Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tévhit, vagy ráció? Kifejtés...

Bittersweet.~ kérdése:

Tévhit, vagy ráció? Kifejtés alul.

Figyelt kérdés

Sokszor hallom különböző társaságokban, hogy a szépség egyenesen arányos az alacsony intelligenciával. Ti hogy látjátok ezt? Aki szép, az már nem is lehet okos, aki csúnya, az meg nem lehet butus? Szerintetek hogy van ez?


16/L


2010. szept. 2. 16:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert ugye általában a szép nők a kinézetük révén érvényesülnek, a csúnyábbak meg az eszükre számíthatnak csak. Mint az amcsi filmekben :) Igazából szerintem félig tévhit, félig ráció, mert ugyebár az amcsi filmekből kiindulva - mindig a szőke, szexi, szép lányok buták, a szemüveges, zsíroshajú, pattanásos lányok pedig stréberek, és sok eszük van. Bár nem hiszem, hogy amerikai filmekből kiindulva kellene vélelmezni ezt.
2010. szept. 2. 16:34
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem hülyeség, a butaság megoszlik, csak a dilis hollywood-i filmekben népszerű ez, ezekböl pedig nem szabad kiindulni.
2010. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Munkahelyen előny az, ha valaki ápolt, és rendben van, én sem vennék fel egy kellemetlen szagú embert, hiába van 8diplomája,. :D

Első voltam

18/f

2010. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen igazságtalanul is hangzik, a szépség igenis összefügg a könnyebb érvényesüléssel minden szinten. Bár a szépség és a cicababás külső között van azért különbség!

Mondjuk azt, ki miben erős...

2010. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek nagyon okos szép lányokat, és mérhetetlenül ostoba csúnyát, tehát ez mindenképp tévhit.
2010. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így általnosítani szerintem nem szerencsés, de tény, hogy azok, akik a külsejükkel tudnak érvényesülni szellemileg kevésbé terhelik meg magukat, ez által hajlamosak "elbutulni".
2010. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó. Külsővel egyébként szerintem könnyebb érvényesülni egy bizonyos fokig, mert senki nem azt nézi, hogy az illető mennyire intelligens, tud-e helyesen írni/beszélni, hanem azt, hogy mennyire esztétikus látványt nyújt a külseje. Legalábbis én ezt vettem észre a legtöbb társaságban, ahol eddig megfordultam. Pl. volt egy nagyon szép lány osztálytársam, aki soha semmit nem tanult, helyesen írni sem tudott, egyetlen évszámot sem jegyzett meg, és mégis mindig ötöse volt mindenből, mert imádták a tanárok a tündéri kinézete miatt. És persze nem csak a tanárok...
2010. szept. 2. 17:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem ez diszkrimináció, mert ugye a szociális helyzetnél is így van. Nincs pénzed, le se sz.rnak, van pénzed, túl sokan zsongnak körül.
2010. szept. 2. 17:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek öngerjesztő folyamatok is, most az amcsi leegyszerűsítéseket félretéve, a szép egy idő után okosabb is lesz!
2010. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha fejleszti önmagát. De mi van akkor, ha nem fejleszti? :) Ugyebár minden ember életcéljának a sírig tartó tanulásnak kellene lennie. De mi van azzal, aki elvégez valamit felsőfokú oktatási intézményben, aztán annyi? Munka során is rengeteget lehet tanulni, szakkifejezéseket bizonyos területeken, satöbbi. De mi van azokkal, akik az intelligenciahányadosuknak köszönhetően nem fogékonyak arra, hogy iskola elvégzése után is tanuljanak? Nyilván az élettapasztalatuk nő. Én úgy vagyok vele, hogy aki úgy tanul, hogy nem kényszerből magolja be a dolgokat, hanem mondjuk kedvtelésből, mert céljai vannak, az az intelligens. Nem az osztályzatokon múlik. Ismerek egy embert, aki TSZ igazgató volt 20 évig, egyetemet végzett, mégis beszédzavara van, és képtelen helyesen írni. (felcserél betűket, ékezeteket hagy le, rossz helyre rakja a vesszőt, kérdőjelet hírből sem ismeri) Szerintem az intelligencia része az, hogy az anyanyelvünk szavait helyesen le tudjuk írni, helyesen el tudjuk olvasni, satöbbi. Amúgy ez jó nagy OFF volt részemről :D
2010. szept. 2. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!