Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik nép a magyarság elődje?

Melyik nép a magyarság elődje?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,hogy mi magyarok leginkább a szlávokhoz állunk közel genetikailag.Aztán azt is hallom,hogy a honfoglalókhoz nincs genetikailag közünk,noha ez nem igaz.............


Aztán az is igaz,hogy a magyar nép nyelvi-kultúrális közösség,tehát egyértelmű,hogy ez alapján a honfoglalókat tartjuk eleinknek.



2021. júl. 27. 19:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

28/30 anonim ***** válasza:

26. Te azt kérdezted melyik nép. Nem egy nép.

---------


Az biz ám egy nép vult ezerig, aztán jött a feudalizmus, és nem lett nép, aztán jött a libcsifelszabadítás, és akkor nem lett népi, csak nemzeti.

2021. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Agyhalottunk újra támad……….
2021. júl. 29. 13:37
 33/40 anonim ***** válasza:
Hat ez egy futobolond. Gelemeru meselj mar, nem kene szedni a bogyokat amiket a doki felirt? Miert nem vagy te amugy zart osztalyon?
2021. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
93%

#20 kérdező: Mellesleg amúgy a honfoglalók sem tűntek el genetikai nyom nélkül. Nem voltak annyira kevesen, és nem is haltak ki soha, csak feloldódtak genetikai értelemben(de nem az identitásukat és nyelvüket tekintve). Pár éve találtak egy genetikai markert ami a magyarokat összeköti a hantikkal, manysikkal és a székelyeknél pl: ez nem is annyira ritka.

De ugyebár a magyarságot a nyelv és az identitás adja elsősorban. Lehet a honfoglalók sem voltak pont ugyanazok genetikailag, mint akik mondjuk 2500 éve magyarul beszéltek.

2021. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
34.Egyetértek veled!
2021. júl. 29. 15:30
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Pár éve találtak egy genetikai markert ami a magyarokat összeköti a hantikkal,

----------


Csak annak mi köze a magyarsághoz, minek nyelvje indogermn és germán, germagyar?

2021. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
36# huhú tényleg kéne gyakorolnod a magyar nyelvet látszik hogy nem vagy magyar majd akkor írj ha tudsz anyanyelvi szinten is írni
2021. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%

36# huhú tényleg kéne gyakorolnod a magyar nyelvet látszik

---------------


He? Sztem te nem beszéled a magyrt, csak makogod.

2021. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
38# Mint egy 5 éves b@szki. De elfogadom a "kritikád" velem szembe csak azt mond el mi a jó büdös f@szt írtam rosszul? Ja igaz nem tettem pontot a mondat végére húha.
2021. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

" velem szembe csak azt mond el mi a jó büdös

---------------


És én mit? Jah elírtam az indogermánt, meg helyesen írtam, hogy nyelvje, mert azt úgy mondjuk meg írjuk, mint:

nekje kell szólnija. A birtokos hpzés a ja, és azt úgy kell mondani és írni.

2021. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!