Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik nép a legszimpatikusabb...

Melyik nép a legszimpatikusabb nekünk magyaroknak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Én az olaszokat nagyon kedvelem, a franciákkal sincs bajom. Volt egy amerikai tanárom, őt is nagyon bírtam.
2008. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Konkrét választ kérek, melyik nép?
2008. dec. 14. 21:01
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A finnek!

Csodálatos ország, csodálatos emberekkel!

2008. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

én szerintem egyik sem .a magyarnak még a sajátja sem szimpatikus /lásd amikor orbán viktor ketté osztotta az országot, amikor egymást utotték verték a tv-nél/.nem beszélve az elszakadt kisebbségekrol/én szlovákiai magyar vagyok/.soha nem tartanak egyenrangúnak minket az anyanemzettel.

ez most hogy jutott eszedbe.szerinted csináltak már ilyen felmérést?

2008. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló is az én véleményem.
2008. dec. 14. 21:20
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Neked személy szerint a Finn, de nekünk magyaroknak az a legszimpatikusabb akinek éppen nyalunk. Sokan voltak már. Lássuk csak: Ausztria, Németország, volt Szovjetunió. A legfontosabbat el ne felejtsem USA, emlékeztek amikor Bill Gates zsebre dugott kézzel végigsétált a haptákban álló parlamentben?
2008. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez egy olyan kérdés,amire nem lehet egyértelmű választ adni.

Azok a népek szimpibbek,akikhez hasonlítani akarunk.

Akikhez nem fűz érdek,azt miért kedvelnénk?

Írta vki,hogy a finnek.Persze,aki járt kint,és kedveli azt az életformát,amit az északiak élnek,annak nyílván bejön,mert lát benne elég fantáziát.De a nagy-átlag?

Hidd el,nem sokat foglalkozik a kérdéssel.

Tudat alatt az amerikaiakat majmoljuk,nézz csak körül egy kicsit.Úgy 1989 óta...

Szerintem.Csak egy vélemény volt,gondolom nem erre számítottál,mert az első kérdező válasza sem tetszett,holott volt benne némi igazság.Igen,kedveljük az olaszokat,mert életrevalóbb nép ,mint mi.Pedig ott is van szegénység,szoc-nyomor,meg minden,de ők,amúgy "olaszosan" élik meg.És jól is teszik.

(tudom:"és"-sel nem kezdünk mondatot,de ez kikívánkozott...jah,a kritizálás miatt sem szeretjük a saját "fajtánkat"..Sajna)

:)

2008. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
valóban kedves 21:38-kor adott választadó én Ausztriában dogozom, a német néptől várom el a legtöbbet és az oroszt becsülöm a legtöbbre!!! Telitalálat
2008. dec. 14. 22:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
az elozo válaszadónak valóban abban igaza van , hogy az amerikai stílust majmoljuk, még az éneklésben is.néha frászt kapok ettol a stílustól.nem beszélve a macdonald/ nem is tudom , hogy kell írni/ láncokról!hol vannak már a jó kis vendéglok, lassan már a magyaros ételeket is átszabják
2008. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Édesmindegy, hova valósi, amíg jó ember, én mindig ezt mondom.


De ha mindenképp rá kell mutatni egy helyre a térképen, akkor én úgy nagyjából az északi országokat mondanám kollektíve; Izland, Svédország, Norvégia, Finnország, Dánia (Anglia itt kicsit kilóg a képből, de még akár az is, éppenséggel).


De mint mondtam, édesmindegy. Csak normális, jó ember legyen. Pl. se a szlovákok, se a románok, se a szerbek nem hülyék mind egy szálig, és a németek se mind megbízhatóak, stb. _Egyénenként_ kell ítélni, mert ha már népekről beszélünk, akkor általánosítunk, annak pedig sosincs jó vége.

2008. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!