Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a cigányok...

Miért van az, hogy a cigányok állandóan fennhangon emlegetik, hogy a cigány kúltúra mennyire más, mint a magyar (általában persze jobb. ), ugyanakkor fel vannak háborodva, ha cigányként kezelik őket?

Figyelt kérdés

Valóban mások, más a természetük, stb, elég gyakran ócsárolják is a "fehérek" szokásrendszerét, mentalitását. De akkor hogy várhatják el, hogy a "fehérek" ne vegyék észre a különbséget? Nevetséges, ahogy pár óra különbséggel ezt mondhatják: "De jó, hogy cigány vagyok, mert a fehér emberek nem olyan összetartóak, mint mi!" Aztán nemsokára: "Mi is emberek vagyunk, miért nem kezelnek minket úgy, mint bármelyik fehér embert?"

Persze itt is, mint mindenhol: tisztelet a kivételnek, mert vannak!


2008. dec. 13. 01:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Sosem hallottam még ilyent...
2008. dec. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De hangoztatják ezt.Olyanok mint a szélforgó,arra fordulnak amerre az érdekeik éppen megkívánják.

De ezzel rengeteg "fehér" ember is így van....

2008. dec. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Abban tényleg igazuk van, hogy összetartóak, összetartóbbak mint a magyarok. Viszont a bűnözés is a vérükben van, sajnos. Ha bármi történik velük vagy épp ellenük, a jogaikat mind tudják pontosan, tehát nem annyira hülyék, mint amilyennek látszanak. A kötelességeiket, társadalmi normákat viszont nem, vagy nem veszik figyelembe.

Természetesen: tisztelet a kivételnek... Amikor éppen a "kiirtásukról" van szó, néhányan megjegyzik mindig, hogy vannak ugye kivételek. Igen, vannak. De minden háborúban vannak ártatlan áldozatok is.

2008. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Vannak ártatlan áldozatok,igen.És belegondoltunk már abba,hogy milyen lehet nekik előítéletek között élni?Mindíg azt mondjuk,hogy vannak köztük kivételek.És ők hogyan élnek?

A multkor elgondolkoztam ezen,és szégyeltem magam.

Jött hozzán egy cigány lány az anyjával.Gyerekruhákat adtam el.Azt mondták a 12 éves kislánynak,hogy várja meg őket az ajtóm előtt,ne jöjjön be.Kellemetlenül érezték magukat mert nem ismertek,nem tudták nem fogom-e azt mondani,hogy ezek a cigányok csapatostul bejöttek hozzám.

Behívtam.

Legközelebb a 3 éves kisfiúval jöttek,nézte a játékainkat,szóltak neki,hogy itt SEMMIHEZ nem szabad hozzányúlnia.Nehogy azt mondjam,hogy a cigánygyerek összefogdosta a játékokat.Odaadtam neki.Hát csak egy kigyerek,ha játékot lát szeretné megfogni.Az enyém is ilyen és sosem kell mondanom neki másnál,hogy ne nyúljon semmihez.Elkeseredett lennék,ha a származása miatt erre kellene tanítanom!

Vannak velünk szemben is stereotípiák.PL:

Minden férfi trehány,és rendetlen.

Minden nő elszórja a pénzt.

Minden nő rossz vezető.

Minden szőke nő buta.

Hogy utáljuk mi is ha ezek alapján ítélnek meg minket!Ha Nekem mindíg előítéletekkel szemben kellene küzdenem iszonyatos dühös lennék a világra.Egy idő utánn azt mondanám,hogy sz@rok bele az egészbe.

Én mindíg arra az oldalra állnék,ahol kevesebb bántás ér.

Nem pont a kérdésre válaszoltam,bocs. De kikívánkozott belőlem ez a gondolat,még akkor is ha le leszek pontozva.

2008. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
62%

Kedves előző válaszoló, megkérdezném milyen előitéletekre gondolsz te? Jah, talán arra gondolsz, hogy a cigányok nem dolgoznak, hanem csak a segílykén ílnek, és ezt megmerik nekik mondani, na ez az előítélet?

Meg, hogy jajj mink cigányok vagyunk a gádzsók ugyse vesznek fel dolgozni. Persze, ha nem próbálják meg az állásinterjút. Utánna könnyű rinyálni, hogy kevés a segély, meg hogy muszáj lopni járni..

