Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt olyan sok Emberke van,...

Itt olyan sok Emberke van, Valaki tanítana engem filozófiából?

Figyelt kérdés
Minden mást szívesen tanulok, mert nem vagyok okos racionális tudás terén, a korom 17. Ja, és szép lelkem van, ami az érdekeimnek engedelmes.
2010. szept. 19. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon aranyos vagy. Ha érdekel a keresztény filozófia, írj nyugodtad.

Jézus

2010. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyugodt vagyok, érdekel ez Téged?
2010. szept. 19. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre másokat sem tanítani szoktak, szokj rá az olvasásra, ha érdekel a dolog!
2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Krevippe? :D
2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Hát Te Ki?
2010. szept. 19. 11:59
 6/10 A kérdező kommentje:
És az olvasási szokásra vajon tanítanak?
2010. szept. 19. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Kedves első válaszoló és kérdező. Nem létezik olyan, hogy keresztény filozófia vagy vallásfilozófia. A két tudomány nem fér meg együtt. Hiszen a filozófia a lét és nem lét kérdéseit vizsgálja, a filozófia nem foglalkozik a lélek földön túli sorsával, kizárja a hit kérdéseit. Eszközei a gondolt és az élet. Az emberek tévesen hívják vallás filozófiának. Vallásbölcseletnek kellene hívni, ugyanis a bölcselet (amit Ady is végez a verseiben) sokban hasonlít a filozófiára, de már a lélek sorsával foglalkozik, az életben és a halál után is. A bölcselet ismeri a megváltást, a lélek felszabadulását és megsemmisülését. Eszköztára a költészet, a népi szokások és hagyományok.

Ez az első amit be kell látni. A filozófia nagyon érdekes tudomány, de nagyon nehéz. A bölcseletet könnyebb megérteni.

2010. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Kár, hogy nem értetted az iróniát.

Jézus

2010. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz írásból kivenni az iróniát. De többen mondták már, hogy nagyon naiv vagyok, és bocsika, de elfelejtettem, hogy itt nem nagyon fordulnak elő tanult, vallásos emberek. Pedig már megörültem.
2010. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én elméletem szerint még mindig jobb tanulatlan kőbunkónak lenni, mint okoskodó álentellektüelnek :P.
2010. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!