Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudom megkülönböztetni,...

Hogy tudom megkülönböztetni, hogy ki milyen fajta cigány?

Figyelt kérdés
pl lovári, romungró, beás, muzsikus, szintó, stb.
2021. okt. 25. 08:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10 azért ez nem igaz! A legtöbb kék szemű szőke haju magyar german nemet ősökkel rendelkezik! A magyaroknál nem volt megtalálható ezek a gének! Akkor jöttek be amikor a törökök után a népesség fele annyi lett és be jöttek a szomszédok! Több mint a fele az országnak külföldi volt azaz a magyarok ténylegesen kisebbség volt a saját országukban!
2021. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Magyar alatt a modern magyarokra értettem, nem a honfoglalókra. Aki mai értelemben magyar, és nem tud jelentős mennyiségű sváb felmenőről és szőke, kék szemű abban természetesen van szláv/germán (ebből is már jön, hogy lehet a szláv vér miatt van szőke haja/kék szeme, ez valószínűbb is) vér, viszont mivel nem tudja magáról hogy konkrétan sváb felmenői vannak, csak annyit, hogy ,,magyar'', ezért mindenféle népcsoport megtalálható a felmenői között (pl. szláv, német, cigány, kun, besenyő, török, zsidó, kelta, kazár) hiába kék szemű.


Véleményem szerint a legtöbb szőke, kék szeműn látszik Magyarországon, hogy nagyon kevert etnikai háttérrel rendelkezik, mivel a különböző fizikai vonásai nem képeznek egységes képet, eltérő vonásai eltérő etnikai csoport jellemzőit viselik magukkal (pl. cigány orra van, de szőke a haja), míg egy németnél szinte minden vonása németes a keveredés alacsonyabb mértéke miatt.

2021. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Amúgy ebben nem vagyok biztos, de ismerősök/hírességek alapján nekem az jött le, hogy akinek világos szeme van, de kevertebb (pl. zöldes-barna, mint Orbánnak, tehát nem tiszta kék/zöld) azok mindig cigányok valamennyire, illetve egyéb sötétebb vonással rendelkező etnikumiak (pl. észak-afrikai). Míg akinek korom sötét szeme van az simán lehet teljesen fehér. Ezt én szűrtem le rosszul vagy ti is így látjátok?
2021. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12 igen igy mar korrektebbb 😅

Viszont azt tudom hogy németek és románok jelentősebb részben jöttek be mint svábok illetve horvátok is

Valamint a szlávoknal is csak az északiaknál fordul elő mert pl egy horvát szlovén stb ott kevesebb a szőke haju


13 ez viszont alaptalan!

Az tény hogy cigányoknál előfordul természetesen (tisztán) a szőke és vörös haj (mivel indo iráni származásúak náluk pedig előfordultak sőt vannak olyan uralkodói festmény rajzok ahol a perzsa király/herceg az full vörös hajú!)

Orbán az roman származású valamint alföldi lehet

Nyilván eléggé vegyes etnikumu de nem hinnem hogy van benne cigány vér…

2021. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Sváb alatt az összes ideérkező németajkút értettem.


Én úgy tudtam, Orbán köztudottan (részben) cigány származású. Arról, hogy román/alföldi lenne nem hallottam még.

2021. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!