Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hitler merített valamit az...

Hitler merített valamit az ideológiájához a Nietzschei filozófiából?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdésért, bizonyára már sok helyen, sokszor kivesézték, de én még csak nemrég kezdtem el érdeklődni a téma iránt.

Merth Nietzsche ha jól tudom zsidó volt és Hitlerrel ellentétben tagadta a kereszténységet, de felfogásban sok hasonlóságot látok, már csak ha Nietzsche Übermensch-ét tekintem a nácik árja fajához.


2011. nov. 6. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen merített, és végtelenül elferdített. Nietzsche nem faji alapon határozta meg az übermenschet, hanem a tudás alapján, nem faji, hanem kulturális alapon.
2011. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy Nietzsche milyen származású volt teljesen lényegtelen annak tekintetében amit leírt. Hitler sem volt épp keresztény, olvass még. Nem Hitler értette félre Nietzschét hanem Hitlert értik félre direkt. A zsidók szeparálásához aztán semmi köze nem volt ám a kultúrához...

Jó olvasást!

2011. nov. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nietzsche lengyelországi anyai ágon volt zsidó származású,

én nagyon tisztelem őszinte. becsületes hozzáállásáért,

életével nagy tanítást adott.


Mi az az emberfajta vagyunk, akinek tönkre kell mennie (és tönkre is fog menni)...

ha van újjászületés: már százezerszer tönkre mentünk,

mégsem igyekszünk különbbé (=emberré) válni,

ehelyett jól elvagyunk ostoba, ön- és másokat áltató hazugságokkal.


Hitler: egy "kisember" lehetett, akinek tele lett a t@ke a hivatalok hazugságaival, a társadalmat megfojtó korrupcióval és a bürokrata állam packázásaival...


(kezdetben valami ilyesmi ellen lázadhatott fel).


Nem hiszem, hogy Hitlert különösebben érdekelték volna a "magas röptű" ideológiák (bár ismerte őket),

nem hiszem, hogy szíve csücske lett volna a Thule Társaság ezotériája,

inkább lehetett egyszerű, gyakorlatias gondolkodású,

mint elvont gondolkodó.

2012. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nietzsche nem volt zsidó. A lengyelországi Nietzky grófoktól származott, akik egy lengyel nemesi család volt. Szó sincs róla, hogy zsidó ősei lennének.


A nietzschei übermensch pedig mást jelent, mint a hitleri übermensch. Nietzsche übermensche szellemi úton magasabbrendű, nem a vér szempontjából.

2016. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!