Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a cigányok...

Miért van az, hogy a cigányok állandóan fennhangon emlegetik, hogy a cigány kúltúra mennyire más, mint a magyar (általában persze jobb. ), ugyanakkor fel vannak háborodva, ha cigányként kezelik őket?

Figyelt kérdés

Valóban mások, más a természetük, stb, elég gyakran ócsárolják is a "fehérek" szokásrendszerét, mentalitását. De akkor hogy várhatják el, hogy a "fehérek" ne vegyék észre a különbséget? Nevetséges, ahogy pár óra különbséggel ezt mondhatják: "De jó, hogy cigány vagyok, mert a fehér emberek nem olyan összetartóak, mint mi!" Aztán nemsokára: "Mi is emberek vagyunk, miért nem kezelnek minket úgy, mint bármelyik fehér embert?"

Persze itt is, mint mindenhol: tisztelet a kivételnek, mert vannak!


2008. dec. 13. 01:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

A "naív-válaszoló":

Van abban vmi,amit írtál,de úgy vélem,az ország vezetésével van a baj.Más országokban (lásd:skandináv államok pl.),be sem fogadják őket,nem telepedhetnek le stb.,mert olyan magas elvárásoknak kell(ene) megfelelniük,amit - valljuk be - még egy fehér embernek is nehéz megvalósítani (rokonom ki akar költözni Finnországba,amíg nem beszéli tökéletesen a finn illetve alapszinten az angol nyelvet,ideiglenesen tartózkodhat az országban),így aztán a romák tényleg melegebb éghajlatra mennek inkább,ahol kicsit lazábbak a szabályok.De az olyan államok,mint pl.USA le se sz_rja,hogy Te mi vagy sárga/fekete/kreol ugyanúgy és annyit kell bizonyítanod,mint másnak.Nem vagy se több,de KEVESEBB SE!Igen, a magyarság problémáit is ismerem,igazságtalannak érzem az előnyök aránytalan osztását a romák felé,illetve a hátrányok nem-felismerését a magyar vezetőség részéről magyarokkal kapcsolatos ügyekben,de könyörgöm,erről nem a romák tehetnek.

A szociális háló a mottó,ami - valljuk be - tényleg nem működik vmi jól.

Ja,vannak országok,ahol nem engedik az ország határain belülre a romákat,a mezsgyén kell meghúzódniuk,ők örülnek - ha csak nem vándorcirkuszosok,mutatványosok stb.- ha kapnak valami munkát.Általában a segédmunkás-iparban.Azok,akik közülük munkakerülők közülük,rákényszerülnek,hogy vándoroljanak,lopjanak,csaljanak stb.,de ezt nem egy ország lakóinak rovására.

Na,ez (is) a nagy különbség ország és ország között!

2008. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről a táska félrehúzós dologról meg az jutott eszembe,hogy szerintem ma már senkiben sem szabad megbízni,így aztán jobb,ha alapból nem szabad prédája senkinek se a táskám,értékem stb.

Vagyonőrként dolgozom egy cégnél,bizony nagyon gyakoriak a lopások munkatársak között is,fajra-nemre való tekintet nélkül!

A romák lopásáról az a legenda kering,ami valóban primitív és nem túl morális a társadalmi normákra tekintettel,hogy maga Jézus engedte meg a romáknak,hogy lopjanak,mert ellopkodták a szegeket Krisztus keresztjéről,hogy enyhítsék a fájdalmát.

Babonásabb romák szentül hisznek ebben a teóriában,ebből a fajta tévhitből tényleg ki kéne végre nőni!

2008. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom én lennék a naív válaszoló./köszi,hogy nem hülyét írtál/

A deviáns viselkedésű romákról sokminden elmondható,azzal nem is vitatkozom.

Sőt én igazából még a segélyezésüket sem tartom indokolatlannak.Azért valjuk be,hogy ezeknek a segélyeknek az összege tényleg csak a minimumra elég.Ebből megélni,pláne tartósan berendezkedni szociális öngyilkosság a részükről.Tulajdonképpen mindegy is,hogy mire költik,úgysem volna elég a színvonalas élethez.

Mégis nem teheti meg az ország,hogy ne segítse őket,ha másért nem a gyerekeik miatt.Ezek a gyerekek nem ismerik a zsírkrétát,a ceruzát,a kifestőket.Gyakorlatilag az ovodában látnak csak.Nincs szókincsük,muszály segíteni őket,hogy legalább a gyerekek színvonalasabb körülmények között nőljenek fel.Nem engedheti meg egyetlen ország sem,hogy funkcionálisan analfabéta felnőttek sokaságát termelje ki.Ha ehhez az kell,hogy folyamatosan pénzel nyomják őket,hiszen maguktól nincs meg erre az igény,akkor szemet kell hunynunk és fizetni kell.

