Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy (ebben a covid - helyzetben) az egyik középiskola a jövő hétre iskolabált szervez (gyerekek + szülők + tanárok)?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 15:19
1 2
 1/17 tgt ***** válasza:
50%
Az, hogy felelőtlenség.
2021. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

1


És az nem felelőtlenség amikor te elmész a boltba? Szerintem az is az ilyen erővel. Ugyanúgy jársz kelsz emberek között te is, szóval jó ez a gyakorin való atyáskodás, de mifelénk egy úgy hívják hogy álszentség.


Mielőtt pedig azt írnád hogy a bolt létszükséglet a bál pedig nem, akkor jelzem, hogy a vírus (sem a korona, sem más) nem tesz különbséget aközött, hogy mi létszükséglet és mi nem.


Buszra szállni sem kell, lehet gyalogolni, ne legyél felelőtlen. Online is lehet már élelmiszert bevásárolni, használd. Bár a futár elég felelőtlen, nap mint nap idegen embereknek visz ki élelmiszert….

2021. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Egészségükre, a húgoméknál is nemrég volt és nagyon jól szórakoztak.
2021. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Jól teszik, nyilván elegük van a politikusok hazudozásaiból, meg a média pánik keltéséből. Csak normálisan akarnak élni.
2021. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 tgt ***** válasza:
100%
2-es: Helyesen írtad, boltba járni veszélyes, de élelmiszert beszerezni létszükséglet. Buszra szállni veszélyes. Aki le tudja sétálni a távot, jól teszi, ha elkerüli a zsúfolt buszt, de aki messzebbre megy, az kénytelen igénybe venni. A kockázatot nem lehet lenullázni, de lehet csökkenteni. Bálba menni kiemelt kockázattal jár, hiszen ott valószínűleg nem hordanak maszkot a résztvevők, nem tartják be a távolságot, könnyen megfertőzhetik egymást. Most pedig, mikor rekordszinten van a 15 év alatti covidos gyerekek száma, bált szervezni különösen felelőtlen dolog az iskola részéről.
2021. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

5


Mit írtam is, a Covidot (és más egyéb vírust) egyáltalán nem érdekli, hogy neked mi a létszükséglet és mi nem az. Feltételezem, hogy hetente 1x beteszed a lábad a boltba, de biztos vagyok benne, hogy alálőttem. Az is biztos, hogy ugyanúgy beülsz a fodrászhoz vagy épp a trafikba ugrasz be, esetleg megiszol egy kávét. Ezeket te nap mint nap csinálod és igénybe veszed, mégis szerinted úgy lehet csökkenteni a kockázatot, ha az 1 évben 1x lévő bálba nem mész el. Kicsit kontraproduktív, de újra: nap mint nap emberek közé mész, boltba, trafikba, fodrászhoz, munkahelyre (véleményed szerint ezek létszükségletek, tudja ezt a vírus is, oda nem is megy), felelősségteljes embernek tartod magad (annak ellenére, hogy mindennap csámborogsz az emberek között), de viszont az, aki elmegy egy bálba ami 1 évben jó ha egyszer van, lesz ott mondjuk 100 ember (a Tescoban érdekes módon téged sem zavar az emberek mennyisége, ugyanúgy bemész ha tömve van, meg akkor is ha csak 50 ember lézeng benne) az egy felelőtlen ember.


Na pontosan ezért írtam azt, hogy ezt hívják álszenteskedésnek. Atyáskodunk, önmagunkat marha felelős embernek állítjuk be, de közben meg ugyanúgy fodrászhoz járkálunk, meg naponta ugrabugrálunk a boltba és lehetne a végtelenségig sorolni.

2021. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tgt ***** válasza:
100%
6-os: próbáld meg értelmezni az 5-ös válaszomat.
2021. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

7


Szerintem te értelmezd az én válaszomat és ne álszenteskedj.


Pontosan ugyanannyira veszélyes bálba menni, mint az iskolában ülni reggeltől szinte estig. Márpedig emlékeztetnélek rá, hogy iskolaidőszak van és nem otthonról tanulnak a gyerekek. Tehát egy iskolában, ahol mondjuk összesen 500 diák van, akik 20-30-as csoportokban ülnek egy zárt teremben napi 7-8 órát, az felelősségteljes magatartás hétfőtől péntekig. Ha ugyanezek az emberek szombaton is bemennek, csak ezt nem iskolaidőnek hívjuk hanem bálnak, ahol szintén egymás mellett vannak ugyanúgy ahogy hétfőtől péntekig egy teremben vannak 20-an 30-an összezsúfolva egymás nyakán ülve, az viszont már felelőtlenség! Ezt 1 évben egyszer megcsinálják. Felelőtlenek. Iskolaidőben csinálják 40+ héten keresztül. Az rendben van, nincs felelőtlenség.


Tehát akkor újra: miért vagy álszent?

2021. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Jól teszik. Nem lehet örökké paranoiában élni. Akinek nem tetszik, az zárkózzon be, de mások hadd éljenek, hadd ne menjen el mellettük a fiatalságuk.
2021. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tgt ***** válasza:
63%
Az iskolai oktatás is veszélyes, de ott lehet maszkot használni, távolságot tartani, tehát valamennyire lehet csökkenteni a kockázatot. De a bálban hogyan? Ott táncolnak, mulatnak, esznek-isznak. Ha ott valaki fertőzött, akkor mindenkit megfertőz.
2021. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!