Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik nem rendelkeznek előnyös...

Akik nem rendelkeznek előnyös kinézettel, vagy bunkók azoknak miért hatalmas az önbizalma? Ismertek ilyeneket? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Nekem van jó pár olyan történetem, mely ezt támasztja alá. Aki nem rendelkezik valami előnyös külsővel(csúnyácska), vagy kőbunkó annak miért hatalmas az önbizalma?

(ismét : tisztelet a kivételnek!)



Ismerek egy lányt, aki csúnyán el volt hízva, de nem tett ellene semmit. Sosem csúfolták, mert normális társaság voltunk, mégis olyan szinten lekezelően és bunkón beszélt másokkal, hogy csak lestem. Volt az osztályba (gimis) egy duci lány (nem volt annyira elhízva, szimplán duci volt), nagyon kedves volt, aranyos, imádtuk. Mégis ez a másik lány állandóan cs*sztette őt, beszólt az étkezési szokásaira, holott pont hogy ő volt nagyon elhízva. (most nem a testsúlyon van a hangsúly)

Úgy beszélt sok emberrel, mint ha ő lenne az úristen, nem bírta elviselni ha valaki jobb jegyet kapott nála.(3-as 4-es tanuló volt)

Hála istennek azóta sem láttam, kiráz tőle a hideg, meg a stílusától...


A másik történet az egyik ismerősöm, akivel szintén nem szívesen találkozok. Ő fiú, szintén előnytelen külsejű, el van ő is csúnyán hízva, ráadásul igénytelen. Mást sem hallok tőle, minthogy nincs barátnője, mert mindenki lekoptatja. Ehhez képest olyan lányokat keres akik "csinosak, szexik, VÉKONYAK, igényesek" stb....Mondtam neki hogy ehhez neki is kellene tenni...mélységesen fel lett háborodva, hogy őt mindenki fogadja el olyannak amilyen !! ne változtassa meg senki, mert ő így szép és tökéletes....

Azóta sincs senkije, de meg is értem. Szintén lekezelő másokkal, nem tud úgy kommunikálni hogy ne fényezze magát (a semmire) stb....



(Persze nem azt mondom hogy aki előnyös külsejű annál ez tűrhető, egyáltalán NEM !! Ismerek előnytelen külsejű embert, aki nagyon barátságos, szívesen beszélgetek vele bármikor, nagyon kedves!)

Most csak az ilyen esetek érdekelnének.



Ismertek hasonló embereket vagy történeteket?:/

Sok embernek, akik ilyen paraméterekkel rendelkeznek, miért van hatalmas önbizalmuk, és másokat lenéző stílusuk?


(szintén . tisztelet a kivételnek, mert nem az összes ilyen)


2012. febr. 9. 13:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy 22/L vagyok.


De ismerek olyat is aki csak szimplán bunkó mindenkivel, mégis hatalmas az önbizalma!!


Nekem meg pont hiány van belőle:/

2012. febr. 9. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Fura a felvetésed... úgy gondolod, ha valaki "előnytelen" kinézetű, de van önbizalma, az attól már bunkó is?

Ha valaki neked nem tetszik, miért kellene laposkúszásban közlekednie a padló alatt?

Úgy tűnik, inkább nem tudod elviselni, hogy vannak másféle emberek is, mint te. (mellesleg nagyon durván leszóltad itt a felsorolt embereket)

2012. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Félreértetted. Azt mondom hogy ha valaki ilyen kinézetű VAGY bunkó akkor miért nagy az önbizalma?

20-szor leszögeztem, hogy semmi bajom sincs senki külsőjével, mégis inkább ilyen emberekkel találkozok. Mondtam, vannak kivételek is szép számmal.

2012. febr. 9. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Kompenzálnak.


Nem látok bele a gondolataikba, de nem lennék meggyőződve arról, hogy valóban hatalmas önbizalmuk van. Lehet hogy pont hogy nincs nekik és ezért "mielőtt engem bántanának inkább én bántok"-alapon bunkóskodnak.


De ez csak egy tipp.

2012. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ez azért érdekes, mert azt a lányt általános iskolában sem csúfolták ! (ismerem a volt osztályfőnökét, mondta) és gimibe sem szóltak rá egy rossz szót sem. Mégis ilyen....:/
2012. febr. 9. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Már nekem is volt szerencsétlenségem ilyen emberekhez,akik ocsmányul néztek ki és még ők piszkáltak másokat.Például a héven ültem és két csúnyaság viccelődött rajtam egész úton,ott röfögtek.

De ezzel ellentétben találkoztam olyan sráccal,aki nagyon jól nézett ki,tetszett is,mégis nála bunkóbb,szemetebb emberrel még soha életemben nem találkoztam.

Nem külsőtől függ.

2012. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs nagy önbizalmuk, csak éppen ezt nevezik úgy, hogy pajzs. A legtöbben, akik nem úgy néznek ki, mint mindenki más (súly, vagy bőrproblémák, stb), azokat valahol mindig érték kellemetlenségek. Kit kisebbek, kit nagyobbak. Éppen azt próbálják leplezni ezzel a viselkedéssel, hogy ők is emberből vannak, és ugyanúgy sebezhetők, mint mindenki más. Tudom, mert én is ezt teszem, és nagyon kevés embert engedek át ezen a pajzson, azokat, akik tényleg közel állnak hozzám. Ennek oka: 8 pokoli év, aminek még az emlékeitől is messzire menekültem.
2012. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hűűű ,de jól látod!!

Annak idején szakmunkássuliba az osztályom volt ilyen.Nagyon szerettek alpári hangnemben beszélni,és degradálni másokat.Tele voltak támadási felülettel(persze saját hibámat is ismerem).Ha véletlenül valamit megmondtam a szemükbe kibírhatatlan hangerővel kiabáltak.Egyszer az egyik beszélgetését véletlenül meghallottam,és ezt mondta:,,úgy irigylem ezt a Zitát", ,,nem tudom elfogadni,milyen csinos,meg okos" Egy másik lány az iskola elvégzése után bevallotta milyen irigy volt rám.Csak akkor ordibált rám,ha az osztály jelen volt.Mikor csak egyedül volt akkor gyorsan menekült,mikor megakartam neki mondani a véleményem vagy meghúzta magát.

2013. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!