Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol és lengyel után mennyire...

Angol és lengyel után mennyire nehéz a német nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jól beszélem az angolt (felsőfok) és a lengyelt is(középfok). Ezek után mennyire lenne nehéz a német nyelv? Az angollal az a bajom, hogy nem elég konkrét, mindennek többféle jelentése van, sokszor tök logikátlan. A lengyelben minden nagyon konkrétan jelölve van (mód, idő, befejezett és folyamatos igék, stb.), de baromi nehéz a nyelvtana, sok eset van, a ragozás nehéz (de nagyon szeretem, sokkal érthetőbbé tesz mindent).


A német ezek ismeretében mennyire lenne nehéz? :)

(Nyelvtan, kiejtés, logika.)


2011. szept. 9. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angol es a nemet egy nyelvcsalad, rengeteg ugyanaz vagy hasonlo szo van a 2 nyelvben, igy csak biztatni tudlak!

Szerintem ha csak "siman" nemetül akarsz tanulni, minden logikus benne es erthetö. Bövitett közepfokuig, de amennyire ralatasom van a felsöfokra, szerintem az is. (A plusz: függöbeszed es a tajnyelvekhez egy-egy fordulat, ha jol tudom.)Az igeket talalom nehezebbnek, hogy nemelyiknek egy A4-es oldal jelentese van. Inkabb az elö nyelvhasznalatban a tajszolasok, amik most megtornasztatnak, mivel itt elek.

Mondom mindezt tanult angol es lengyel nelkül...

2011. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanja valószínű tetszeni fog, mert eléggé a logikára épül, ha tanultál valaha latin nyelvtant, akkor vissza is fog köszönni pár dolog.

A kiejtéssel nem hiszem, hogy gondok lesznek, mivel ha képes voltál a lengyelre ez semmi lesz szerintem hozzá képest...:D

Ha engem kérdezel németben a legnehezebbek a szavak, túl sok a hasonló szó, az elejére raksz mondjuk egy an-t vagy egy vor-t és már mást is jelent...

2011. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek alapján egyre lelkesebb vagyok! : D


Igen, én is úgy gondoltam, hogy a lengyelnél könnyebb a kiejtés, de egyébként arra is hamar rá lehet érezni :)

2011. szept. 9. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak könyebb lehet,mindig az első két nyelvet a legnegezebb megtanulni.
2011. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A német nyelv egy baromi logikus nyelv mind nyelvtani, mind kiejtési szempontból. Egyedül a szókincs ami nehéz, de rendelkezel egy magas szókinccsel, és jól tudod a nyelvtant, akkor csak szavakat kell egymás mellé rakni.
2011. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 11. 01:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alaktana egyszerűbb, mint a lengyelé, a mondattana egyszerűbb, mint az angolé. Néhány szót felismersz az angolból, de egyes nyelvtani szerkezetek is visszaköszönnek majd. Nyugodtan vágj bele, ezzel a nyelvvel csak nyerhetsz!
2011. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 13. 15:31
 9/9 amarill ***** válasza:
100%
Sok sikert
2013. febr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!