualitásra. Vagy azok az állatok ne a természet részei? Illetve a melegek nem természetes úton fogantak? Egyébként sajnálom, hogy ez a kérdés foglalkoztat téged. Unalmas életed lehet. Én nem foglalkozom mások életével. De mások vagyunk és ez nem baj. Nem jó ha mindenki egyforma csak tényleg sajnálom, hogy ez a legfontosabb bajod, miközben mondjuk másoknak munkája nincs és éhen fog halni az országodban ahol neked ez a legfontosabb kérdés. Becsületes, dolgos, idős emberek... Ezzel is foglalkozhatsz esetleg szabadidődben. Gyűjthetsz adományt nekik és így jót teszel a világnak :)
2021. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
82%
Ugyanaz a kettő. A melegek sem tehetnek arról hogy igy születtek és neked mégis mi közöd van amúgy hozzájuk? Én azokat a "homofóbokot" nem itélem el, akik csak sz.rnak a dologra, de a hozzád hasonló barmok még magyaráznak is nekünk hogy jujj ez természetellenes...mi a f.szom közöd van hozzá?
2021. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
79%

A homofóbia nem egy a fóbiák közül, mint a félelem valamitől.

De ez csak egy érdekesség...

Ami mindkettő mögött áll, az az ősi tartózkodás attól ami nem olyan mint én. Hiszen azt nem ismerem és amit nem ismerek attól félek. A halálfélelem ennek a is az alapja, ahogy minden félelemnek. Ezt kár mádhogy magyarázni, mert minden egyéb magyarázat támadható és lerombolható 3 mondaton belül.

Az már más kérdés hogy mennyire kell beleszólni mások életébe ma, amikor nincs már okunk félni kb semmitől. Pl miért érdekeljen annak a színe akit csak az utcán látok? Ha csak nem azt megítélni hogy neken szép e vagy csúnya.

Vagy miért kell nekem foglalkozni azzal ahogy két ember akik szabad akaratukból és saját döntés alapján együtt van? Ha nem akarom az egyiket magamnak vagy éppen az egyik nem akar engem akkor nem kellene ezzel törődnöm. De mégis akkor miért szóljak be, vagy bántsam őket?

Nem lenne jobb a saját életemet rendbe rakni, hogy boldog legyek és ne zavarjon más hogy él?

Ezek érdekesebb kérdések nekem.

2021. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
30%
senki nem szólna bele az életetekbe, ha a 4 nagy fal között maradnátok, nem kéne felvonulgatni, meg lenyomni az emberek torkán ezt az elfogadásos marhaságot, szóval magatoknak köszönhetitek, hogy az emberek odaszólogatnak nektek, igaz, közük nincsen hozzá, de azért nem kéne ezt az egészet ilyen feltünően csinálni, mint egy hetero pár, főleg nem ebben az országba, mondom ezt 20 éves fiatalként és nem begyöpösödött öregemberként
2021. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

#7


Én nem vagyok meleg, sem melegpárti (hála Istennek). Én vagyok a homofób kérdező. :D

2021. máj. 10. 12:25
 9/38 anonim válasza:
88%
Ugye a facebookodra is kirakod, hogy mindenki tudja? Mert szerintem nem ártana :)
2021. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
69%

Nem pontosan értem a kérdésedet. A homofóbia épp úgy aljas náci senkiházi patkány dolog, mint a rasszizmus. Ezen nem igazán filozofálni kell, meg hülyén nézned magad elé, hanem a leghatározottabban ELÍTÉLNI és küzdeni ellenük.

Amúgy a kettő ugyanabból az emberi ostobaságból és aljasságból táplálkozik.

2021. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!