Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy szégyenlem magam, annyira...

Úgy szégyenlem magam, annyira nem tudtam mit kezdeni már vele, hogy bántottam, nagyon erősen-túl erősen megragadtam a grabancánál-nyaka mögötti bőrt. Veletek már volt olyan hogy szégyelltétek magatokat, mert nem úgy bántatok vele mint kellett volna?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz vele, két hónapja van itt, idősebb kutya. Haladunk de lassan, és ma nekem is nagyon fárasztó napom volt, sőt mostanában minden a nyakamba szakadt. Igyekszem vele sokat foglalkozni, tanítani, mert az előző gazdája ezzel nem sokat törődött, de néha olyan "dührohamos" ugatás tört rá, hogy nem tudom elterelni a figyelmét, és őrjöng. Most épp este a futtatóban voltunk egyedül. Kb 10 méterre tőlünk a kerítésen kívül egy pórázas kiskutya sétált el, erre szaladt és őrjöngött a kerítésnél, tiltottam, de leültetni nem tudtam, semmire nem figyelt, erre ragadtam meg erősen, és jobban meg is szorítottam mint ami az én mércémbe belefér. Annyira szégyenlem magam.. de néha tehetetlennek érzem magam. Iskolába egyelőre nem tudom vinni, de nem tudom, ezt egyedül hogy oldjam meg, vagy hogy vészeljem át azt a pár hónapot míg el tudom vinni szakemberhez.
2019. ápr. 17. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy fájdalmat okoztál neki. Szerintem ne okold magad, nevelni kell a kutyat, szép szóval hiába beszélsz neki.
2019. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Állatvilágban is van olyan, hogy a domináns állat megmarkolja a társát.

Én ugyan sosem büntettem a kutyám, de ő szinte angyali jó volt mindig. Én nem hibáztatnám magam. Légy vele türelmes és magaddal is. :)

2019. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gazdának is tanulási folyamat, nem csak a kutyának, legyél türelmes és ne szégyelld magad, jó a hozzáállásod!
2019. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez működött, vagy ezek után is folytatta az őrjöngést?

A mércédet a kutyához igazítsd, ne magadhoz! Ha egy keményebb fakír kutyád van, ott nem sokra mész a pöcköléssel és bökdöséssel. Csak annyit érsz el vele, hogy elkezd ignorálni téged vagy még ideresebb lesz. Márpedig van, amikor kell a kizökkentés a viselkedésből.

2019. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kicsit felkapta a fejét, egy pillanatra abba is hagyta,mintha látszott volna hogy fájt neki. Majd pár pillanattal később folytatta tovább. Amint a kiskutyáék eltűntek, a figyelmét sikerült visszaszerezni.
2019. ápr. 18. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Neveled, aminek lesz is eredménye! :)

Az ilyen távolról tiltáshoz olvass utána a tükör módszernél használatos palack dobásnak. Nyilván nem kell hozzávágni a kutyához a pl. fél literes kavicsokat tartalmazó palackot, elég mellé is, viszont arra jó, hogy kizökkentse a kutyát a tevékenységéből. Kvázi, mint a póráz vagy a kéz meghosszabbítása, mert 10méterre is el tudok dobni, ha kell. Ha abba hagyta és behívható arra meg mehet a jutifali.

Nekem ez vált be a kerítés mellett vaduló kuttyomnál.

2019. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy pillanatra hagyta abba, és utána folytatta a nem kívánt viselkedést, akkor nem hogy túl erősen, hanem még mindig gyengén hatottál rá.

Ne legyen lelkifurdalásod.

2019. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ez is kevés volt. Az a baj, hogy így pont te tanítod a kutyát arra, higy egyre érzéketlenebb legyen rád. Így lehet a büntetéshez hozzászoktatni a kutyát.
2019. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma megpróbáltam séta közben hazafelé még erősebben,határozottabban. Úgy tűnik bevált, meglepődött és jött velem utána tovább.

Köszönöm a válaszokat, igyekszem akkor eszerint.

2019. ápr. 18. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
:)
2019. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!