Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hihetetlen módon zavar amikor...

Hihetetlen módon zavar amikor Budapestre azt mondják hogy Pest. Más is van ezzel így ?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagy dolog mégis nagyon zavar. Pesti oldal vagy Pest megye is van. Az legyen Pest. Olyan nem is tudom úgy mondják sokan akik nem ott laknak mintha olyan sokat lennének ott hogy már csak így rövidítenek. Nyilván a többség nem ilyen csak mégis ilyet tükröz számomra.

2021. aug. 12. 03:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%

1. A budaiak nem sznobok. Ugyanolyan arányban vannak budàn is sznobok mint pesten

2. Senkit nem erdekel mit jelent a pest angolul

2021. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
3. Nyilván az összes senki nevében beszéltél :D
2021. aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem, hanem az intelligens emberek nevében
2021. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%
Csak közigazgatásilag létezik. Budapest. Az emberek többsége csak Pestre, vagy csak Budára megy.Az Alföldi vontok is csak Pestre mennek.
2021. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
21%
#13: az én nevemben te csak ne írjál semmit köszi
2021. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Én is így használom. Már régen egyesült Pest és Buda. Így a Pest már csak egy rövidítése az egésznek, mint pl Jászberénynek a Berény, stb.
2021. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%
Engem nem zavar. Az már inkább, amikor mondom valakinek, hogy pesti vagyok, majd mnegkérdezi, hogy és melyik oldalon élek. Olyankor el szoktam mondani még egyszer, hogy nem budai vagyok, hanem pesti. Úgy már néha megértik. De azon felesleges rugózni, hogy rövidítik a város nevét. Pl. a piliscsabaiak is csak annyit mondanak, hogy Csabán laknak, a zalaegerszegiek is azt, hogy Egerszegen.... Nincs ebben semmi degradáló vagy lenéző.
2021. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
15 os nem a te nevedben irtam hanem intelligens emberek nevében
2021. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Mansour ***** válasza:
100%

Én az Alföldön élek, és ha innen valaki Budapestre megy, akkor tulajdonképpen Pestre megy, és többnyire így is mondják. Aztán onnan esetleg átmegy Budára. Éltem Budapesten is, a pesti részen, és úgy éreztem, illetve úgy is mondtam, hogy Pesten lakom. Ha átmentem Budára, az olyan volt, mintha más város, sőt, egy kicsit mintha más világ is lenne.

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a hosszabb, összetett helységneveket az emberek hajlamosak rövidíteni, különösen az ott élők. Pl. a Jász-, Tisza-, Hajdú- stb. előtagokat gyakran elhagyják, hiszen egyértelmű, hogy ha a Hajdúságban valaki Szoboszlót mond, akkor Hajdúszoboszlót érti alatta. Vértesbogláron, ha Boglárt mondanak, akkor biztos, hogy Vértesboglárt értik alatta, és nem Balatonboglárt. Balatonbogláron viszont pont fordítva.

2021. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
14%

Pest azt jelenti angolul,hogy dögvész,pestis.

Szerintem vagány így...

2021. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!