Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim nők! Mi a helyzet...

Muszlim nők! Mi a helyzet akkor, ha egy muszlim nő el akarja hagyni a vallását Magyarországon? Volt már veletek, vagy ismerősötökkel hasonló? (kifejtés)

Figyelt kérdés

Hallottam sok, főleg fiatal lányról, akik itt születtek, vagy ideköltöztek, és szeretnék elhagyni a vallásukat, vagy legalább is bizonyos mértékben (bizonyos szabályokat nem akarnak betartani).

Mit tud tenni ilyenkor az illető? Mihez van joga, hová fordulhat segítségért?

A hozzátartozók milyen eszközökkel foghatják vissza, milyen büntetést adhatnak ezért?


2011. jún. 25. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországon azt csinálhat amit akar mi gátolná?
2011. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Semmiféle eszközökkel nem kényszeríthetik, még akkor sem ha nincs 18 éves.Magyarországon a magyar törvények érvényesek és nem egyes középkorban levő országoké!
2011. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az elmélettel én is tisztában vagyok, de a gyakorlatban ma is vannak középkori elvek szerint nevelő szülők
2011. jún. 25. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hozzatartozok a legveszelyesebb ilyenkor, foleg akkor, ha nem fogadjak el a lanynak a donteset! Ezzel a lany is tisztaban van, tehat fordulhat a hatosagokhoz, de testort kapni nem fog.
2011. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szülőket említesz, akkor még fiatalkorúról van szó, tehát akkor a családsegítőkhöz lehet fordulni.

Minden joga megvan, hiszen nem kényszeríthetnek egy embert semmilyen vallásra.

2011. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsétlen csaj. Elvileg semmi baja nem lehet, de ha nagyon meg akarnák ölni akkor sztem meg tudnák úgy csinálni, hogy ne derüljön ki.

Ha ráadásul kislány még, és nem múlt el 18 éves, akkor sztem nem nagyon tud ugrálni szegény.

Miért, kérdező, te muszlim vagy, és el szeretnéd hagyni a vallásodat?

H keresztény leszel, és tudni fogják a keresztény barátaid, hogy te muszlim voltál, és keresztény lettél, és mondjuk katolikus lettél, akkor a párkeresési esélyeid egyenlő lesz a nullával, mert egy erkölcsös pasi megkérdez egy egyházjogászt a kérdésről, aki azt fogja mondani neki, hogy Jancsi nem szabad elvenned ezt a csajt, mert a kánoni törvények között van egy olyan paragrafus, hogy nem szabad elvenni azt a nőt, aki muszlima volt, és keresztény lett, mert a hitehagyás nagyobb bűn, mint a hitetlenség. Ezt egy doktori értekezésben olvastam a neten, amely a valláskülönbségekről szólt, szóval nem írtam hülyeséget.

Szóval, gondold meg, mit csinálsz, mert baromira megnehezítheted a saját életedet.

Üdv: egy keresztény csaj

2011. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

én nem vagyok ilyen helyzetben, csak hallottam ilyen fiatalokról, akik gyakorlatilag azért menekülnek el otthonról (iskola, munka ürüggyel) hogy szabadok lehessenek, de vannak itt születettek is akik el akarták hagyni de a szüleik erőltették


habár nem igazán értem miért lenne bűn az a hitehagyás amikor még egy öntudatlan gyereket valamilyen vallás tagjává nyilvánítanak. nyilván azért jó ez mert így esélye sincs elhagyni azt, csupán kétszínűnek lenni.

2011. jún. 27. 06:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sajnálom őket, akikről írtál kérdező, és ha rajtam múlna, eltörölném a kánoni jogrendszerből ezt a vacak paragrafust, de a katolikus kánonjogot nem én írtam sajnos, hanem katolikus hittudósok.

Elég szar helyzet tudom, de lehet választani másik keresztény irányzatot is, ahol nincsenek ilyen megkötések, és bárki elveheti azt a szerencsétlen csajt.

Azt is lehetne elvileg csinálni, hogy a muszlim lány, aki elhagyta vallását, nem választ másikat, de ezt nehezen tudom elképzelni, mivel tanultam vallásfilozófiát, és azt tanultam, hogy a muszlim embereknél olyan erős az Istenhez való ragaszkodás, hogy Isten nélkül nem tudják elképzelni az életüket.

Ha én találkoznék ilyen lánnyal, akikről te írtál, akkor én személy szerint segítenék neki, amit csak tudok, de bizonyára én sem tudnám helyette megoldani az életét.

Te nagyon rendes ember vagy, hogy foglalkozol ilyesmikkel, és azt tanácsolom, ha találkozol ilyen helyzetben lévő lánnyal, segíts neki, ahogy csak tudsz, de teljesen nem fogod tudni megoldani az életét, mert ezt senki nem tudja megcsinálni más helyett, pl. nem fogsz tudni abban segíteni neki, hogy találjon egy rendes pasit, aki jó keresztény, és aki hajlandó elvenni ezt a szerencsétlen lányt. Ezt saját magának kell megoldania.

Üdv: a keresztény csaj

2011. jún. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

a muszlim oldalon meg egyszerűen nem vehet el nem muszlim férfit egy muszlim nő. habár ott az számít megtérésnek ha a "téves keresztény és egyéb vallásokat" elhagyod és muszlim leszel.


igen, ez igaz, de ha valaki el akarja hagyni a vallását akkor már nem igazán muszlim.


nem találkoztam még személyszerint ilyennel, ezért is tettem fel a kérdést, habár tudom hogy az a nagyon kevés muszlim aki az országban él, kevés található meg neten olyan helyeken ahol nem muszlimokkal is beszélnek, ráadásul ebből mégkevesebb lehet akivel ilyen megesett. de hallottam ilyenekről.


én nem csupán keresztény hanem bármilyen más férfira is gondolok. tegyük fel "hitetlen" vagy hasonlóan hitehagyó muszlim férfi.

2011. jún. 28. 06:33
 10/11 Kata212 ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy minden embernek,joga van a hitbéli döntéséhez. Azt a vallást választhatod akár melyiket akarod. Viszont ha a családod muszlim, és vallásos ráadásul, akkor kemény ellenállásba fogsz ütközni. De ha kitartasz és bízol magadban, akkor idővel sikerülhet. A szerencse, hogy nem egy arab országban szeretnéd ezt megtenni. Magyarországon megteheted, és senki nem fog miatta elítélni. Ez a te döntésed.
2011. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!