Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti felveszitek a helyi állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Nyilván akinek megvan az X év ott tartózkodás, vagy közeledik hozzá.

Én egy nyugati EU-tagállamban élek és 2 év múlva meglesz.


Kicsit aggódom, meddig leszünk még EU-tagok, főleg így a Huxit Párt miatt, amivel szerintem Orbán teszteli a közvéleményt.


Főleg amiatt kérdem, mert nem ebben az államban képzelem el magam pár év múlva, így ha maradok most, akkor csak azért, hogy meglegyen a kettős állampolgárság. (És utána harmadik országba költöznék)



2022. máj. 26. 22:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, felveszem.
Nem, nem veszem fel.
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Igen, felvettem.

A magyart fel is mondtam.

Sose bántam meg.

2022. máj. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hivatalosan soha nem mondtam fel a magyart, de már nagyon régen felvettem az ittenit.
2022. máj. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En felettem az ittenit mert nem EU-s ezert idorol idore ujitani kell a tartozkodasi engedelyt ami sok penz, ha elvesztem a plasztik kartyat azt is sokara potoljak es sok penzert stb. Szoval jobb allapolgarnak lenni. A magyart nem mondtam fel de itt se elonyom se hatranyom nincs belole.


Azok az ismeroseim akik az EUban dolgoznak, altalaban nem veszik fel az allampolgarsagot, sokan alig makognak valamit az orszag nyelven.

2022. máj. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszereztem az itteni állampolgárságot. Akkor is megtettem volna ha ahhoz a magyarról le kellett volna mondani
2022. máj. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, igazából nem is értem minek kéne. Angliában élek megvan a letelepedett statuszom úgy általában az élet minden terén egyenrangú vagyok azokkal akinek van britt útlevele. Vannak persze országok ahova nem kéne vízumot igényelnem és britt útlevéllel könnyebben letelepedhetek de oda nem megyek amúgysem. Úgyhogy erre nem költök ki egy valag pénzt teljesen felesleges.
2022. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen ha Magyarország kilepne az EU-ból senkit sem küldenének haza csak azért mert magyar ha már egyszer ott él. (mondjuk itt UK-Ben ez nem is téma mert ez sem EU-s) .

Ha meg csak azért ki akarnak toloncolni mert magyar vagyok (ami nyilván nem fog előforduli) akkor mennék magamtól nem is kéne elkuldeniük

2022. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
én is fel fogom, amint lehet :), sose fogom megbánni..
2022. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert felesleges.


2006 óta élek UK-ben. Teljesen jól elvagyok magyar állampolgársággal.


Hiába venném fel a brit állampolgárságot akkor is mindenki hallaná a beszédemen, hogy külföldi vagyok. Hivatalos helyeken meg kb 0 előnyre tennék vele szert.

2022. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!