Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar vidéket, falvakat...

A magyar vidéket, falvakat járva milyen igénytelenségekkel találkoztatok?

Figyelt kérdés
Pl láttam többször, hogy idős kopott bicikli ülésére a falusi népek kötött sapkát húznak, hogy puhább legyen a nyereg. Aztán ott van a vidéki asszonyok egyenruhájának számító nejlon otthonka, ami alá nemritkán felveszik a mackó alsót is. Vagy pl amikor az út széléről elvitt műanyag fényvisszaverő oszlopot elvágják és azt teszik a kiskapura postaláda gyanánt. Ehez hasonló igénytelenségeket várnánk a magyar valóságból.

2016. júl. 22. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezek akkora igénytelenségek volnának? Azt hittem minimum egy pottyantóssal elő tudsz rukkolni.
2016. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Gumicsizma szára késsel elvágva boka magasságban disznóól látogatásához.

De szerintem ez nem igénytelen, hanem nincs igényük a drága dolgokra, ha meg tudják oldani ingyen is. Szóval igen, igénytelen, de az igénytelen egy pejoratív jelző és nem ezt jelenti.

2016. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez általános magyarországi jelenség, nem csak falvakban jellemző ez a fajta igénytelenség, városban is láthatók ilyenek.Városban is sajnos úton útfélen láthatsz konzervdobozból készült hamutartót vagy ütött-kopott lábost a kert közepén madáritatónak.Az idősebb korosztály meg igen, otthonkában jár, vagy szakadt melegítőfélélben.
2016. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
értem, azt nem kalucsninak hívják? de amúgy miért kell elvágni? nem jó a sima gumicsizma? vagy abba bele kell húzni a nacit?
2016. júl. 22. 22:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szemetben fuldoklo utcak, buz, mocsok, csatornaszag es koszos, apolatlan bunkok mindenhol. Udv a nyolckerben!

Videken nem egy esetben tapasztaltam, hogy tisztabbak az utcak, mint Budapesten atlagosan (nem a Vaci utcara gondolok termeszetesen). Sehol sem talalkoztam olyan dologgal, ami a varosban ne fordulhatna elo valamilyen formaban, kosz, szemet, buz, szennyviz es igenytelen emberek mindenhol talalhatoak.

2016. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az ötössel. Azt tenném még hozzá, hogy mi a baj például a kötött sapkás megoldással, ez nem igénytelenség. Meg a nénike otthonra kapálni jóhogy nem a legjobb kosztümjét veszi fel.De vasárnap a templomba igen. Szóval nem mindig jár otthonkában és mackóban ő sem.
2016. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Ja magyarországon vannak a tespedt pestiek meg a vidék. Köszönöm a kérdésed, megvilágosodtam és tudom mi a baj magyarországgal.

Hogy bináris.

Vannak az orbán katonák, meg a libsik.

Van pest meg vidék

Vannak a tespedt pestiek meg a vidéki igénytelen "parasztok".

Valaki csak síkhülye lehet vagy diplomás.


Egyébként a kérdésre válaszolván meg kell hogy említsem a helyesírásra való igény hiányát: "Ehez "

2016. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Kalucsni akkor lenne, ha cipőre húznák rá, mint a hétmérföldes csizmát. Elképzelhető, hogy van, aki így hordja. Azért kell elvágni a szárát, mert a gumicsizma szára térdig ér, macerás mindig fel- és lehúzni, fölösleges kínlódás amennyiben csak kimennél megetetni a disznót, meg vissza. Tehát arra a pár percre minek szenvedni?

Ebbe meg csak belelépsz, mint egy papucsba és már mehetsz is moslékot keverni. Egyébként természetesen ebben is meglátták már rég az üzleti potenciált, és megjelentek a lyuggatott orrú papucsok, amit már nem csak disznóólba vesznek fel az emberek, hanem utcára is kimennek vele.

[link]

2016. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi, nem csak vidéki állattartók hordják ám a levágott szárú gumicsizmát, hanem kórboncnokok is.
2016. júl. 23. 15:18
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ilyen van. Legutóbb Felcsúton például. Fel se tudom sorolni azt a sok fölösleges kivagyi giccset, amit ott láttam. De mehetnék Hódmezővásárhelyre, Debrecenbe, és még számtalan helyre. És ha még csak a tettek, na de az elkövetők... El sem tudod képzelni. Egy katasztrófa az egész. Bezzeg a budai várban. Na, az igen. Hogy a többit meg s említsem.
2016. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!