Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen negatívummal/pozitívumm...

Milyen negatívummal/pozitívummal találkoztatok magyar kisebbségek (romák)-kal kapcsolatban eddigi életetek során?

Figyelt kérdés
Ha esetleg roma vagy, akkor te is leírhatod azt hogy neked téged milyen benyomások értek saját rasszoddal, vagy velünk. Érdekelne, és semmi rasszizmust nem akarok ebbe belevinni, szimplán érdekel a dolog.

2021. aug. 11. 00:02
A kérdező szavazást indított:
Pozitívum.
Negatívum.
A kettő közül egyik sem.
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem akarnál rasszizmust belevinni, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Maga a kérdésfeltevés rasszista, ha megkülönbözteted a cigány lakosságot az összes többi embertől.
2021. aug. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahj istenem... Szidtam benne bárkit is akár feltételesen is? Nem. Akkor meg? Odatettem, hogy pozitív benyomás szintén, szóval ugyanolyan eséllyel indít mindenki, és hozzátettem hogy roma származású írhat a saját esetével kapcsolatban is. Ne legyél már hópihe, és igen nem vagyunk egy rassz így meg kell különböztetni. A kínai se fehérember, de attól még ember marad.
2021. aug. 11. 00:27
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
A kínaival kapcsolatban sem kell nyilvánosan megkérdezni, hogy milyen + és - vélemények vannak róluk, mivel minden nép egyformán értékes. Álszent dumáddal terepet adsz a cigányellenes megnyilvánulásoknak, majd mosod kezeidet, hogy dehiszen te csak kérdeztél.
2021. aug. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha nincsen elvileg semmi különbség köztünk, akkor nem lehetek cigányellenes, hisz vegyes vélemények fognak jönni, no meg minden lehetőséget kiküszöböltem, hogy a hozzáhasonló "mindenbe beleokoskodó" ne találjon fogást, de elengedem. Aki akar jót, vagy rosszat, vagy semelegeset írni az ír, aki meg nem az nem. Ez a te véleményed, ez viszont az én kérdésem, amihez jogom van és kész. Nem mosom a kezeim nem is fogok neked magyarázkodni, ha érted érted, ha nem nem. Szép estét neked!
2021. aug. 11. 00:33
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Én ezt a rasszizmus dolgot sose értettem. Az általánosítás az emberi tudatlanság mély fertője. Az, hogy ki milyen ember nem a bőrszíne dönti el.
2021. aug. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Az általánosítás túlzottan leegyszerűsíti a kérdést és kontraproduktív is.Dolgoztam biztonsági őrként és amikor romákat tetten értünk bolti lopáson (videofelvétellel) és bekisértük őket nem voltak hajlandók minden egyértelmű bizonyíték ellenére együttműködni,csakis azt hangoztatták,hogy ők rasszizmus áldozatai és azért vittük be őket mert romák.

A kérdésre válaszolva vannak roma barátaim is,de nagyon sok primitív véglény romával is találkoztam.Én nem általánosítok.Ha negatív dolgot kéne mondanom ami azért tényleg jellemző az a kommunikációs készségek sekélyessége.

2021. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Hiába próbálkozol, 4-es, nem vagy nálam okosabb. "Vegyes vélemények fognak jönni." Nem. Te pontosan tudod, és arra építesz, hogy ebben a társadalomban túlnyomó többségben negatív vélemények várhatók függetlenül a valóság vizsgálatától és a körülmények értékelésétől.
2021. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs megkötve a keze, azt ír amit akar szólásszabadság van. Én nem magyarázkodok senkinek ennyi. Mindenki el tudja dönteni, hogy neki többnyire negatív, vagy többnyire pozitív véleménye van, vagy semleges. Aki meg itt hópihéskedik az így járt nem reagálok rá többet.
2021. aug. 11. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én tapasztalataim vegyesek. Ismerek nagyon becsületes szorgos romákat és a totális ellenkezőjéből is akad egy pár.
2021. aug. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem is volt pozitív és negatív tapasztalatom is.

Volt két nagyon jó roma barátnőm fiatalabb koromban. Viszont azt veszem észre, hogy a roma fiukra jobban jellemzőbb a cat calling (ez személyes tapasztalat!!) Valamint általános iskola felső osztályában eljutott odáig egy szituáció egy ilyen nemzetiségű fiúval, hogy már féltem felszállni arra a buszra amivel mind a ketten jártunk.

2021. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!