Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy szégyellt...

Volt már olyan, hogy szégyelltétek, hogy magyarok vagytok? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Ért már titeket emiatt hátrányos megkülönböztetés, vagy valamilyen atrocitás? Esetleg az aktuális kormány/politika miatt?

2021. jún. 22. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát, pártunkéskormányunk gyakran teremt olyan helyzetet, hogy igen.
2021. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És hogyan reagáljátok le ezeket a helyzeteket?
2021. jún. 22. 20:13
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Hátrányos megkülönböztetés? Mindig
2021. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Az utóbbi idöben egyre gyakrabban, amióta egyre több szégyellni való történik a politikában.

Igazán ebböl nem lett még gondom, aki tudja, hogy magyar vagyok, az azt is tudja, hogy normális ember vagyok, aki meg nem ismer, annak nem kötöm az orrára azt, hogy magyarnak születtem.

2021. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Csak angol oldalakat használok. Elég szar érzés mikor olvasom hogy hogy vélekednek a magyarokról a magyar politika meg a kormány miatt. Sokszor nem is jelzem hogy magyar vagyok inkább
2021. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Németországban élek és ahol lehet, eltitkolom, hogy magyar vagyok, annyira szégyenletes, ami ma MO-on történik.
2021. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nagyon szégyelltem volna magam, de nem tudódott ki.

9 órás repülőút, Swissair, business osztály.

Ott korlátlan az italfogyasztás.

Folyosó egyik oldalán én, a másikon 2 magyar, nem ismertük egymást.

Egyfolytában hívták, csesztették az egyébként igen csinos stewardesst, egyik feles a másik után, ugráltatták ő meg szegény csak mosolygott, ajánlatokat tettek..

Szégyelltem magam helyettük is csendesen.

2021. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen volt már olyan.
2021. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos az utóbbi időben egyre gyakrabban.
2021. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek és számos emberrel vagyok kapcsolatban a világ minden tájáról.


Amik eddig kellemetlenül érintettek:

Bementünk egy McDonaldsba, magyarul beszélgettünk, mire megjelent két honfitársunk és közölték, hogy "Ti is magyarok vagytok? Tudtok adni egy kis pénzt?"


Aztán égett a pofám, amikor a társasházunkba mindenkinek bedobtak egy szórólapot, miszerint: "Egy magyar család szívesen fogad minden működő műszaki eszközt"


Az is kellemetlen volt, amikor Ukrajnában egy üzleti ebéden kérdezte meg egy ukrán kolléga, hogy magyarázzam már el neki mi folyik ott Magyarországon, mert ő épp ésszel nem tudja felfogni.


Aztán az is kellemetlen volt, amikor az egyetlen magyar kollégákról kiderült, hogy alkohol- és drogfüggő és többször rá kellett hívni a mentőket, és nekem kellett tolmácsolni.


De most is kellemetlenül érzem magam, amikor mindenki azt kérdezgeti, hogy mi ez a szivárványos cirkusz az arénával.

2021. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!