Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon önvédelmi...

Magyarországon önvédelmi eszközként legális a shockoló? és hol lehet ilyet kapni?

Figyelt kérdés

Ha pedig nem, akkor valahol hallottam, hogy a szlovákoknál és osztrákoknál igen, akkor ott valaki tud nekem konkrét üzletet, ahol ilyet vehetnék ?

köszi


2010. szept. 18. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a shockoló? Valami angol eredetű szó ez?
2010. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél inkább gázpisztolyt, azzal jobban jársz:

[link]


A sokkolót nálunk nem engedélyezik, és ha elkapnak hogy használtad akkor szabálysértési eljárás indul ellened, a sokkolódat elveszik, aztán kapsz büntetést is.

2010. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Önvédelemre csak és kizárólagosan forgótáras gázpisztolyt vegyél. Az automata vagány, de használhatatlan, sokszor van vele probléma, hogy elakad benne a lőszer, mittudomén.. és ha tényleg kell hogy megvédd magad, ott állsz hülyén hogy nem tudsz lőni.


A forgótárasnál meg ha 1 töltény nem is megy, az nem is baj, mert csattogtatsz tovább, aztán a 6 közül valamelyik csak elsül. Tehát az nem tud úgy elakadni.


Még érdemes arra figyelni, hogy mennyire nehéz, mert ugye egy fél kilós cuccot nem akarsz mindig magaddal cipelni.


Ezt otthon szabadon tarthatod, de ha viselni akarod, tehát azt akarod hogy ott legyen a zsebedben az utcán megtöltve, akkor el kell menni a rendőrségre és kérni engedélyt, de azt simán kiadják, csak papírmunka.

2010. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy meg a sokkoló az magadra is veszélyes, mert ha elkezdesz valakivel dulakodni, kicsavara a kezedből és kész.


Abból csak az a fajta lenne jó, amit az amerikai rendőrség is használ, az olyan mint egy pisztoly, kilő két elektródát egy zsinóron, így azzal 2 méterről is meg lehet sokkolni valakit. Na de ezt soha nem fogják nálunk engedélyezni, úgyhogy felejtsd el :)

2010. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hát azért ahhpz képest, hogy nem legális ... naaaaa nem mondok semmit. Amikről én tudok, azok szépen elemlámpaként vannak álcázva, úgyhogy rendőr lehet, h még csak gyanút se fog, ha meglátja nálad, csak egy szép nagy elemlámpa. Na de itt is a beszerezhetőség azért merült fel, mert gondolom csak közterületen nem lehet nálam jogilag, de a lakásomban lehet nyilván, nem? Szóval még mindig érdekelne ez a dolog, mármint esetleg milyen típust érdemes , mennyibe kerül és ha van konkrét osztrák vagy szlovák üzlet, akkro a címe is jó lenne.


A gázpisztolyra térve.

Igen, ez nagyon jó így, ezt én is hallottam, hogy a sokkal esztétikusabb, kis laposakkal sokszor van gond, de tényleg annyira gyakran elakad, hogy ez egy meghatározó tényező legyen vag yazért ez csak elvétve fordulhat elő? Csak mert bevallom, sokkal jobban tetszik, mint a forgótáras, mégha most nem is az esztétika a lényeg :)


A forgótárast már nézegettem és valóban 20-25-ért tök jót lehet venni, na és csak annyi a teeendőm, hogy egyszewrűen bejelentem a rendőrségen? De semmit nem kell igazolni meg nincs semmi vizsgálat, semmi feltétel, csak a lényeg, hogy jelentsem be ? És ha netán használom, akkro azzal én mit követek el, ha az illető nyilván arra hivatkozik, hogy indokolatlanul használtam vele szemben? Minek minősül ez? testi sértés ? de hát az se .. . ötletem sincs


ha valaki tudja, írja már meg!

(és a shockoló-témát is :D )


köszi!!

2010. szept. 18. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Speciel, nem ajánlom, hogy lőfegyvert tarts, - bármennyire is ajánlják, - mert nagyon sok nyűg van vele.

Én azon vagyok a legjobban "felakadva", hogy 2010-ben (!) Magyarországon (!) - az eu tagállamának lakosaként - aggódniuk KELL az embereknek a saját biztonságukért, - azért, mert a közbiztonságnak titulált valami egy rakás ürülék, azért, mert a "törvények, rendeletek" mindig képeznek kivételeket, - miközben ugyanolyan "büdöset sz.rik" egy bankigazgató is, mint egy takarítónő...

Az igazi megoldás az lenne, ha olyan helyzetet teremtene az állam az állampolgárai részére, hogy ne kelljen - megalapozott - félelemmel átitatva kilépniük bármilyen közterületre.

Fel kellene számolni a látszatrendőrséget, - és építeni egy olyat, amelyik az emberek biztonságáért van, nem megélhetési forrásból.

-Véleményem szerint öt-hatezer "valamire használható" rendőr hordozza a hátán a maradék huszon-ezret, - és ez tarthatatlan állapot, - amihez mereven ragaszkodik, tart fenn a mindenkori "politikai elit".

Nem véletlenül ismert a mondás, hogy "Rendőrnek, katonának az megy, aki semmire sem használható!"

-Ezzel a mondással nem értek maradéktalanul egyet, de van alapja annak, hogy "szárnyra kelt" ez a mondás.


A sokkoló használata - szerintem - úgyszintén törvényellenes, nem ajánlom a használatát.

Nem a felfegyverkezés a hosszútávú megoldás, hanem egy tevőleges, de túlkapásoktól, korrupciótól mentes RENDŐRSÉG felállítása.


Amikor a Gergényi Pétert megválasztották Budapest főkapitányának, "megmozdult valami", - speciel, úgy éreztem, hogy tevőleges rendőrség járőrözik, posztol a pesti utcákon, - más kérdés, hogy az októberi fellépés felelősségét sokan akarják kizárólag személy szerint Rá "tolni".

Ahogyan várható volt, úgy viselkedett abban a helyzetben is, - nevén nevezve mocskosul - a magát "politikai elitnek" tituláló horda, miközben "a lábukról is lerágták a körmöt", - úgy fostak, hogy talál nekik valaki egy üres kandelábert...

-Milyen példás "együttműködés" alakult ki - csodák-csodájára- az addig egymást "anyázó politikusok" között...

Vitatott a mai napig a rendőri fellépés...

Ebbe nem is szeretnék belebonyolódni, - akit felszólítanak, hogy egy nem bejelentett "rendezvény" helyszínét, - amit műveleti területnek minősítenek a kialakult helyzet miatt - hagyja el, -és ezt nem teszi meg, annak nem is lehet az azt követő eseményekkel kapcsolatban kérdése, úgy, ahogy megjegyzése sem.


Összegezve:

A jelenleg hatalmat gyakorlók SEM (!) mutatnak arra hajlandóságot, hogy jelentősen javítsanak az állampolgárok biztonságérzetén, - egyik kutya, másik eb! Ép ésszel felfogható magyarázat nincs arra, hogy nekik miért jó ez.


Ezért értem meg azokat az embereket, amelyek a "fegyverkezésben" látják a megoldást, - holott mindannyian tudjuk, hogy ez nem helyes így.

2010. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!