Egyébként meg én érzem magam előítélek közt! Magyyar vagyok, rendszeresen beszólnak a cigányok(mert sajnos olyan környéken élnek) állandóan lesnek, "leparasztoznak". Bezzeg azt, hogy cigány tilos kimondani, mert megsérted őket és szétvernek.

Szerintem meg ezek az előítéletek!

2008. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Hát ezekre az előítéletekre amiket te is leírtál.Ismerem és is a rosszabb fajtát is,volt is nézeteltérésem gyakran velük.De én azokra gondoltam akire azt szoktuk mondani,hogy vannak köztük is rendesek.Na ezeknek a rendeseknek milyen lehet?Ha bemennek valahova és az emberek egyből arrébhúzzák a táskájukat.Pedig ők sosem loptak,csak cigányok.Nem lehet általánosítani.El szoktunk gondolkodni ezen?
2008. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Hát én még cigány ember szájából sosem hallottam a kultúra szót, 1-2 kivételtől eltekintve...
2008. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Javaslom,látogassatok el a "Miért utálják annyian a romákat?" kérdéshez.Van ott egy válaszoló,aki szerintem nagyon jól látja a dolgokat azzal kapcsolatban,hogy a "tyúk volt-e előbb vagy a tojás?",azaz:a magyar ember diszkriminálja gyakran ok nélkül a romákat és ők így reagálnak az értelmetlen gyűlöletre ,ahogy? illetőleg a romák utáltatják meg magukat a környezetükkel,mert:

1.nem dolgoznak,mert nincs hol,illetőleg nem veszik fel őket,hiszen még a fehérek között is válogatnak a munkaadók - mert megtehetik

2.az állam építtet nekik lakást,mert a bankok szóba sem állnak velük-származás miatt,gyakran még akkor sem,ha van munkahelyük,egyszerűen nem tekintik hitelképesnek akkor a szorgalmasan dolgozókat sem,ha a jövedelmük is elvileg megfelelő lenne

3.Azért veszik fel őket a felsőoktatásba előbb,mert amelyik roma odáig eljut,hogy igenis szeretne továbbtanulni,azt az állam nagyonis méltányolja,ezzel is segítve a valóban hátrányos helyzetűeket.

4.Nekik 2x annyit kell lepakolni az asztalra,mint egy magyarnak,ráadásul kevesebb az esélyük azokra a bizonyos kapcsolatok kiépítésére is,amik sajnos ma már mérvadóak midenütt,ha az ember nem akar utcára kerülni,alias:ha komoly állást töltenek be ritkábban élnek vissza a hatalmukkal,mert árgus szemekkel bámulja őket a vezetőség.

Ezeken kéne elgondolkodni,nem mindent a vérre fogni,ami már komoly "elő-ítélgetés";szegény feketék ugyanezt élik meg nap,mint nap más államokban..

2008. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
80%

A 10:13-as vagyok.

Hát igen, az ilyen embereket sajnálom. De azért jobb félni mint megijedni. Mert könnyebb félrehúzni a táskát tapasztalatból(a cigányok 95% szokott lopni)mint, hogy meglopjanak. Mert már náluk, a kis gyerekek is elkezdenek lopni.

De e miatt nem mi tehetünk, menjen el a cigányság dolgozni, meg ne lopkodjon és segélyen éljen. Akkor majd békésen élhetünk egymás mellett, és nem kell milliárdokat beleölni az integrálásba.

2008. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
86%

Ismét írnék az előző válaszolónak :)

Tévedsz, hogy nincs munkalehetőség. De nagyon. Egyszerűen lusták, inkább a kocsmába mennek inni meg játékgépezni. Aztán meg ha kell valami majd ellopják a gádzsóktó'. Csak, hogy belásd te is, hogy nem hülyeségeket beszélek, bemásolnék neked valamit.


Valóban megszólítottunk 630 segélyezettet, közülük 350-en jeleztek vissza, és mindössze 150-en mondták, hogy hajlandók dolgozni. Szeretném hangsúlyozni, hogy aki rászorult, beteg, az természetesen kapjon segélyt, de bizony sokan dolgoznak feketén, és bár tudnának munkát vállalni, mégis igényt tartanak a segítségre."


Túl naiv vagy, beveszed ezt az ócska dumát, hogy nincs munkalehetőség, meg, hogy diszkriminálják őket. Ők néznek le minket "parasztokat" nyíltan hangoztatják, hogy övék lesz egy az ország hamarosan.. Ne légy ennyire elvakult, vedd észre a magyarok gondjait is, ne csak a cigányokét.

Ennyit erről :)

2008. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!