Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek művelt? Hogyan...

Hogyan legyek művelt? Hogyan kezdjek bele? (21)

Figyelt kérdés

Jó lenne egy mini útmutató. :D


Jöhet minden szépirodalom, történelem, filozófia és egyebek.



2021. máj. 13. 01:01
 1/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

A titok igazából egyszerű, olvasni kell klasszikusokat, minél többet :)

Én azt javasolnám, hogy vedd elő a középiskolai tankönyveidet és rágd át magad rajtuk újra. Abban fel vannak sorolva a kötelező és ajánlott olvasmányok, illetve bármelyik mű, ami meg van említve.


Egyébként én is hasonló projektben vagyok benne. Csináljuk együtt? :)

2021. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%
Kezdésnek mondjuk görög drámák, utána versek. Biblia, és utána talán Szent Ágoston Vallomások című munkája. Aztán egy nagy ugrás a középkorra: Dante, Petrarca, Boccaccio munkái. Leonardo da Vincinek is nagyon jó elméleti munkái vannak én ezeket is olvasnám. Kant kritikai írásaiból csak fontosabb részeket ajánlanék. Ezek után pedig a 19. századtól kezdve bármit. Drámát, filozófiát, szépirodalmat egészen a kortársakig.
2021. máj. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jók, amiket írtak az előzők. De olvass a művészetekről, tudományokról szőlő műveket is.
2021. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Isten őrizz, hogy azt csináld amit a 2-es mond, az első görög dráma harmadik oldalába bealudnál és bevágnád az egészet a sarokba, nem beszélve Dantéról és Kantról. Ezekhez már kell egy kis edzettség, főleg mert nem a mai közönséghez szólnak. Én inkább a népszerűbb, könnyen olvasható szerzőket ajánlanám kezdetnek (mondjuk Mikszáth, Jókai, Szerb Antal vagy akár Rejtő, esetleg az oroszok közül Gogol és Csehov). Olyan témáról olvass, ami érdekel, pl történelmi, vagy ismeretterjesztő tudományos könyvek. Aztán ha már van egy kis gyakorlatod, akkor próbálkozz a fajsúlyosabbakkal.
2021. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először azt áruld el, miért szeretnél művelt lenni. Művelt emberek társalgásában szeretnél részt venni? Szeretnéd magadat észrevetetni valakivel?

Szerintem kezdd ismeretterjesztő művekkel, de óvatosan, sok köztük az ócska.

Egyébként Mérő László rövidebb írásait is ajánlom. Több kötetben is megjelentek.

2021. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most ezzel játszom és nagyon sok tudást fel tudok szedni: https://www.kvizlabirintus.hu

Igaz, van közte fölös is, de legalább aközben is jól szórakozom. :)

2021. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Műveltség?

Na mist mit jelent ez? Miben is akarsz az lenni? Matek? Töri? Politika? Vallás? Irodalom? Nagyon sok dologban lehetsz művelt de még társadalmi viselkedésben is mert létezik komoly etiketti szabályok amikre a mai társadalom azt sem tudja hogy most narancs vagy háromszög…

De persze van általános műveltség is…

Ahogy mondták a sulis könyvek eléggé rá tesznek persze nem kell az összeset de egy pár magyar irodalmi mű az alap magyar történelem valamint egy kevés külföldi is főként a tév hitesekre menj rá pl vallási és sztereotip dolgokra pl regen a nők elvoltak nyomva ez nem igaz regen mindenkinek volt nyomva aki nem nemes! Mikor az ur nem volt otthon akkor a hölgy feladata volt vinni a házat a ház itt azt jelenti hogy gazdasági ügyek politika vallás szoval kellett tudnia a nemes asszonyoknak számolni irni olvasni jobb esetben meg érteni egy csomó művészethez

Pl vikingeknél a nő olyan egyenjogúságot kapott (nem csak nemes hanem mindegyik osztálynál) amit rá csak 800-1000 évre hoztak törvénybe! (Persze a nők elvoltak nyomva főleg az 1800-1900-as években viszont a középkorban a gyakori háborúk miatt a nőknek is meg kellett tanulni érteni a dolgokhoz mert a férfiaknak kötelező volt menni a király nevében!

2021. máj. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!