Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azért dolgozol, mert muszáj,...

Azért dolgozol, mert muszáj, vagy azért, mert szereted a munkád? A kérdés csak azoknak szól, akiknek van munkájuk! Nem kérek az örülj, hogy dolgozhatsz, én bármit megadnék, hogy dolgozhassak. Bla, bla, bla jellegű dumákból.

Figyelt kérdés
Én azért, mert muszáj.
2010. szept. 14. 06:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit dolgozom éppen. Nyáron - más munka nem lévén - egy butikban voltam eladó. Volt, amikor szerettem, mert szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni nekik, de amikor egy nap 10 hülye talált meg, akkor nem szerettem.

Egyébként tanár lennék, s élvezném a tanítást, mert feltölt, mert értéket közvetítek, olyan dolgokat adhatok a diákok tudtára, amiről még nem hallottak. Csiszolhatod őket, mint egy gyémántot. Mindegyikük külön egyéniség, s még a rosszcsontokat is lehet szeretni.


Meg kell találni azokat a foglalkozásokat, amelyeket szeretsz csinálni. Ez persze nem könnyű, főleg, ha örülsz, hogy akármilyen állást kapsz. De ha utálod a munkád, az a teljesítményedre is kihat és tönkretesz.

2010. szept. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel nem születtem milliomos családba, muszájból is dolgozok. Szar lehet az életed ha egy kicsit se szereted amit csinálsz. Én élvezem amit csinálok, két helyen is.
2010. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azt olvastam (hallottam?) gyerekkoromban, hogy olyan szakmát válassz, amit nagyon szeretsz csinálni, és soha nem és akkor a munka neked soha nem fogja a "dolgozást" jelenteni, nem kell "dolgoznod"!

Így is tettem! Villanyszerelő vagyok! És szeretem csinálni, nekem a munka szórakozás (bevallom, így 50-en túl néha kicsit fárasztó, de hát a mai fiatalok is szívesen fárasszák magukat diszkókban, vagy a focisták is szívesen szaladgálnak napi 4-5 órát).

2010. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Valahol azt olvastam (hallottam?) gyerekkoromban, hogy olyan szakmát válassz, amit nagyon szeretsz csinálni, és soha nem és akkor a munka neked soha nem fogja a "dolgozást" jelenteni, nem kell "dolgoznod"! "

HELYESEN:

Valahol azt olvastam (hallottam?) gyerekkoromban, hogy olyan szakmát válassz, amit nagyon szeretsz csinálni, és akkor a munka neked soha nem fogja a "dolgozást" jelenteni, nem kell "dolgoznod"!

BOCSI !

2010. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ÉLvezem, amit csinálok, mert érdekes, mindig új, meg is becsülik...
2010. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szívesebben mennék 3D-s mozikba munka helyett, bár szerintem idővel azt is megunnám :)


Én weblapokat csinálok, az valamennyire változatos, mert mindig van benne valami kihívás. Persze néha unalmas is tud lenni, ha valamely részét már csak rutinból csinálom.


Emellett étlapot, szórólapot is csinálok, tehát mindenféle nyomdai előkészítést, aztán leadom az anyagot a nyomdának.


Reklámtáblát is csinálok betűvágással plotterrel, vagy digitális nyomtatással.


Egy a közös bennük, hogy majdnem mindhez számítógép előtt kell ülnöm egész nap, kivéve ha valamit ki kell vinnem a helyszínre, ahova kérik. Meg néha anyagot is kell beszerezni, papírt, fóliát, ilyesmit.


Mondjuk nem én döntöm el, hogy mikor mit csinálok, csak nagyjából. Nálam a lényeg az hogy időre kész legyen, de az mindegy, hogy itthon éjjel csinálom meg, vagy a melóhelyemen nappal. Viszont a munka az mindig attól függ, hogy a megrendelő éppen mit óhajt :)


Régebbi munkahelyen pl úgy is kaptam pénzt, hogy csak bent ültem, de nem csináltam semmit sem, mert épp nem volt meló. Na azt nagyon utáltam :)

Nekem a lényeg, hogy mindig legyen valami action amivel elfoglalom magam, mert unatkozni és várni h legyen vége a napnak, azt gyűlölöm.


Mondjuk biztonsági őr nem lennék, halálunalom lehet.

Vagy eladó egy boltban sem biztos, bár azt még nem próbáltam.


A számítógépes melók jobban bejönnek, ez kényelmes, meg jobban leköt. Ezt nekem találták ki.


Amúgy ritkán beleakadok egy-egy nagyon idegesítő megrendelőkbe, akik rámszállnak és folyamatosan baxtatnak a hülyeségeikkel. Az nagyon rossz tud lenni :)

De olyankor sem a munkámat utálom, hanem csak egyes embereket, akik idegesítenek :)

2010. szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki kijavítja, tudom hogy így kell írni helyesen, csak nem olvastam át amit írtam:


Amúgy ritkán beleakadok egy-egy nagyon idegesítő megrendelőbe, aki rám száll és folyamatosan zaklat a hülyeségeivel.


Aztán lehet, hogy van benne más hiba is, de nem fogom többször végigolvasni a saját írásomat, bocs, ennyi időm azért nincs :)

2010. szept. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozom,de munkát keresek.

Nem mondom,hogy bármit megadnék azért hogy dolgozzak. Igenis megválogatom,hogy hova küldöm el az önéletrajzomat!

Ha találok egy hirdetést a neten,előbb rákeresek a cégre,ha nem tetszik a profil,vagy nincs a cégről semmi a neten,akkor nem is jelentkezem,hiába jó a pozició.

Olyan munkát szeretnék,amiben nem érzem,hogy muszáj csinálnom a dolgokat,hanem azt érzem,hogy szeretem csinálni a dolgokat.


Bocsi,hogy válaszoltam...

2010. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes kerdes bar elsosorban a penz szamit lehetsz lelkes es megbecsult ember a szakmadban azert a kozertbe nem kapsz semmit szoval elsosorban mindenki azert dolgozik mert muszaj aztan johet a kerdes hogy mit? Ha olyan szakmara vagysz mint pl Magyarorszagon a tuzolto (megbecsultek de a legrosszabbul keresok kozze tartoznak mindenki valallal masodallast, hogy valahogy megeljen emiatt 40 50 eves korukra kiegettek lesznek) vagy lehetsz apolo, apolono (ugyan az mint a tuzoltok csak ok masodallast nehezebben tudnak a munkaido miatt) tehat nem eleg ha szereted a munkadat leginkabb olyan munka kell manapsag amibol meg is tudsz elni. Nagyon keves olyan ember van aki szereti a szakmajat es jol megel belole pl politikusok, focistak, penzugyi szakemberek, kozgazdaszok, ugyvedek stb. persze koztuk is van aki nem keres olyan jol de altalaban nem panaszkodhatnak.



En azert dolgozom mert muszaj...

2010. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy kevés a lehetőség valóban azt csinálni, amit szeretnél.
2010. szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!