Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak olyan fiúk/lányok...

Vannak olyan fiúk/lányok akiknek bejönnek a gótikus lányok?

Figyelt kérdés
19/l

2021. okt. 27. 10:15
1 2
 11/17 anonim válasza:
26%
Nem különböznek a többitől ebben, nem ez fog számítani senkinek.
2021. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Akit linkeltél egyaltalán nem goth. Inkább metalheadnek mondanám abban a Venomos polóban.


Az emot meg a goth szubkultúrát meg ne keverjük egybe mert baromira nem ugyan az, elöbbi alapja az amerikai hardcore a 90-es évekből aminek az érzelmesebb ágát képviselte az Emotion kifejezés az utóbbi meg egy majd 45 éves szubkultúra aminek az alapja a post-punk.

És ezek nem puszta öltözködési szubkultúrák.


A goth szubkúltúra pl komoly zenei múltal rendelkezik. Számtalan zenei almúfajjal, szubzsánerrel mint a gothic rock vagy a darkwave, coldwave, death rock és persze a post-punk.

A gothic jelzőt meg nem kel magyarul ki írni mert magyarul a gótikus meg a gótika tök mást jelent.

Magyarul a gótikus egy építészeti stílusra utal.

Míg a gothic az egész hangulat vilagot jellemzi ami pl fellelhető a 19. Század második felében egjelenő angol, leginkabb horror irodalomban.


Szerintem sokszor akik magukra aggatják a goth jelzőt baromira nem azok. Csak megtetszett nekik a goth esztétika és a rocker vagy a metalhead jelzőt túl snasznak találják. Számos olyannal találkoztam aki gothnak vallotta magát és közben Powerwolfot meg Mansont hallgatott szóval köze nem volt a goth zenéhez.


Én mar kinőttem az öncimkézgetésből.

Attól hogy sötét hangulatú az öltözködésem tele extrém darabokal, Vamp sminkeket tolok hétköznap is és post-punk, gothic rock zenékre bulizok, meg kb az egész lejátszási listámat az ilyen zenék teszik ki, még nem ez határozza meg a személyiségemet. Ez csak egy kicsi része a jelememnek. És nem azért szeretek vagy nem szeretek valamit mert ez a szubkultúra áll közel hozzám.

Ebből adódóan ha valaki csak azért akarna ismerkedni velem mert alternatívnak érdekesnek tartja a külsőm és csak a külsőségeknél ragad le, azt elszoktam hajtani. Nem szívlelem a felszínes embereket.

Ha azért ismerkedik mert hasonló az érdeklődésünk az megint más dolog.

A legjobb barátom pl egy tök konszolidált ember közös az érdeklősésünk de ez érthetően nem a goth szubkultúra köré szerveződik és ez így van jól


Amúgy azt gondolom a legtöbb goth lányról nőröl hogy sokan csak a koncertek alkalmával öltöznek feketébe és amúgy hétköznap vígan élik az életüket anyukaként vagy egy irodában dolgozva konszolidáltabb cuccokban, mivel a magyar alternatív zenei szintér résztvevői a közönség oldaláról már nem tini hanem felnőt 20-as 30-as korosztály.

Tehat melletük lehet hogy elsétalnál az utcan vagy csak apró jelekből látnád hogy milyen a zenei izlésük.

Akik meg messziről lathatóan atom darkak sokszor tök felszínesek és lehet csak időszakosan öltötték magukra a goth ruhákat közben BMTH meg hasonló metalcore és egyébb mainstreamebb

cuccokat hallgatnak.


Én szerencsére megtehetem az életmódomból adodóan hogy a hétköznapokon is ugyan úgy öltözek mint pl koncertekre. Kapok rá pozitív de negatív kritikákat is. Nem mintha a negatív meghatna de kaptam mar fenyegetéseket romáktól és napi szinten hanyják a kereszteket a bigott vallásos nénik ha meglátnak.

De megszoktam, ez van így vagyok önazonos és miért lennék megfelelési kényszerből olyan amilyen nem akarok ha közben bármilyen lehetek?

2021. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem rettenetesen ciki, hogy manapság divat mindent gothnak csúfolni, ami fekete vagy az átlagnál extrémebb külsőségekből gyökerezik.

Pedig még maguk a dark-goth előadók is gyakran jóval szívesebben és visszafogottabban öltöznek, mint a fanjaik. Nézd meg Robert Smith-t vagy Siouxsie Sioux-t most, és hasonlítsd össze őket a koncertjeikre látogató tömeggel.

Pózerek mindig voltak és mindig lesznek sajnos. A mai napig érthetetlen számomra, hogy hogy nevezheti magát gothnak valaki, akinek halvány gőze nincs a goth zenéről, meg amúgy az egész színtérről.

Ennyi erővel ha felveszek egy mezt egy népszerű futball csapat logójával csak azért, mert megtetszett, már én is focista vagy focirajongó lennék?

Nem hiszem.

2021. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon szeretnék egy goth barátnőt
2021. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 én is..
2021. okt. 29. 13:06
 16/17 anonim ***** válasza:
Sajna én fiú vagyok, de nagyon szeretem zenében, animében, meg mindenben a goth művészetet. Király az egész.
2021. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Azért csak hozzászólást írok, mert ha időközben már beteltél az ismerkedési ajánlatokkal / elment a kedved a projektől a perverzek és az elitisták miatt, akkor így kevésbé lesz kínos félretenned, mint az üzenetben nyomulókat.



Szintén goth lány vagyok, 20 éves. Tisztelem a művészetet és a tudást. Elméleti és racionális alkat vagyok, elsősorban befelé fókuszálva tengetem a napjaimat, így kedvelem a hosszas elemzésre érdemes, komplex és formabontó dolgokat. Számomra az ember külseje egy vászon, amin megmutathatja a belső világát, ezért a hétköznapokban is alternatívan öltözködöm, tetoválásaim, pieringjeim vannak, a hajam is extrém; mást el sem tudnék képzelni. Hidegvérű vagyok és sokszor nyers/szarkasztikus/cinikus, a humorom elsősorban morbid, szeretek vitázni, a csordaszellemmel és a tudatlansággal ki lehet kergetni a világból. A hagyományokat elvetem, szabadság-és egyenlőségpárti vagyok, anarchista attitűddel.


Mindenféle rock és metál zsánerből hallgatok bandákat, ezek közül az alapkérdés szempontjából releváns kedvenceim; Ghosting, Siouxsie and The Banshees, Nosferatu, Suspiria, The Sisters of Mercy, The Fair Sex, Paralysed Age, Corpus Deliciti, Opéra De Nuit, Exscés Nocturne, Lacrimosa, The Cult, The Damned, Zombie Ghost Train.

Szeretem az antihősöket, a horror-és Tim Burton-filmeket, illetve az eredeti Addams Familyt és és a The Munsterst.

Rengeteget olvasok, könyveket és filmeket elemzek, történeteket írok, rajzolok és festek. Van egy fekete macskám.


Ha első nekifutásra nem tűnik totális időpocsékolásnak a kapcsolatfelvétel, akkor várom a továbbiakat.

2021. okt. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!