Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cikinek érzem, hogy nem pesti...

Cikinek érzem, hogy nem pesti vagyok, de hogyan tudnék változtatni rajta? Mátészalkán élek 2 éve, előtte Miskolcon laktam, ott nőttem fel. Miskolc sem volt jó hely, az is egy putri, városnak sem nevezhető, maximum vidéki város az is rossz minőségben.

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy még a Miskolci házat is el kellett adnunk, aztán itt Mátészalkán találtunk olcsón egy lakást amit sikerült megvennünk. 30 éves nő vagyok, mindig fájt a szivem Budapestért, de nem tudtam felköltözni soha. Sajnos ott nem kap az ember annyiért házat, mint itt. A mi jelenlegi lakásunk (társasház) a pesti ingatlanokhoz képest árban csak egy töredéke, még egy fürdőszoba sem jönne ki belőle. Nem tudom elfogadni a tényt, hogy egy ország végi putris faluban éljek életem végéig, de Budapesten még az albérletet sem tudnám fizetni.


4* voltam életemben Budapesten, nagyon tetszik, sokszor nézegetem milyen szép képeken is. Azt sem tudom pontosan milyen lenne ha lehetőségem lenne oda költözni. Az ottani emberek és szokások nagyon furák, az olyan nagy város, itt nálunk meg olyan mindenki mint egy szürke kisegér. Más is van aki így érez?


2022. jan. 22. 22:20
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Akkor mikor írtad milyen putri Miskolc már ott elvágtad magad.. A további írásaid alapján az is kiderült számomra, hogy anyagi helyzeted nem engedi, hogy ne putriba lakj. Csak azért mert nincs pénzed az adott helyen (Miskolc, Mátészalka) normális lakást venni/bérelni attól az a hely nem putri.


De nem akarlak leszólni mert nem tudom mi van a háttérben. Lehet egészségügyi vagy más probléma miatt nincs annyi pénzed vagy csak szimplán lusta vagy. Ezt csak te tudod. Ha a lustaság a probléma akkor ahelyett, hogy itt írogatsz menj dolgozni. Nem biztos, hogy Pestre fogsz költözni de legalàbb nem egy "putris" részen vidéken hanem mehetsz szebb, jobb falvakba.

2022. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szintén mátészalkai. Öt évet budapesti egyetemen szívtam, gyűlöltem a fővárost, alig vártam, hogy elvégezzem és hazatérjek. Végül ez csak részben sikerült, Nyíregyházán jobb állásajánlatot kaptam, mint Szalka környékén, de így is sokkal jobb a közérzetem, mintha Pesten maradok.
2022. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!