Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet még egy összetartó...

Lehet még egy összetartó emberséges nép a magyar, vagy erre már semmi esély?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb a gyűlölet, az ellenségeskedés az emberek között. Pedig ha mindenki egy kicsit is emberségesebb lenne a másikkal, és jobban együttműködnénk, akkor nem csak ezt a nagy közösségi depressziót számolhatnánk fel, de sokkal előrébb is juthatnánk. Ti láttok még erre esélyt?
2022. ápr. 6. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Esély mindig van. Kizárólag rajtunk múlik, milyen döntéseket hozunk, és hogyan cselekszünk.
2022. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
87%
Nem, soha nem volt az. Egy évezrednyi széthúzás eredménye nem fog eltűnni néhány év alatt, ráadásul pont a gyűlölködés csúcspontján.
2022. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Arra nagyobb az esély, hogy te változz meg kedves kérdező. Amit leírsz az a te érzékelésed a világból. Én pl. döbbenten olvaslak, hogy milyen hozzáállásod van neked az emberek felé, hogyan viselkedsz velük, ha ezt kapod vissza?
2022. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

"Egyre nagyobb a gyűlölet, az ellenségeskedés az emberek között."


Mármint mihez képest egyre nagyobb? Régebben a besúgók ráuszították egymásra a fekete autót. Még régebben embereket lőttek bele a Dunába. Még korábban meg boszorkányt égettek, meg elvágták a torkod a nyílt utcán ha nem tetszettél valakinek.....


Ehhez képest ma írnak 1-1 hisztérikus kommentet a facebookon.

Soha nem volt még ilyen higgadt és ártalmatlan a világ, mint manapság.

2022. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
2# Milyen gyűlölködés csúcspontja van? Én nem gyűlölök senkit, engem nem gyűlölnek. Az életem akármelyik szerepében kijelenthetem ezt egymástól eltérő földrajzi területeken, más-más embercsoport tekintetében. Vannak egyet nem értések, amit kifejezünk, ki így, ki úgy, de ez a gyűlöléstől nagyon-nagyon messze van, az általános gyűlölködés csúcspontja meg már egyenesen nevetséges. Valami gond van a szemüveggel amin át te látod a világot.
2022. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Annyira bírom, hogy itt egyesek úgy írnak az országról, mintha mindennap tömegverekedések lennének a buszokon, villamosokon, meg az utcákon. Az ilyenek nem tudom, miféle ultranegatív burokban élnek.
2022. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem, soha nem voltunk azok. Ezt a népet a közös gyűlölködés tartja össze bő ezer éve.
2022. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a #4-es válaszom, az tudná tételesen cáfolni amiket írtam? Senkit nem vitt el a fekete autó, senkit nem lőttek le és a középkor egy cukimuki csillámban úszó vidám világ volt? :D
2022. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meg is kaptam a választ a leírtak alapján. :D


#3-as: én mindig tisztelettel és kedvességgel irányulok embertársaim felé, de az, hogy ők hogyan viselkednek az nem csak rajtam múlik, hanem rajtuk is


#4es: miért a múltban élsz? megértem, hogy voltak ilyenek is, és tiszteljük a történelmünket, de mi lenne, ha végre nem azt néznénk, hogy mi volt 10-20-50-100-500 évvel ezelőtt, hanem inkább arra koncentrálnánk, hogy mit tudunk építeni a jelenben és jövőben. de már látom, hogy keveseket érdekel ez.

2022. ápr. 6. 19:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát. Jó ostobák vagytok !
2022. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!