Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik magukat felsőbbre...

Miért hiszik magukat felsőbbrendűnek a diplomások? (Tisztelet a kivételnek

Figyelt kérdés
Főleg az aki még csak tanul v otthon ül és nem dolgozik. Lenézik a szakmunkást v a gyári melóst (jelzem azok között is van diplomás) sőt ismerek olyat aki a saját testvérét lenézi mert csak 1 szakmunkása van. A tesója fiatalabb és már többet dolgozott mint ő egész életében. Ő meg még otthon sem csinál semmit. Még munkát sem keres
2012. márc. 24. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Elég primitív dolog, egy jó szakember sokszor sokkal jobb munkát végez mint egy büfészakon végzett diplomás.
2012. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Járjál BMW-vel és tuti nem fognak lenézni.
2012. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyelvszakos tanári diplomám van és a szakmunkásokkal, gyári melósokkal ellentétben a BA/BsC büfészakosok azok, akiket semmibe veszek. Élénken él bennem még az egyetemi évekből, hogy amikor kolis voltam, sokszor beszélgettünk munkásokkal (régi, rossz állapotú épület volt, mindig akadt felújítani való) és nem volt kérdés, kiknek osztott több észt a Mindenható: a komm-média szakos folyosószomszédainknak vagy a munkásembereknek...
2012. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azért,mert okosabbnak hiszik magukat mindenbe.Pedig lehet,hogy a matekba meg a különleges tantárgyakba okosabb,de az életben nagyon naív ember a többségük.Meg hát nagyképűek.:)

Azélethez meg a szakmunkások,OKJ-s képzettségűek az okosabbak,mert ők nem engedhetik meg az 50.000 forintos mobilt,a 10 milliós autókat maguknak,és így mindig keresnek olcsóbbat,ami lehet,hogy olcsóbb,de sokszor jobb,mint az a drága..:) és amit drágán megkapok,azt ugyanúgy megkaphatom olcsóbbért is.Az élethez kell okosabb lenni..nem a matekhoz meg a többi hülyeséghez..

2012. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Véleményem szerint legtöbben a nők érzik magukat felsőbbrendűnek, de akadnak férfiakban is.
2012. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is pont úgy látom a dolgokat mint ti. Csak néha felháborít ez a hozzá állás. Pláne mikor le paarasztozza meg semmibe veszi a másikat mert h ő diplomás.

Ment mindenkinek a zöld

2012. márc. 24. 17:57
 7/11 A kérdező kommentje:
akit mondtam h lenézi még a tesóját is az pont pasi :D
2012. márc. 24. 17:58
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Van olyan, de próbálj meg egy nővel vitába keveredni:)
2012. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Neveltetés kérdése. Elhitetik velük, hogy most már letettek valamit az asztalra, hogy a diploma tette őket valakivé (holott mindig is valakik voltak, mint mindenki más), és erre rátetéz az egyetemi évek keménysége, hogy megszenvedtek ezért a dokumentumért - később már azt hiszik, hogy csak szenvedéssel lehet célokat elérni, így válnak önkéntes rabszolgákká, (nem csak diplomások).
2012. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utaskísérő vagyok külföldön, érettségim van és a társaság tanfolyamát végeztem el, és 3 nyelven beszélek.


Többször szaladtam bele ilyen marhákba. Nagyon udvarias körítéssel szóban is lehetséges őket megalázni, de úgy, hogy az út további részében mélyen hallgattak, és nem felejtettékk el a "kérem" és a "köszönöm" szavakat használni.


Volt olyan utas is, aki belekötött egy kolléganőmbe, akivel egy járaton voltunk (onnan tudtuk, hogy diplomás, mert az utaslistán a neve előtt a "Dr." előtag szerepelt).

A vége az lett, hogy meg kellett szakítsuk az utat a problémás illető miatt, ezért többezer eurós büntetést kapott, és a reptéri rendőrség vitte le a gépről.

2012. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!