Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez eléggé furcsa helyzet. Mi...

Ez eléggé furcsa helyzet. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
19/F vagyok és van egy lány barátom aki nem soká 18/L lesz és szülinapi bulit tart. Engem is meghívott. Szeretné ha elmennék a bulira. A baj nálam csak annyi, hogy ez a lány roma származású, én nem vagyok az. De ő rendes lány, azért is barátkozom vele :) csak hát a barátai, azok már nem pont olyanok. Ugyanabba a suliba jár egyik unokatestvére, és pár barátnője, ők viszont nem olyan rendesek, mint ez a lány. És arra tudok gondolni csak, ha elmegyek a bulira, csak én lennék ott egyedül... hogy is mondjam... fehér..:D Nagyon ciki lenne. Ti mit tennétek a helyemben?
2010. szept. 17. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Elmesz, tiszted teszed, oszt ha nem erzed jol magad angolosan lelepsz:)
2010. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem az egyik cigány ismerősöm azt tanácsolta,hogy ha elmegyek egy olyan helyre ,akkor lehetőleg az ajtó közelébe üljek mert általában balhé szokott lenni ,és jobb minél hamarabb távozni.
2010. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
én elmennék, nem para.
2010. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 3.! A kérdező nem rasszista, hiszen a lánnyal is barátkozik.

Szerintem ha gond adódik, távozz udvariasan a szülinapról!

2010. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
ha tényleg kedveled, mennj el,maradj 1-2 órát, aztán lépj le.úgy ahogy írták, angolosan.
2010. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :) Még meggondolom, lehet, hogy elmegyek majd a buliba.
2010. szept. 17. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Ne menj.Ne keverd össze a szezont a fazonnal.Mentsd ki magad valamilyen elfoglaltságra hivatkozva.Ha elmész,nem fogod jól érezni magad.Idegen leszel,egy idegen kúltúrában, melynek esze ágában sincs befogadni téged.

"Csak a halott indián a jó indián" - Philiph H. Sheridon tábornok.

2010. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Menj el, és ha látod, hogy nem fogadnak szívesen, amúgy sem fogod magad jól érezni. Azzal, hogy barátkozol a lánnyal, bele kell látnod abba a másik kultúrába is.

Na hallgass azokra, akik az mondják, hogy el se menj. Különben hogyan lenne róluk saját tapasztalatod?

2010. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
A helyedben elmennék, hiszen a lányt kedveled, és lehet kellemesen fogsz csalódni a többi meghívottban is, adj egy esélyt magadnak és nekik is ezzel, nem veszítesz semmit.
2010. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Javaslom, menj el, - mert a barátságotok is láthatja ennek kárát.

Bajod nem lehet abból, hogy idegen szokásokat ismersz meg, - bármikor hivatkozhatsz arra, hogy "Sajnálom, de nem vagyok járatos a hagyományaitokban!" -Persze ezzel tudatosan visszaélni sem illik.

A társaságból kilépés lehetősége még mindig nyitott marad előtted, - és lehet ez is egy apró lépés abba az irányba, hogy a két náció jobban (!) megértse egymás viselkedését, hagyományait a jövőben.


Madarat tolláról, embert barátjáról!


Ha "kijöttetek" eddig egymással, akkor nem hiszem, hogy túlélhetetlen műveltségi, kulturális szakadékok fognak húzódni közted és a hölgy ismeretségi köre között.

Azzal számolnod kell, hogy a romák sokkal közvetlenebbek, - nem annyira kimértek, mesterkéltek, - mint a magyarok, amikor dínom-dánomoznak. Számolj azzal is, hogy páran kerek-perec megkérdezik Tőled, hogy milyen szálak fűznek a lányhoz, - de ez természetes viselkedés náluk.

Sok sikert!

2010. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!