Nem is igazán a segélyekkel van a baj,hanem azzal,hogy mi családjaink,ahol két kereső van,gyakorlatilag csak 15-20ft-al többől gazdálkodunk havonta.Ez nem egy minőségi különbség.Nekem is kinyílik a bicska a zsebemben ettől.

De ennek a lehetetlen helyzetnek a megoldása no nem egy könnyen megoldható feladat.

2008. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de ki beszél itt a Te naivitásodról?!Olvasd már el légyszi a szövegkörnyezetet is,mielőtt visszavágsz,mert magamra írtam ironikusan,engem nevezett az előttem válaszoló naívnak,miszerint nem látom a lényeget...

De Neked legalább igazad van,és végre valaki a pozitív oldalát is látja a dolgoknak!

Én félroma vagyok,se magyar-se roma szempontból nem élvezek előnyöket,mert a "megosztottság" nem túl könnyű dolog,de nem ez a lényeg.Hanem az,hogy amíg a minimálbérért meg kell szakadni,és gyakorlatilag a legegyszerűbb létfenntartáshoz (sem) elég,addig inkább magam is a segély-stratégiát folytatom,amíg lehet.

28 éves vagyok,3 szakmám van,mégis gyárban robotoltam évekig a külföldi iparmágnások bevételét gyarapítva,az államkasszába (a Nagy Közösbe) becsülettel fizettem az adót,ami Európa-szinten a külföldi átlaghoz képest horribilis összeg (nálunk van a legmagasabb adókulcs a bérekre nézve),alig vártam,hogy kiteljen a kötelező munkaidő és eljöhessek munkanélkülire.

Ha én,mint olyan,aki nem kerüli a munkát,de nem is szakad meg,ha nem muszáj,semmi inspirációt nem látok arra,hogy dolgozzam a nagy semmiért (családom nincs,de nem is lesz egy darabig,elég nekem elvegetálni..)én is parazita lennék?,mint ahogy a romákat vádolják oly sokan.

Az a baj,hogy az életszínvonalunk,a fizetésünk,megélhetésünk azért ilyen,amilyen,mert évtizedek óta "hallgass és dolgozz" a nevünk.

2008. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Félreértettelek bocs.De nem sértődésből írtam,nem vagyok az a sértődékeny ember.:)
2008. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés nem annyira jó, hisz ahány cigány, annyi vélemény. :)

Minden kultúrának vannak előnyei, a többihez képest.

Minden nép szereti kicsit többre tartani magát, mint a többi. Vizsgálták egyébként, hogy melyik nép mit gondol magáról, s Európában a cigányok még legkevésbé elégedettek önmagukkal.

A bűnözés nincs a vérükben. Ez egy előítélet, kb annyira reális, mint amikor Ausztriában kiírták néhány boltba, hogy: Magyar, ne lopj! Ők lopós magyarokkal találkoztak, ezért szerintük minden magyar tolvaj. Igazuk van-e?

Másrészt az is kérdés, hogy mit tekintünk tolvajlásnak? A szoftverek, filmek illegális letöltése használata inkább bocsánatos bűn, vagy az adócsalás?

Sok cigány ugyanúgy él, mint te vagy én, csak azokkal nem foglalkoznak, igazából a cigányozás egyfajta "moralizálás" (addig sem kell a saját bűneinkkel szembesülni), a cigány viselkedés, mint koncepció dolgozik a fejekben, de ez nem azonos az etnikai csoporttal.

Inkább meg kéne nézni, hogy mit tanulhatunk egymástól, persze ezzel a véleményemmel sok embert megbotránkoztatok, de mégis csak békében kéne élni.

2008. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ennek feltétele, hogy az emberek legalább 95 %-a betartsa az alapvető emberi normákat: ne lopjon, a gyerekeit taníttassa, becsületes legyen a többi emberrel szemben, ne hazudjon, ne csaljon, és ne kelljen tőle félni.

Ne mondja nekem senki, hogy egyformán nem tartják be a hazánkban élő népcsoportok tagjai ezeket. A svábok meg a romák nem is kerülhetnek egy lapra. Vagy olyan elvakult előítéletes lennék, hogy nem veszem észre, hogy a két népcsoport tagjai kb. egyformán tartják be ezeket??


A jó útra tért romák nehéz helyzetén sokszor elgondolkodom én is. Nehéz lehet nekik, és együttérzek velük. Logikusnak látom, hogy ezért ne az (egyelőre) többséget, hanem a maguk népének negatív reakciót kiváltó számos tagjait okolják.

2009. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2009. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!