Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » London milyen hely, mennyire...

London milyen hely, mennyire biztonságos Budapesthez képest?

Figyelt kérdés
Mármint nyilván vannak rosszabb részei kifejezetten gettós részei de úgy az átlaga? Esetleg a jobb helyeken mint nálunk 1.,12.,2., kerületek vagy az 5 ker? Azok biztonságosabbak jobb helyek? Csak mert nálunk a Deák Ferenc Tér sem tűnik mindig annyira jó helynek meg a jobb környékek egyes részein is vannak néha furcsa alakok. London jó környékei jobbak és biztonságosabbak mint Budapesten? Tisztábbak? Esetleg mindenhol kevésbé biztonságos mint mondjuk Budapest a hasonló környékein? Ezen kívül milyen ott élni? Tényleg annyival jobb? Csak mert pont a gyakori kérdéseken írta valaki hogy mióta Londonbab él fizikálisan is rosszul van amikor Budapestre jön haz. Miben jobb vagy rosszabb London Budapestnél azon kívül hogy gazdagabb de drágább?

2021. jún. 4. 17:11
A kérdező szavazást indított:
A rossz környékeket leszámítva London biztonságosabb
A jó környékeken London biztonságosabb
A kifejezetten jó környékeken London biztonságosabb
Budapest szinte minden könryéken biztonságosabb mint London a hasonló környékein
22 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Minél több válasz jöhet! Egyébként nem a biztonság érdekel főként csak azt szavaztattam meg azért az is érdekek de úgy összességébe minden más is.
2021. jún. 4. 17:16
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ízlés dolga. Nekem személy szerint nem tetszett, 2 hónapot éltem ott. Ahhoz képest, ahogy kinéz, nem mondanám meg róla, hogy a világ egyik legdrágább városa. Nagyon sok ott az igénytelen ember, emiatt szinte minden környék nagyon szemetes. Vannak szép részek is, meg jó program alkalmanként felutazni oda vidékről, de ott lakni nekem nem érte meg hosszabb távon. Budapesthez nem nagyon tudom hasonlítani, egész más a kettő. Viszont azt fontos megjegyezni, hogy London relatíve olcsóbb, "rossz" környékeit nem azért nevezik rossznak, mert olyan sokkal magasabb lenne ott a bűnözés aránya, hanem mert ott nagy számban élnek külföldi bevándorlók, főleg színes bőrűek. Többségében teljesen normális környékek azok is, csak a britek között nagyon sok rasszista és idegengyűlölő ember van sajnos.
2021. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
London en bloc nem biztonságos. Nagyon sok a késes támadás, nagy az etnikai súrlódás.
2021. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es pedig én azt olvastam hogy UK-ben pont elég ritka a rasszizmus főleg Londonban és akár évekig ellehet úgy ott lenni higy egy színesbőrű/külföldi nem találkozik semmiféle diszkriminációval. Egyébként Londonba beilleszkedtek a külfökdiek/más etnikumúak? Mármint ha a gettós részeket leszámítjuk akkor az ott lévő ázsiaiak vagy muszlimok vagy akár Kelet-Európaiak nagyrésze beilleszkedett e Londonba vagy általában a saját kultúrájukat részesítik előnyben? Mit jelent az Londobbab hogy sok valahol a színesbőrű? Világváros elméletileg mindenhol vannak itt különböző kultúrából érkező akár hányadik generációs személyek.
2021. jún. 4. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit tegyük már félre a sztereotípiákat mindkét oldalról.

Londonban vagyok így írom ha ez számít. Van az egyik sztereotípia miszerint ez a város a bizonyíték milyen jól működik a multikultúra mert a muszlim a keresztény a zsidó és a hindu is barátságosan elfér egymás mellett

Meg van a narratíva miszerint veszedelmes környék ahol nőket erőszakolnak a parkban és a no-go zónákba nem mer bemenni a rendőrség mert kizárólag bevandorlók laknak.

Mindkettő bullshit természetesen.

Az első a legtöbb helyen a munkahelyi és a jószomszédi viszony miatt nem torkollik folyamatos gyűlölködésbe, bár sokszor lehet találni igaz barátot ha elég nyitott vagy hozzá teljesen más hátterű emberekből is.

A másik azontúl, hogy no go zóna nem létezik ez egy nagy város. Budapest kisváros. London lakossága hasonló mint magyarországé szóval a bűnözési statisztikákat ehhez hasonlítsd.

2021. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a jó környékek is köszönök vagy csak a rosszabb helyek? Úgy átlagban mindenki igénytelenebb Londonban vagy csak a Britek/Írek? Azért mondjuk utcán vizelni mint Budapesten nem szoktak? Vagy legalább ritkábban?
2021. jún. 4. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Már megint "úgy átlagban"

Mit jelent? Úgy átlagban?

Sokkal több hajléktalan és részeg ember van aki az utcán vizel mint Budapesten.

Lehet közé van ahhoz, hogy több mint 9 millioan élnek ebben a városban.

2021. jún. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Londonban élek, de komolyan Kelet-Londont leszámítva, még éjjel sem félek (csak kicsit) az utcán sétálni, pedig nő vagyok. (Éjjel sétálás, ha mondjuk munkából megyek hazafelé, buszhoz vagy busztól.)

Igen, vannak kicsit gázosabb környékek, ez tény, de ezt így nem lehet rámondani egész Londonra. Minden be van kamerázva, a közbiztonság azért elég jó.

2021. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

En bloc Londonban nagyobb a bűnözés, a biztonságérzeted viszont sokkal jobb.

Akik balhéznak azok többnyire maguk között balhéznak, nem ám találomra szurkálják le a járókelőket az utcán.

Nem akadnak beléd tízméterenként agresszív drogos csövesek és nem akarnak megkéselni a cigányok 500 Ft-ért. Nem legalja környéken átlagos mókusként gyak. semmi félnivalód nincs se nappal, se éjjel.

2021. aug. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!