Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is tetszik ennyire...

Másnak is tetszik ennyire Budapest, vagy csak én vagy ilyen elfogult? Számomra a legszebb város, és bár itt élek Pest mellett, de napi szinten vagyok a belvárosban is, csak ámulok és bámulok milyen szép.

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy koszos és büdös, meg nem tudnának itt élni. Én pedig azt nem tudom elképzelni, hogy legfeljebb Pest megye Budapestre eső feléből tovább költözzek. Itt nőttem fel, imádom ezt a várost. A távolból nézve a fényeit, hol a budai oldalról, hol a pesti oldalról, hol a belvárosban elkalandozni a szépségében. Csak ha az Erzsébet hídon is megyek át, vagy sétálok egyet a Citadellán, le sem tudom venni a szemem a városról olyan szép.


És itt jönnek a képbe, akik egyáltalán nem tudják értékelni, vagy akiknek kicsit sem tetszik ez a város. Párom például borsodi, ő kijelentette nem tudna itt élni, meg hogy elfogult vagyok. A mai napig azon vitázunk ki költözzön, ha komolyabbra fordul a dolog. Én biztos vagyok benne, hogy képtelen lennék Borsodban élni, hiányozna az itteni életem, a barátaim, meg úgy minden ami ide köt. Számomra Borsod egyenlő a nyomorral, semmi szépséget nem látok benne. Más érez így, aki itt lakik?


2021. dec. 26. 01:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze sok szép hely van az országban, de olyan mint a főváros nincs egy sem. Borsodot sem akarom leszólni, de képtelen lennék ott élni, depressziós lennék, olyan lenne számomra mint egy külön ország.
2021. dec. 26. 01:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy büdös retkes szemétdomb Bp, de imádom, örökké a kedvenc városom marad :D
2021. dec. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én szerintem az túlzás, hogy ámulok és bámulok amikor pesten vagyok de tényleg van egy kis bája a belvárosnak legalábbis.

Sosem éltem pesten, vidéki voltam, most is Londonból jöttem haza az ünnepek miatt és várnom kellett reggeli vonatomig. Szóval fogtam magam bementem a belvárosba és ja azt kell mondjam az emberek kevesebbre tartják Budapestet mint amennyit szerintem ér.

Simán felveheti a versenyt a közép-kelet európai fővárosokkal. És itt most csak a szépségéről beszélek. a funkcióját nem tudom mennyire tudja betölteni. Bár elég egyértelmű magyarország kicsit olyan,hogy van a Budapest meg a vidék amolyan hatalmas agglomerációja a fővárosnak.

2021. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Turisztikailag bőven megállja a helyét más európai fővárosok között, sőt!


Ami viszont hátránya más hasonló fővárosokhoz képest:

-Építészetileg mint ha nem lenne gazdája. Adott a szép monarchia korabeli belváros, de azért a Kálvin térre, Astoriára, Vörösmarty térre felhúznak nagy üveg épületeket.* Vagy a Bazilika mögött az a nagy szürke szoci épület**, vagy a Halászbástya és Mátyás-templom között a Hilton szálloda. *** És még sorolhatnám. Jobb lenne, ha a történelmi belváros nem keveredne se a szocreál építészettel, se a modern üvegépületekkel, hanem mindegyik épület a saját városrészében állna. Mondjuk a Váci úton a többi irodaház között.

-A régi épületekről gyakran omlik a vakolat. Rengeteg ilyen épület van. **** Egy időben az volt a divat, hogy a Belső-Erzsébetváros lepukkant épületekről vagy foghíjtelkekről el lehet adni, hogy azok szándékosan ilyenek, és alkalmasak romkocsmáknak.

-Lehetne kevesebb szemét, több közmosdó.

-Nincs kötött pályás összeköttetés a város és a repülőtér között (Ferihegy vasútállomás a már bezárt terminálnál épült meg). De még az oda vezető út is elég balkáni.

-Sok a rozsdaövezet. A pesti oldalon belsőbb kerületek és a külvárosok közötti átmenettel kellene valamit kezdeni.


*

[link]


**

[link] ,19.0523956,3a,75y,347.84h,117.38t/data=!3m7!1e1!3m5!1sOKd3V9rpsSQpFdCBH-QRlw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DOKd3V9rpsSQpFdCBH-QRlw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D99.27849%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656


***

[link] ,19.0345356,3a,75y,283.83h,96.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTXSvJJ6wG7WTaKQizvhCXQ!2e0!7i13312!8i6656


****

[link] ,19.0667406,3a,75y,46.68h,103.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6MybXRRfk5lRTUkrnnvd7g!2e0!7i13312!8i6656

2021. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kinek a pap, kinek a papne.
2021. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!