Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek köszönhető az a jelenség...

Minek köszönhető az a jelenség, hogy "szignifikánsan nő a speciális nevelési igényű gyerekek és fiatalok száma"?

Figyelt kérdés

De mi az, ami miatt ma többszöröse a speciális nevelési igény, mint pl 20-30 éve?

Mire gondoltok?



2022. febr. 6. 08:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, a régi fura gyerekek túléltek, de ennyi. Nem valoszínű, hogy erettségiztek, a diploma meg még inkább valószínűtlen volt. Elmentek 16 évesen szakmunkázni, oszt' jónapot. Esélyt sem kaptak.
2022. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
ezzel azért lehetne vitatkozni sztem. az lenne az esély, h kapnak felmentést jóformán lassan minden táry alól mert diszkalkuliás, diszgráfiás és minden, ami disz, sőt, ez plusz pont is némely egyetemen. ez lenne az esély? oké, tegyük fel, el is végzi, mert ott is egy sor esély, na de ?????? utána ismét egy sok kérdés.
2022. febr. 6. 12:40
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy melyik időszakról beszélünk, mivel voltak olyan helyek és korszakok, amikor még nem volt mindenkire érvényes tanterv, hanem festegethetett a gyerek otthon, és megtanulhatott tizenévesen írni-olvasni, számolni. Volt, aki híres festő lett annak ellenére, hogy elkönyvelték butának. De az ilyen siker ritka volt.

Egy másik kérdés, hogy egy régi fura gyerek eljuthatott az egyetemig - na nem a diszkalkuliás, diszlexiás, hanem például az Asperger-szindrómás. De nem érezte jól magát közben, és utána nem sok esélye volt állást találni, mert nem tudta eladni magát. Azért jegyezzük meg, hogy a múlt század elején még sok volt az analfabéta, és a rendszerváltásig csak kevesen végeztek egyetemet.

A diszlexiások nem mennek humán szakokra, mert nekik könnyebbek a reál tárgyak. Az erős matekos szakokra pedig nem mennek diszkalkuliások. A diszgráfia nem sokat számít, na bumm, nem tőle fognak jegyzetet kérni.

Kedves kérdező, én aspergeresként megéltem a diagnosztizálatlan és a diagnosztizált időszakot. Mindkettőnek megvolt a maga előnye és hátránya. Az általános iskolában a kiközösítés, amikor még az osztálytársaim értelmi fogyatékosnak gondoltak. Majd felnőttként a felvilágosulatlan Gyámhivatal (na jó, tényleg nagyon összeomlottam a mama halála után, de azért nem annyira, mint látszott). A legtöbb ember nem tudja, a főnököm tudja, a barátaim és a család tudja.

A butának bélyegzés a tanárok részéről önbeteljesítő jóslat. Így a gyerek elhiszi, hogy tényleg nem képes többre. Diagnózis nélkül nem jut el az egyetemre, mivel az csak az okosoknak való, ő pedig túl buta hozzá. Ma már egyre kevesebb felmentést kapnak, lásd Tajgetosz-törvény.

2022. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én pont hogy azt éltem meg önbeteljesítő jóslatként, hogy diagnózis nélkül abból állt a gyerekkorom, hogy lustának, butának, érdektelennek, haszontalannak, kibírhatatlannak, selejtnek voltam elkönyvelve. Nagyon sokáig elhittem ezeket. Utáltam magamat és öngyilkos gondolataim is voltak. Komoly munkába került, hogy egyáltalán el tudjam kezdeni olyan embernek látni magamat, aki megérdemli, hogy szeressék, és ebben az volt az egyik legnagyobb segítség, amikor felnőtt koromban megkaptam az ADHD és autizmus diagnózist.
2022. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A legtöbbször nem teljes felmentést kapnak az SNI-s diákok, hanem segítséget, ami nekik kell. Extra idő, más módszerek, plusz fejlesztőóra.
2022. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!