Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van így munkát...

Mennyi esélyem van így munkát találni női magazinnál?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek de nem tudtam pontosan hol is tehetném fel ezt a kérdést, szóval úgy döntöttem itt lesz a legmegfelelőbb. 19 éves vagyok, ebben a tanévben érettségizem. Szeretnék továbbtanulni, ugyanakkor szívesen dolgoznék is lehetőleg valamiféle minőségibb női magazinnál (elég soknak előfizetője vagyok, illetve rendszeresen vásárlom őket), mivel rendkívül közel áll hozzám az újságírás és a divat. Az egyik magazinnál már érdeklődtem állás iránt , mire önéletrajzot kértek. A kérdésem a következő: Mégis mennyi esélyem van arra,hogy alkalmazzanak (akár "kávéskisasszonynak",még azt is bevállalnám XD) egyelőre érettségi nélkül egy középfokú angol, alapfokú japán nyelvvizsgával, általános iskolás diákújságírói múlttal? Egyébként folyamatosan írok verseket s novellákat is bár nem tudom ezeket megéri-e említeni egy önélerajzban. Rendkívül sokrétű az érdeklődési köröm de mégis hogyan kelthetném fel a figyelmüket egy önéletrajzon keresztül annyira,hogy alkalmazzanak is? Van esélyem egyáltalán? Mit írjak az önéletrajzomba? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 14. 14:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném,hogy beszélek kicsit németül is ( közeljövőben tervezem a a középfokú nyelvvizsgát), amatőr stylistkodtam baráti társaságon belül, s ezekből fotók is készültek.Önéletrajzban ennek van helye? Még egy kérdés: ha felvesznek, egyetem mellett lehetséges lenne dolgoznom?
2010. szept. 14. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

megéri mindent említeni a CV-ben, de amiket írtál az majdnem nulla értékű egy "női magazinnál". max a nyelvtudás ami ér vmit.


egy ilyen magazinnál nem novellákat meg verseket várnak, hanem újságírást, annak is egy furcsább formáját. sztorizni pletykálkodni kell tudnod, esetleg valami ezoterikus marhasághoz érteni, fitnesz meg fogyókúra egészséges táplálkozás stb hasonló témákban jártasság, arról tudni írni. stb stb.. kár felsorolnom. nyiss ki egy magazint és nézd végig, hogy van e olyan benne olyan rovat amihez te is tudnál e rendszeresen írni. sztem kávés kisasszonynak nem téged fognak felvenni, ha kell nekik olyan egyáltalán.

2010. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jah amúgy ha van ilyen álláshirdetés, akkor add be azért a CV-det nekik. azt nem mondom, hogy meg se próbáld.
2010. szept. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, gondoltam ,hogy a legtöbb dolog amit csinálok/csináltam , mivel nem szakmai jellegű magasságokban műveltem és nincs róluk papírom, így sokat nem fog nekik számítani ,azonban ismerem magam és szerintem ezerszer jobb cikkeket tudnék összehozni mint ők. Azonban nem tudom, hogyan győzhetném meg őket erről egy CV-n keresztül. :S Természetesen tudom milyen jellegű cikkek vannak a női magazinokban de én inkább ilyen Elle, InStyle, Marie Claire vonalban szeretnék elindulni ,tehát a minőségibb lapoknál helyezkednék el.
2010. szept. 14. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyen helyeken nem a papír az elsődleges.

hogyan bizonyíthatnád be? iszonyúan egyszerű.


csinálj egy blogot. azért blogot mert azt bárki tud, pl blog.hu -n


csinálj ott egy kis blog "magazint". és szépen a postokban publikáld a saját kis cikkeidet. ha jól csinálod, akkor neved is lesz és bizonyíték is arra, hogy valóban értesz hozzá.


ellenkező esetben arra lesz bizonyíték, hogy tévedtél. ennyi.

2010. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig biztosan hagynak majd írni, engem is hagytak egyetemista koromban, de teljesen más területen.

Akkoriban kb. 20 ezer ft-t fizettek cikkenként.

Két újságnál az 40 ezer ft volt, kb. 4 éve hagytam abba, mert a lapok kezdtek bajba kerülni anyagilag.

A női magazinok talpon vannak, szóval neked van remény.

Ja és én is csak úgy utcáról estem be, nem volt protekcióm.

2010. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csinálj újságíró okj-t. úgy több esélyed lesz, hogy felvegyenek és nem csak kávéfőzésre.
2010. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkepp mindent emlits meg az oneletrajzodban, mivel meg fiatal vagy es muszaj megmutatni mindent, amit eddig csinaltal. Az pedig csak az elonyodre valik, ha latjak, hogy iskola mellett mar mennyit irtal. Hogy mennyi eselyed van, az azon mulik, hogy hova palyazol, ki biralja el, epp milyen szabad helyek vannak, de a jelentkezessel nem veszithetsz.
2010. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél jobb lehetőséget keresve sem találsz.


[link]


Ha ezalatt a 3hónap alatt a maximumot hozod ki magadból akkor elég nagy valószínűséggel a későbbiekben alkalmazni fognak az újságnál!:)

2010. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!