Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a magyarok ennyire negatívak és lehúzzák a másikat? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Ezt arra értem, hogy valaki kitesz valamilyen posztot az internetre, amin valamit csinál, és mondjuk fejlődnie kellene az adott dologban (éneklés, táncolás, stb. bármi ilyen). Akárhány külföldi videót látok, abban normálisan elmondják, min tud javítani, támogatják (nyilván van külföldieknél is ilyen, amiben lehúzzák, de lényegesen kevesebbet látok, mint nálunk). Azonban a magyaroknál nagyon ritkán van az, hogy támogatást nyújtanának. Sőt, még bántják is szegény embert, aki csak élvezni szeretné, amit csinál. Nem elég, hogy leviszik az ember önbizalmát, amit alapból nehéz felépíteni annak, aki hajlamos rá, még a motivációját is elvesztheti az iránt, amit szeret csinálni. Senki nem kezd semmit profi szinten. Ráadásul képesek kamu fiókot csinálni is ezért, vagy névtelenül bántani. Mi lehet ennek az oka, hogy nálunk ez sokkal jobban elterjedt, mint máshol? Miért jó ez nekik? Fontos megjegyezni: ezzel nem veszekedést szeretnék generálni, vagy a magyarokat lehúzni, mert tényleg vannak normális emberek, akik nem ilyenek, csak szimplán kíváncsi vagyok, hogy ti ezt hogy látjátok.

#internet #komment #média #magyarság #negatív gondolkodásmód
2021. júl. 14. 12:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve arra is kíváncsi lennék, hogy ti mit tanácsolnátok az ilyen embernek, akit ismertek és hasonló helyzetben van?
2021. júl. 14. 12:57
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Sokan azt a videót/posztot is képesek leszólni, ami jó.


Amúgy itt gyk-n is, mostanában képesek oldalakon keresztül, csapatba verődve provokálni a szerencsétlen kérdezőt...



Miért? Mert ez a legnagyobb örömük az életben és ingyen is van...

2021. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, 7 milliárd ember él, ahol van net, ott lesz gyűlölködés is. Elég megnézni az angolokat, hogy utálják egymást a meccs miatt, mekkora rasszizmus hullámot kavart az egész, aztán kifép menet szétrabolták egymást, köztük Norris-t, pedig ő angliába egy kisebb sztár az F1 miatt.
2021. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kifelé*
2021. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Milyt kérdés ez má? Én a helyedben nem írnék kérdéseket a gykra!
2021. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ugye ez egy vicc akar lenni? :DD
2021. júl. 14. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Mert itt a jollet nehezebb egyes orszagoknal. Itt el viszi a megmaradt pozitivitas is a savanyu eletforma. Eleg sok Magyar nem erzi joo magat, mert dolgoznak es meg is a beka segge alatt van az anyagi reszuk. Es sajnos olyan is lesz a mentalitas. Ha valaki egy kicsit is jo valamiben. Vagy meg engedhet maganak kicsit tobbet mint az atlag, az rosszul erinti oket, mert ok nem tudjak ezt vagy nem tudjak meg engedni maguknak. A rosszindulat veszi at az elmejuket. Egy kicsivel jobban erzik magukat ezzel hogy probaljak a masiknak azt atadni hogy nem is olyan jo. Ha mar neki nem kehet, masnak se legyen, mert fajdalmas. Bocsi a Magyaromert
2021. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a megoldás egyszerűbb, mint gondolnád. Sőt, több lehetőséged is van. Vázolok néhányat:


1. nem posztolsz semmit -apropó, minek is teszed (nem kell megmondd nekem, nem tartozol magyarázattal! Magadnak viszont igen.)??? Ha nincs bunyó, nincs hunyó, ahogy az örökbecsű mondás tartja.

2. felnősz érzelmileg. Ennek egyik ismérve, hogy nem veszed komolyan, amit random vadidgenek állítanak.

3. egyre provikatívabb, de egyidejűleg többféleképp értelmezhető tartalmat osztasz meg, hogy te nevethess a sok idiótán.


Melyik megoldást választod? Válaszod indokold.

2021. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálam a második a legbefolyásolóbb. Sajnos mindig magamra veszem a dolgokat, mikor tudom, hogy nem szabad. Szerencsére már nem "annyira", mint régen, de előfordul. Viszont próbálok ezen változtatni.
2021. júl. 14. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:

14:33-as vagyok.


Klassz.

2021. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!