Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire babonásak...

Szerintetek mennyire babonásak a mai elmaradottnak nevezhető falusi szegregátumokban élő romák idehaza ?

Figyelt kérdés

Arról még a mai napig lehet hallani egyesektől hogy pl. Romániában a mai napig léteznek bizonyos elszigeteltebb romák által lakott falvak ahol a mai napig hisznek a prikulicsok , vámpírok , és még sok más féle mitikus gonosz lények létezésében ...


Tehát szerintetek mennyire jellemző a babonáskodásra való hajlam az itteni elmaradott falusi roma szegregátumokban élőkre ?



#vámpír #babona #roma kultúra #roma közösség #prikulicsok #gonosz lények
2022. jan. 24. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, legalábbis akiket én ismerek.
2022. jan. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek ilyenekben nem hisznek. De pl. A temetőbe nem teszik be a làbukat. Mert ott mindig hallanak valamit. Ott félnek
2022. jan. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Romániában még boszorkányok is vannak. Pénzért teljesíteneket ráolvasásokat és hasonló dolgokat a jelentkezőknek. Rituáléik vannak és családon keresztül megy a hagyomány. Volt egy dokumentumfilm. A YouTube on megtalálható. Magyarorszáon nem tudok hasonlóról.
2022. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
belinkelnéd?
2022. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Románia... 2004-ben még halottat is kiástak, hogy vámpír és "megölték". Még asszem a NatGeo is foglalkozott vele. Az angolom elég hitvány, hirtelen ezt találtam:


[link]

2022. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Jó részük már nem is vallásos.
2022. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ezek nem románok. Ezek romániai sátoros cigányok. Magyarként itt élek.
2022. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak akik még a városban is babonások.

Egyszer egy ismerősöm (nem roma, de sokat volt közöttük) és én vártunk egy fontos hívást. Bizonytalan volt egy munka, szerettük volna ha összejön. Aztán amikor csörgött a telefon, viccből azt mondtam, mintha én lennék a hívó, "sajnos a munka elmarad", közben a srác felvette a telefont és tényleg, a rossz hírt közölték vele; utána komolyan mérges lett rám, a "prikézsia" szót használta, hogy miattam nem jött össze a munka. Mondom mivan?! Azóta is Prikézsiának vagy Prikinek hív, ha meglát 😃

2022. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!