Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek német vagy orosz...

Szerintetek német vagy orosz nyelv a szebb?

Figyelt kérdés
Miért? Köszi a válaszokat!
2010. szept. 17. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
szerintem egyik se kifejezetten szép
2010. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
nem kérdés, a németnél még az oláhcigány is szebb
2010. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
77%
Az orosz szebb, de a cirill betűk, stb. miatt nehezebb.
2010. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem mindkettő nagyon teszik (tudom,nem vagyok normális:D),nehéz választani...Talán orosz,de a némettel többre lehet vinni.
2010. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy egy nyelv "szép"-e, elsősorban a beszélőtől és a beszédhelyzettől függ, a nyelvtől csak másodsorban. Minden nyelven szebben beszélnek a rádióbemondók vagy a képzett operaénekesek, mint egy fogatlan analfabéta vénasszony.


A némettel az az egyik nagy baj, hogy ha tisztán, jól artikuláltan beszélik, akkor láthatóan és hallhatóan köpködnek, csattog a nyál a szájukban. Néha hátborzongatóan gusztustalan.


Ha nők beszélik, szerintem az orosz szebb. Ha férfiak, akkor a kettő kb. ugyanolyan.

2010. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem mindkettő tetszik, de az oroszt különlegesebbnek tartom, talán mert németül tudok (valamennyire), és azt tanulom a suliban, oroszt meg csak ritkán hallok.
2010. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Engem a német nyelvvel ki lehetne kergetni a világból, egyszerűen nem bírom hallgatni. Az orosz viszont mondjuk úgy, hogy tetszik. Nem az a tipikusan "szép" nyelv, de van egy jó hangzása.
2010. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Tetszik mind a kettő, főleg, ha egy jó, mély hangú férfi beszél. Uhhhh. :D (nem viccnek szántam)

21/L

2010. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Én az orosz nyelvet gondolom szebbnek.

A németek "cincognak", köpködnek, fennhangon óbégatva kommunikálnak, - eszük ágába nem jut, hogy élnek más nemzetiségű emberek is - esetleg - a környezetükben, önfeledten önimádó a stílusuk.


Az orosz nyelv sem egyszerű, - nagyon oda kell figyelni egy anyanyelvi szinten beszélő orosz emberre, amikor beszél, mert hiába "lágyabb" a szláv nyelvcsalád a németnél, "pörög" rendesen a nyelve az illetőnek, ha beindul a beszélőkéje.

2010. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az orosznak sokkal jobb a hangzása, így szebb is... a németet viszont nem bírom, elég csúnya nyelv.
2010. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!