Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön au-pairként hogyan...

Külföldön au-pairként hogyan lehet ismerkedni? (bőv lent)

Figyelt kérdés

hetek óta itt vagyok, de még egy korombeli ismerősöm sincs. Mégsem mehetek oda senkihez a utcán. Hétközben egyébként is estig dolgozok, csak a hétvégéim szabadok. Szerintetek mit tegyek?

19L


2010. szept. 17. 23:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


Szerintem az butaság, hogy azért nem akarsz magyarokkal barátkozni, mert akkor nem gyakorolod a nyelvet. Sajnos anno nekem is egy ilyen magyar lány lett a nyelvtanfolyamon a csoporttársam... mondjuk ő kajak bunkó volt, 3 hétig úgy jártam oda, hogy csak max sejtettem, hogy ő is magyar lehet. Ő tudta rólam, hogy az vagyok és csak azért sem jött oda hozzám... nagyon rosszul esett. Hozzáteszem, hogy a vége az lett, hogy én jobban megtanultam a nyelvet az évvégére mint ő (tesztem jobban sikerült és a kommunikáció is könnyebben ment) pedig én igazából csak magyarokkal voltam együtt ő meg ugye nem, mert hogy...

Szerintem az, hogy mennyire tanulod meg a nyelvet, nem csak ezen múlik, plusz ha összehaverkodsz magyarokkal, akkor azokon keresztül ugyanúgy találkozhatsz külföldiekkel, akikkel beszélgethetsz az adott nyelven. A második évemben magyarokon keresztül egy egész kis nemzetközi csoportba kerültem, de ehhez az kellett, hogy magyarokkal is szóba álljak.


Hidd el, hogy jobban ártasz magadnak azzal, ha ilyen korlátokat állítasz a barátkozásba, mintha mennél és esélyt adnál bárkinek. A magány max depresszióhoz fog vezetni és nem ahhoz, hogy tartalmasan éld meg ezt az időszakot.


Az amúgy szerintem is butaság, hogy csak úgy oda mész egy idegen társasághoz, hogy helló, itt vagyok, foglalkozzatok velem is, de az is, hogy magyarokkal nem barátkozol a nyelv miatt.


Sok sikert!

2010. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
ez a sztori azért tényleg durva, én nem lennék ilyen. mivel a fogadócsaládom magyar ezért jóformán csak így beszélek, ha belefutok egy magyarba aki szimpatikus akkor össze fogok vele barátkozni, de nem keresem őket külön.
2010. szept. 18. 15:42
 13/15 anonim ***** válasza:
De fura,anno én úgy örültem ha végre magyarokkal össze futottam.Kedvesek,segítökészek voltak.Nem vettek nyügnek,segítettek jobb munkát találni.
2010. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
de melyik orszagban laksz? Amugy ez tenyleg butasag, hogy a nyelv miatt nem akarsz magyarokkal baratkozni. Az csak rajtad mulik, hogy mennyire tanulod meg. Ennyi erövel, amig kint vagy, addig ne is beszelj a csaladoddal magyarul, mert abban az idöben is gyakorolhatnad a nyelvet. Azert, mert heti mondjuk 3 oraban valakivel magyarul beszelsz, nem romlanak az eselyeid :)
2010. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
talán már írtam, hogy egész nap magyarul beszélek, mivel a család magyar..és azt is, h ha összefutnék egy magyarral akkor lehet h összebarátkoznék vele, de nem keresem őket külön.
2010. szept. 25. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!