Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hihetetlen módon zavar amikor...

Hihetetlen módon zavar amikor Budapestre azt mondják hogy Pest. Más is van ezzel így ?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagy dolog mégis nagyon zavar. Pesti oldal vagy Pest megye is van. Az legyen Pest. Olyan nem is tudom úgy mondják sokan akik nem ott laknak mintha olyan sokat lennének ott hogy már csak így rövidítenek. Nyilván a többség nem ilyen csak mégis ilyet tükröz számomra.

2021. aug. 12. 03:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%
Budán lakom, eredetileg Szolnok megyei vagyok. Gyerekkoromban valóban mindig Pestnek mondtuk, még most is sokszor úgy szoktam. Így szoktam meg, ennyi.
2021. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
18-as pont erről beszélek, még a mondatot se vagy képes felfogni csak ismételni ugyanazt mint egy garanciás üzenetrögzítő
2021. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%
A budaiakon kívül senkit sem zavar
2021. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocs én is azt mondom vidékiként,hogy megyek Pestre még ha Budán is van dolgom.
2021. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
53%
ez csak a sznob budaiakat zavarja, akik kikerik maguknak hogy a rozsadombi s.gguket egy lapon emlegessek a proli pesti oldallal 😭😭😭
2021. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem Budapestet át kellene nevezni Duna City-re.
2021. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Amúgy vidéki vagyok, kisvárosban élek azért taggeltem be. Nem vagyok "sznob budai" ne aggódjon senki 😇
2021. aug. 12. 19:46
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Már régen egyesült Pest és Buda. Így a Pest már csak egy rövidítése az egésznek"


"én is azt mondom vidékiként,hogy megyek Pestre még ha Budán is van dolgom"


Igen, ez a helyzet, ha nem is tetszik egyeseknek: a "Pest" szónak több jelentése is van:

- az egyik megye neve

- Budapest egyik felének a neve

- Budapest beceneve.

2021. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nos, itt a válaszok között találni egy nagyon precíz fogalmat erre: vergődés.
2023. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!