Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar cserkészek köreiben...

A magyar cserkészek köreiben is elterjedt a szexuális bántalmazás?

Figyelt kérdés

Most olvastam a hírt, hogy Amerikában 60 ezer szexuálisan bántalmazott cserkész között osztottak ki 850 millió dollár kártérítést. Erről nem hallottam korábban, de abszolút beleillik a képbe a cserkészet - vallás - egyházi pedofil visszaélések vonalon.

Kíváncsi vagyok, hogy egykori cserkészek mit tudnak erről, miket tapasztaltak ha nem is magukon, de környezetükben, cserkésztársaik körében. Én a PPKE-re jártam és sok cserkészt ismerek, tudom hogy élőben utolsó vérükig védenék a szervezetet, de egy anonim fórumon talán más a helyzet.



2021. júl. 2. 12:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Az is írhat persze, aki egy cserkész közeli barátjaként, partnereként tud valamit a színfalak mögött történő dolgokról.
2021. júl. 2. 12:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van ilyen is. Igen, van olyan ügy, amely nyilvánosságra került, hogy szexuális jellegű bűncselekmény volt. S van olyan, amit a cserkészek egy része tud, de nem kerül széles nyilvánosságra.

Abban biztos vagyok, hogy nem jellemző, és nem általános. Ezt talán tudod, hogy a cserkész barátaid sem hazudoznak össze vissza!


E mellett ne feledd, hogy az USA kultúrájában mindenért fizetnek, tehát a kioszott pénz 15%-a pénzéhes ál-áldozatoknak ment.


Azt gondolom, hogy érdemtelenül nem védhető egyetlen szervezet, ember vagy esemény sem.


A kérdésedre a válasz: nem, nem elterjedt, de van rá példa, és lesz is, mert emberek vannak itt is.

A kiderült ügy kapcsán azt gondolom, hogy helyesen jártunk el, hogy amikor a gyanú felmerült, akkor mi magunk jeleztük a nyomozó hatóságoknak, hogy járjanak utána.


Balu (205.)

2021. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"E mellett ne feledd, hogy az USA kultúrájában mindenért fizetnek, tehát a kioszott pénz 15%-a pénzéhes ál-áldozatoknak ment."

És van még egyszer (vagy ötször) ennyi valódi áldozat, akik inkább kimaradtak az egészből, mivel az ilyet eleve nem könnyű felvállalni, pláne derekas keresztény családapaként, ami az egykori cserkészek többségéből lesz. Úgyhogy ezen a 15%-on a helyedben nem spekulálnék, nem jó az optikája. Ez a párezer dollár egy középosztálybeli amerikainak egyébként is szimbolikus jelentőségű, főleg ilyen súlyos sérelmekért. Tagadhatatlan, hogy az amerikai cserkésszövetségben szisztematikusan molesztálják/molesztálták a gyerekeket, ezen a tényen néhány pénzleső kamuáldozat nem változtat.

Ami a cserkész barátaim szavahihetőségét illeti: szinte mind rendes, egyenes emberek, és egyértelmű, hogy valóban sokat adott számukra ez a szubkultúra, és az identitásuknak szerves részét képezi. De kizártnak tartom, hogy esetleges gyerekkori molesztálási élményeikről nekem, vagy bárkinek aki nem a leges-legszorosabb bizalmi köreik tagja, egy mukkot is szólnának.

Ettől még remélem igaz, amit mondasz, és elszigetelt eseteket leszámítva valóban nem történik ilyesmi az itthoni cserkészegyesületekben. Pedig minden adott, hogy pedofil ragadozók vadászterepei legyenek: zárt közösség - pipa, túlnyomóan konzervatív szülők átlagnál tenkintélytisztelőbb gyerekei - pipa, többnapos ottalvós programok - pipa, stb. Valahol inkább félelmetes, hogy mindössze egy ilyen ügyre derült fény itthon az utóbbi években.

2021. júl. 2. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért a rendszerszerű erős, azt gondolom.


Ha bárki tud ilyet, írjon nekem! Cserkészvezető vagyok, s érdekem, hogy ha ilyen történt, akkor kivizsgáljuk, s aki bűnös, az megkapja büntetését!


Köszönöm!


Balu (205.)

2021. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Úgy vélem,hogy akárcsak az egyházaknál úgy itt is előfordul az ilyesmi és úgyanúgy csak az esetek elenyésző kis hányada kerül napvilágra.A szégyenérzet és a félelem a legtöbb áldozatból némát csinál,vagy a sokk hatására nem is emlékszik rá.
2021. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem elterjedt, nyilván van rá példa, de aránylag sokkal kevesebb mint máshol
2021. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
27%
Cserkész vagyok, és ennek még csak a nyoma sem érezhető. Beleegyezéses szex persze a cserkésztáborban is előfordul, mint ahogy minden táborban. Bírom, hogy külsősök hallanak mindenféle baromságot a közösségről, és elhiszik rögtön. Képzeld, a pedofil papság sem általános jelenség. Ki gondolná, hogy léteznek témák, amiket a média felkap egy-egy szervezet lejáratásának céljából... Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem tartom magam vallásosnak, és nem értek egyet az egyházzal.
2021. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!