Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnantól számít valami...

Honnantól számít valami hobbinak és nem szimplán érdeklődési körnek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges így egzakt módon megkülönböztetni a kettőt?


Például, ha valaki nem jár képregényes rendezvényekre, nem is vásárol minden hónapban, de már többszázra tehető a képregényeinek a száma és olykor több tízezer forintos tételben vásárol be belőlük, akár a használt piacon is, képben van a megjelenésekkel, akkor ez a hobbija?



2022. ápr. 13. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen jó kérdés! :)


Szubjektív véleményem szerint: a fenti példára áll a "hobbi" fogalma. Nem muszáj teljesülnie minden egyes részletnek ahhoz, hogy valaki egy adott tevékenységet szívvel-lélekkel űzzön, ha komolyan foglalkozik vele.

Talán annyi különbséget érzek az érdeklődési kör és a hobbi között, hogy pl. érdekelnek a filozófiai kérdések, de nem szánok rá plusz szabadidőt arra, hogy az ismertebb elméleteknek utána járjak. Ez így nálam csak érdeklődés, de nem hobbi.

2022. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 1-essel. Szerintem is a rászánt idő tesz valamit elsősorban hobbivá. Meg az ismeretanyag, de ez valamennyire együtt jár a rá szánt idővel.
2022. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Molyember ***** válasza:
100%

Szerintem a hobbi nem az érdeklődési kör következő lépcsőfoka, hanem egy másik kategória. A hobbi önmagáért létezik, jellemzően nem jár anyagi haszonnal, inkább ráfizetést jelent. Az érdeklődési kör meg bármit jelenthet, ami az embert érdekli, és ha nem teljesen szerencsétlen, akkor a foglalkozása is ehhez hasonló lesz.

A zavart az okozhatja, hogy jelentős átmenet van a két kategória között.

Egyébként tényleg jó a kérdés.

2022. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Joe001 ***** válasza:
100%

Az én hobbim pl a fotózás...

Ha csak érdeklődési kör lenne , nem próbálnék annyi féle objektívet beszerezni, nem gondolkodnék annyit új megoldásokon és nem várnám annyira , hogy mehessek már valamerre fényképezni.

És főleg az nem lenne, hogy ha meglátok valami témát az úton ,legszivesebben satu féket nyomnék, hogy lefotózzam 🙆‍♂️

Az hogy ha az ember olyan mértékben űzi , hogy esetlegesen profitál is belőle , az még jobb , mert csak magának segít ebben az esetleges továbbfejlődésben .


A legszerencsésebb dolog ha az embernek a munkája a hobbija is 🙂

2022. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Én pl ismerem az alap fotós kifejezéseket, volt egy rövid ideig DSLR gépem is.

Viszont manapság már csak mobillal fotózok. Szeretek manuális módban játszani a záridővel, ISO-val, különféle szögekkel, kompozíciókkal. Minap amúgy le is tértem a járdáról munkába menet, hogy jó szögből lekapjak egy remek témát:D De nem fotózok sokat. Persze nagy ritkán van, hogy kifejezetten ezért kelek útra, vagy hogy tényleg megállok emiatt és percekig dolgozok a megfelelő fotón, ami visszaadja a hangulatot az általam megélt dologról, de akkor sem mondanám hobbimnak.

Szerintem ez egy érdeklődési kör nálam. Fotózásból is a mobilfotózásra tudnám ezt szűkíteni.

2022. ápr. 16. 04:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha befektetési céllal veszed, akkor nem a képregény a hobbid, hanem a pénzkeresés. Ha nem a pénzkeresés a célod, csak maguk a képregények felhalmozása tölt el örömmel, akkor a képregény gyüjtögetésed hobbiként értelmezhető.
2022. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Dehogy befektetési céllal. Jó érzés tudni, hogy bármikor levehetek a polcról ilyen szép dolgokat. Imádom a rajzokat, ezeken nőttem fel. Most már a művészi értéket keresem bennük. Meg persze a szórakoztatást is, ha úgy adódik.


Kifejezetten utálom a nyerészkedőket.

2022. ápr. 18. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!