Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit válaszolna vajon ebben a...

Mit válaszolna vajon ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ismerkedés során kaptam már olyan üzenetet, hogy "Ha gondolod felhívhac"

Felhívhatsz helyett. Ha ilyenkor visszakérdeznék, hogy "Mondd csak, te diszlexiás vagy vagy csak simán sötét és ostoba?" - erre vajon mi lenne a válasz?


2022. febr. 21. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, de ha az a celod hogy egy okoskodo nagykepunek tunj a szemeben, akkor jo uton jarsz.
2022. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mit kellene tennem? Befogadni a suta-buta helyesírást? Az ékezetek és kérdőjelek hiányát? Szerintem a másikkal szemben tiszteletlen, önmagával szemben pedig igénytelen az az ember, aki ostoba helyesírással kommunikál. Nem a véletlen melléütésekre gondolok, az előfordul mindenkivel, hanem a butaságra, műveletlenségre.
2022. febr. 21. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod toleralni az irasmodjat, ennyire nem tudsz tullepni azon, hogy o igy ir, akkor szora se meltasd inkabb. Meg mindig jobb szerintem, mintha egy bekepzelt sznobnak tunnel a szemeben (legalabbis szerintem jobb). Persze, kulonbozhet is a velemenyunk, hisz nem vagyunk egyformak.

Majd idovel te is megszokod, hogy a legtobb ember gyakran figyelmen kivul hagy ilyen-olyan apro szabalyokat.

2022. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ezt is megértük. Ma már a sznobizmushoz nem kell kastély, Rolex, Rolls Royce, elég csak helyesen írni...
2022. febr. 21. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:

"ilyen-olyan apro szabalyokat"

Ja. Apro. Ilyen-olyan. Lényegtelen, nem?

Szinte foglalkozni se kell vele.


Tudod, csak kettő probléma van ezzel:

- ha ezt elfogadod, onnan kezdve ez lesz a norma. Akkor jön az, hogy aki jobb, az stréber, és a strébereket ütni kell!

- olyan rossz helyesírás NEM LÉTEZIK, amire a tulajdonosa azt mondja, hogy "jól van, látom én is, majd igyekszem jobban írni". E helyett mit mond még az is, akit már érteni se lehet?

Inkább nem idézem. Minden leszel, csak jó fiú nem.

2022. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy vállalom minden fronton a következményeket, de nem vagyok képes tolerálni a sötét, sültparaszt, otromba, suta-buta helyesírást. Nem és kész. Az ilyen "felhivhac", "válaszra se méltac", "vettem egy hecetet" (headsetet), "befelyeztem" (befejeztem), "nálla" (nála), aztán az ékezetek teljes hiánya, az írásjelek mellőzése, pl.: "hogy vagy" (Hogy vagy?) "amm" (amúgy) stb. mind mind kiverik a biztosítékot nálam. És nem az ártatlan melléütésekre gondolok, hanem amikor valaki olyan sötét, hogy konkrétan nem érted, hogy mit akart mondani. (Jó példák itt: [link] )

Nem vagyok hajlandó keresztrejtvényt fejteni és ilyen ostoba dolgokon felk...ni az agyamat. Ha sznob vagyok emiatt, vállalom. Ha ez nagyképűség, azt is. Ha bunkó vagyok azért, amiért beszólok az ostobáknak, azt is vállalom. Egyszerűen az ilyen ember kizárja magát az életemből.

És amit ír is valaki, nem az, hogy belátja és igyekszik javítani rajta, hanem még azoknak áll feljebb, akik sültostobák és még sokan adják is alájuk a lovat.

2022. febr. 23. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hajlandó keresztrejtvényt fejteni és ilyen ostoba dolgokon felk...ni az agyamat."

Hat pedig nagyon ugy tunik, hogy jelenleg pont ezt teszed :D

2022. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ebből csak azt tudtam meg, hogy te így látod, így érzed. Semmivel se többet.
2022. febr. 23. 19:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégegy, kedves 7-es! Hová küldhetem az ékezeteket, szép masnis csomagban?
2022. febr. 23. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!