Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért nevezik a homofóbiát...

Mért nevezik a homofóbiát homofóbiának?

Figyelt kérdés
A fóbia félelmet jelent. Akikre viszont a "homofób" jelzőt aggatják, nem félnek a melegektől, hanem gyűlölik őket vagy undorodnak tőlük. Akkor miért ezt a jelzőt használják? Az embernek olyan érzése van, mintha azért használnák ezt az elnevezést, hogy gyengének mutassák a homoszexuálisokat nem kedvelőket. Hiszen a félelem valahol gyengeség.

2022. jan. 3. 22:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Tisztelt Kérdező!

Nem minden esetben igaz az, hogy a honofób emberek gyűlölik a melegeket vagy undorodnak tőlük. Saját bőrömön tapasztaltam nem is egyszer azt, hogy egyes férfi kollégák félnek attól, hogy egy meleggel dolgozzanak együtt. Azért félnek ettől, mert az a tévhit él bennük, hogy minden meleg majd kikezd vele, miközben erről szó sincs.

2022. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
62%
A homofóbok természetesen gyenge, szorongó görcs emberek. Ezen nem is értem mi a nem egyértelmű neked.
2022. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#2: Ezt miből gondolod? Én, akikkel, meleggyűlölőkkel találkoztam eddig, egyik se volt, se gyenge, se szorongó, se görcs, épp az ellenkezője.
2022. jan. 3. 23:07
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
A fóbia nem csak félelmet jelent, hanem undort, irtózást is. Általános hivatalos megnevezés bármire, amivel szemben valaki averziót érez, de ez az ellenérzés különféle lehet, akár félelem, gyűlölet stb.
2022. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%
Homotálib 😁
2022. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
31%

"Én, akikkel, meleggyűlölőkkel találkoztam eddig, egyik se volt, se gyenge, se szorongó, se görcs, épp az ellenkezője."


Gondolom magadat is ide sorolod, pedig 99%-ban biztos vagyok benne, hogy te vagy ugyanaz a nyomorék, aki ezt a kérdést nagyjából szó szerint ugyanebben a formában hetente háromszor kiírja, és természetesen az összes melegekről szóló kérdésben 30 oldalon keresztül """vitázik""" a jószándékű, magyarázni akaró kommentelőkkel, akik nem ismerik fel, hogy mekkora beteg és torz a lelked.


Tehát igen, te és a haverjaid is mind óriási szorongó görcsök vagyok.

2022. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#6: Valakivel összetévesztesz. Egyébként nincsenek nagyon haverjaim. Az iskolában, munkahelyen, akik melegeket gúnyoltak, vagy ellenük fröcsögtek, egyik se félős típus volt.
2022. jan. 3. 23:26
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Mert egy pszichológus ezt a kifejezést alkotta meg kb 60 éve, amikor az elsők között írt a témáról és megragadt. Rengeteg szavunk létezik, ami hasonló módon értelmetlen etimológiailag elemezve, de mégse akadunk fenn rajta, mert már új jelentéstársítás tartozik a kifejezéshez. Mindenki tudja, hogy a homofóbia nem a melegektől való félelmet jelenti. Ennyi erővel a dinoszaurusz szó is értelmetlen, mert nem minden dinó volt hatalmas és ijesztő.
2022. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
#8 de, szerintem minden dinoszaurusz ijesztő
2022. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként a homofóbok nagy része azért homofób, mert valójában homoszexuális, csak saját magának se meri bevallani, annyira fél tőle.
2022. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!