Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Spanyol vagy Olaszország az...

Spanyol vagy Olaszország az élhetőbb költözés szempontjából?

Figyelt kérdés

Mindkét nyelvet beszélem, szeretnék kiköltözni pár évre valamelyik országba. Melyik az élhetőbb?? Hol van több lehetőség? Hol lehet jobban keresni? Melyik miért lenne jó?


26L


2022. febr. 9. 01:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindket nyelvet beszeled, akkor szerintem igazabol tokmindegy, amelyik neked jobban tetszik. Hasonlo az eletszinvonal mindket orszagban.
2022. febr. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Olaszországban olcsóbb a lakhatás, kisebb a munkanélküliség magasabb a fizetés. De úgy igazán egyikbe se mennék hogy nincs valami remote job amiből vígan megélek.
2022. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Engem nagyon vonz a kultúra, a nyelv, az emberek, mindkét országban. Talán Spanyolország kicsit jobban húz most. Igazából engem mindig a dél amerika, mexikó,buenos aires stb helyek vonzottak, csak azt annyira elérhetetlennek látom hogy azt érzem Spanyolország elérhető és egyben hasonló kis darabka, hasonló a kultúra, az emberek. Ezért is vágyom nagyon elmenni oda és kipróbálni egy pár évig.
2022. febr. 9. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországnál bármelyik élhetőbb
2022. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy ezeknek az országoknak melyik részén élnél és mit dolgoznál.


Olaszországban: Milánó, Torinó, Róma amik élhetők


Spanyolország: Madrid, Barcelona

2022. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
1
2022. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

én éltem mindkettőben és hát nehéz a választás. olaszoknál magasabb a színvonal, jobb a pénz (kicsit), de jóval drágább a megélhetés. emellett Északon az embnerek kicsit se barátságosak.

Spanyolo pedig kicsit se latin-amerikai feeling, áhh nagyon messze van tőle. viszonylag olcsó megélni , de borzalmasan elárasztották őket az arabok és latinok is, így aztán ott munkát találni vagy egyáltalán labdába rúgni nem egyszerű. talán Madrid és BCN, de ennyi.

ha csak nem vagy informatikus, egyikben se fogsz jól keresni. max éppen csak keresni, de ahhoz is szerencse kell külföldiként.


Buenos Airest felejtsd el, úgy lesüllyedtek, h eszméletlen, és mellesleg nagyon drága is lett pont az infláció miatt. Mexico pedig a vadállatok földje, kivéve ha CDMX-be, Guadalajaraba vagy Monterreybe mész. ezek modernek, így drágábbak is éás elég európaiak, de a többi egy teljes katasztrófa. megismered, milyen az, amikor futsz az utcán a lövöldözés elől, na meg azt is, amikor minden sarkon kis zsebpénz kell a rendőrnek, mert kitalál vmit.

ezek a helyek nem európainak valók, ez a nagy helyzet.... de ha kalandvágyó vagy, akkor hajrá.

2022. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és a tanácsokat!:)
2022. febr. 15. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!